INVL Logo

20 eurų darbuotojų ateičiai: ar misija įmanoma?

Darbuotojų skatinimas papildomu pensijos kaupimu nebūtinai turi būti brangus – ir mažos įmokos kuria vertę. Skirdami vos 20 eurų per mėnesį jūs ne tik sustiprinsite savo darbuotojų lojalumą, užtikrinsite tvirtesnę jų ateitį, bet, svarbiausia, supažindinsite kolegas su poreikiu ir būdais patiems rūpintis savo rytdiena.

Daugiau

Kišenpinigiai vaikams: duoti ar neduoti?

Kišenpinigiai – tai fiksuota pinigų suma, kurią tėvai duoda vaikui smulkioms išlaidoms. Šie pinigai turėtų visiškai priklausyti vaikui. Jis pats spręstų ar juos taupyti, ar išleisti saldumynams ir tėvai neturėtų nurodinėti – ką galima už juos pirkti ir ko ne. Žinoma, tėvų pareiga išmokyti vaiką atsakingai elgtis su pinigais ir leisti juos taip, kad nebūtų žalos jam pačiam. 

Daugiau

Deklaruodami pajamas susigrąžinkite iki 300 eurų

Primename, kad iki gegužės 3 d. Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikdami savo pajamų deklaraciją galite pasinaudoti Lietuvoje taikoma gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata ir susigrąžinti iki 20 proc. sumokėtų įmokų už trečios pensijų pakopos įmokas, antros pakopos pensijų fondo įmokas, viršijančias 3 proc. asmens pajamų bei gyvybės draudimo įmokas.

Daugiau

Ar lietuviai moka elgtis su pinigais?

Finansinis raštingumas ilgą laiką nebuvo mūsų stiprioji pusė. Į tai vis baksnodavo tiek vietos, tiek tarptautiniai reitingai. Vis dėlto, pastaruoju metu džiugu stebėti pokyčius į gerąją pusę. 2015-2018 m. mūsų penkiolikmečiai nustebino pasaulį didžiausia pažanga finansinio raštingumo srityje tarp PISA tyrime dalyvavusių šalių. Tiesa, EBPO šalių vidurkio dar nesiekėme, tačiau iki jo liko jau visai nedaug.

Daugiau

Finansų rinkų apžvalga: tendencijos 2021 m. I ketvirtį...

Tendencijos finansų rinkose pirmąjį ketvirtį išliko palankios. Įsibėgėjantys vakcinavimo procesai, atsigavęs tarptautinės prekybos pulsas ir eilėje šalių patvirtintos ekonomikos skatinimo priemonės didino investuotojų tikėjimą šviesesnėmis pasaulio ekonominėmis perspektyvomis.

Daugiau

I. Genytė-Pikčienė: infliacijos kreivė užsirietė...

Infliacijos reiškinio keliamas problemas jau buvome visai primiršę. Augant prekių ir paslaugų kainoms paprastai nuvertėja mūsų santaupos, o atlyginimams nespėjant su infliacijos tempais, galime vis mažiau įpirkti mums svarbių dalykų. Ir nors kainų augimą pristabdo dar vis tvyrąs neapibrėžtumas dėl pandemijos, skaičiai prekių ir paslaugų etiketėse šiemet nebus džiuginantys.

Daugiau

„INVL Tvaraus miško ir žemės ūkio paskirties žemės...

Į mišką ir žemę Vidurio ir Rytų Europoje investuojančio „INVL Tvaraus miško ir žemės ūkio paskirties žemės fondo II“ (TMŽF II) veiklos plėtrai suteikiama 8,2 mln. eurų 5-erių metų paskola.

Daugiau

Tyrimas: Covid-19 akivaizdoje įmonės skatinimo priemonių...

Mažiau bandelių ir pramogų, daugiau dėmesio emocinei ir fizinei sveikatai – taip įmonės prisitaikė prie naujų sąlygų. Naujausias verslo tyrimas rodo, kad daugiau nei pusė, net 54 proc., darbdavių peržiūrėjo darbuotojų skatinimo priemones ar jų prioritetus, tačiau jų neatsisakė.

Daugiau

I. Genytė-Pikčienė: pandemija nesutrukdė Lietuvai...

Šviežiausi Statistikos departamento duomenys rodo, kad nepaisant pandemijos iššūkių, daugėjo aukštesnius atlyginimus gaunančių gyventojų. Tai išties geros žinios, patvirtinančios, kad pernykštė sveikatos ir ekonominė krizė nepristabdė Lietuvos pasiekimų stiprinant viduriniosios klasės pamatus.

Daugiau