INVL Logo

Kas motyvuoja darbuotojus šiandien: nuo susitikimų su...

Metų pradžioje vykstantys pokalbiai su darbuotojais šiemet atrodys kitaip nei įprasta – aptarti rezultatus, susiplanuoti ateinančių metų tikslus bei susiderinti abipusius lūkesčius teks nuotoliniu būdu. Bet tai ne vienintelis rūpestis verslui – itin svarbu tampa peržiūrėti darbuotojų motyvacijos priemones.

Daugiau

Didėja valstybės skatinimas kaupiantiems II pensijų...

Nuo naujų metų auga valstybės įmokos kaupiantiems II pakopos pensijų fonduose. Kaupiantiems maksimaliai, valstybės įmoka auga iki 19,6 eurų per mėnesį, o kaupiantiems palaipsniui – iki 11,76 eurų. Praėjusiais metais šios įmokos buvo atitinkamai 18,02 ir 7,21 eurai per mėnesį.

Daugiau

Pensijų skirtumai Lietuvoje ir Vakaruose

Kiekvienas dirbantis žmogus stengiasi pasirūpinti savo asmeninių finansų stabilumu ir tvarumu. Tačiau nepalankūs demografiniai pokyčiai ir niūrios prognozes verčia suprasti, kad mūsų pajamos senatvėje ilgainiui vis labiau priklausys nuo šiandienių pastangų.

Daugiau

Šeimos išlaidų planavimas. I dalis

Priimant su asmeninėmis ir šeimos lėšomis susijusius sprendimus, būtina laikytis tam tikrų taisyklių. Pradėkime nuo pradžių ir aptarkime pirmąjį svarbų žingsnį – biudžeto planavimą. Tai yra paprasta, tačiau, jeigu iki šiol to nedarėte, jums pravers keli finansų ekspertų patarimai.

Daugiau

Nepatogūs klausimai apie šeimos finansus

INVL Pensija konsultantams dažnai tenka konsultuoti žmones finansų klausimais, o pensija yra tik vienas iš aspektų. Galvodami apie ateitį, klientai kelia klausimą – o kaip susitvarkyti su dabartimi? Kaip paprastai ir efektyviai šeimoje susitarti dėl finansų ir, svarbiausia, dėl jų nesipykti?

Daugiau

Finansų rinkų apžvalga (2020 m. IV ketvirtis)

Finansų rinkoms 2020-ieji buvo geri, ne vienas finansų rinkų tendencijas matuojantis indeksas puikavosi naujais rekordais. Vis dėlto, investuotojams praėjusieji metai kainavo daug nervų, sveikatos ir ne vieną papildomą žilą plauką.

Daugiau

D. Kolmatsui: 5 patarimai, sudarant 2021 pasižadėjimų...

Metų pradžia – tinkamas metas peržiūrėti tikslus ir pradėti ugdytis naujus įpročius. Įtraukime į pasižadėjimų sąrašą ir keletą su asmeniniais finansais susijusių punktų. Racionalesnė elgsena ir taiklesni sprendimai tikrai sumažins finansines įtampas ir atvers galimybių!

Daugiau

Duoda – imk! Kaip ir už ką susigrąžinti GPM?

Ar žinote, kad deklaruodami pajamas už 2020 metus galėsite susigrąžinti dalį mokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) už pastatų ir lengvųjų automobilių remontą, vaikų priežiūrą (aukles). O jei kaupiate III-os pakopos pensijų fonduose arba mokate gyvybės draudimo įmokas, taip pat galėsite susigrąžinti?

Daugiau

Indrė Genytė-Pikčienė: štiš, 2020-ieji, kavos tikrai...

Baigiantis metams visada sveika stabtelti, grįžtelėti atgal, perkošti mintimis svarbiausius įvykius ir pasidžiaugti, kad ne veltui švaistėm laiką. Lietuvai, kaip ir visam pasauliui šie metai buvo netipiniai.

Daugiau