INVL Logo

Kaip sekasi mano būsimai pensijai?

Finansų rinkos – tema, kuri išties retai kada būna nuobodi – veiksmo joje netrūksta. Įžengus į 2021-uosius, jaučiamės tvirčiau ir ramiau. Vakcinacijos procesai įsibėgėja, vakcinos plinta po pasaulį, o centriniai bankai ir vyriausybės valdo ekonominius nuostolius, turi aiškesnius atsigavimo planus. Tačiau dar visai neseniai situacija buvo kardinaliai kitokia. Pernai investuotojai patyrė visą spektrą emocijų: nuo panikos iki euforijos.

Kaip sekėsi INVL investicijų valdytojams naviguoti audringais 2020-aisiais kalbėjosi INVL ekspertai Vaidotas Rūkas, INVL investicijų valdymo padalinio vadovas, ir Indrė Genytė-Pikčienė, vyriausioji ekonomistė.

Kaip sako Vaidotas, kapitalo rinkos nė vienais metais nebūna nuobodžios, svyruoja tiek į vieną, tiek į kitą pusę. Praėję metai, žinoma, buvo išskirtiniai dėl pandemijos, centrinių bankų ir vyriausybių veiksmų bei pirmosios vakcinos patvirtinimo.

Investavimo profesionalai atkreipia dėmesį, kad siekiant geriausio investavimo rezultato, visais finansų rinkų periodais svarbu išlikti ramiems, nedaryti skubotų sprendimų ir pasitikėti investicijų valdymo profesionalais, kurie su tokiomis situacijomis susiduria nuolat, o jų uždavinys ir yra išskaidyti rizikas bei pasirinkti investicijas, kurios užtikrintų optimalų rizikos ir investicijų grąžos balansą.

Išsamiai apie turto valdymo profesionalų virtuvę, praėjusių metų iššūkius, pamokas, investicijų rezultatus ir jų priežastis bei perspektyvas 2021-aisiais galite išgirsti vebinaro įraše: