INVL Logo

„INVL Baltic Sea Growth Fund“ užbaigė įmonių grupės „Galinta“ įsigijimo sandorį

Pirmaujantis Baltijos šalyse privataus kapitalo fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ užbaigė įmonių grupės „Galinta“, vienos didžiausios grikių kruopų gamintojos Europoje bei vienos pirmaujančių dribsnių, ryžių ir kitų kruopų gamintojos bei prekybininkės Baltijos šalyse, 100 proc. akcijų įsigijimo sandorį. Sandoris užbaigtas gavus Lietuvos konkurencijos tarybos leidimą ir įgyvendinus kitas išankstines sandorio užbaigimo sąlygas.

„Investavome į šeimos verslą, kuris per daugiau nei 25 metus tapo neabejotinu rinkos lyderiu, o prekės ženklai yra gerai žinomi tarp pirkėjų. Augalinės kilmės maisto sektorius turi itin geras perspektyvas sparčiam tolimesniam augimui tiek didinant apimtis esamose rinkose, tiek plečiantis į naujas rinkas ir į naujus gaminių segmentus“, – sako „INVL Baltic Sea Growth Fund“ vadovaujanti partnerė Deimantė Korsakaitė.

Pasak jos, fondas siekia savo įmones užauginti regiono lyderėmis, todėl aktyviai dirbama ir su kitais įsigijimais šiame sektoriuje. Masto ekonomija ir galimos sinergijos yra esminė sąlyga norint užtikrinti verslo konkurencingumą tarptautiniu mastu, modernią ir efektyvią gamybą, naujų ir tvarių produktų kūrimą bei įvedimą į rinkas.

„Šeimos verslo, užimančio  reikšmingą poziciją kruopų ir dribsnių gamybos bei prekybos versluose Baltijos šalyse bei Europoje, perleidimas profesionaliems investuotojams neabejotinai sukurs sąlygas „Galintos“ įmonių grupei toliau sėkmingai augti ir stiprinti pozicijas rinkoje“, – teigia buvęs „Galinta“ įmonių grupės akcininkas Marijus Mazuch.

„Galintos“ greito vartojimo prekių (angl. Fast Moving Consumer Goods, FMCG) veiklos preliminarios pajamos 2023 metais sudarė 31 mln. eurų. Produkciją didžiausiems prekybos tinklams Baltijos šalyse ir Lenkijoje tiekianti bendrovė pastaraisiais metais sėkmingai didina gaminių eksportą. Pernai grupė įžengė ir į Skandinavijos rinką.

„Galintos“ naujuoju vadovu tapo Aurimas Taraškevičius. Jis iki tol 13 metų dirbo „Sanitex“ grupės Komercijos padalinyje, o pastaruoju metu užėmė valdybos nario pareigas „Sanitex“ įmonėse Latvijoje ir Estijoje.

Įmonių grupė „Galinta“ tapo 9-ąja „INVL Baltic Sea Growth Fund” portfelio investicija. Šiuo metu pradėtas fondo „INVL Private Equity Fund II“ paleidimo procesas – iš investuotojų bus siekiama pritraukti mažiausiai 250 mln. eurų. Maksimalus fondo dydis – 400 mln. eurų.

„Galinta“ patarėjais buvo integruotų verslo paslaugų grupė „Noewe”. „INVL Baltic Sea Growth Fund“ teisiniai patarėjai buvo advokatų kontora „TGS Baltic“, o finansiniai patarėjai EY.

Apie „INVL Baltic Sea Growth Fund“

165 mln. eurų dydžio fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ yra pirmaujantis Baltijos šalyse privataus kapitalo fondas, kurio pagrindinis investuotojas yra Europos investicijų fondas (EIF).

EIF, kuris yra Europos investicijų banko dalis, įsipareigojo investuoti 30 mln. eurų, o šias investicijas remia Europos strateginių investicijų fondas, kuris yra Investicijų plano Europai arba Junkerio plano pagrindinė dalis. EIF taip pat įsipareigojo skirti išteklių iš Baltijos inovacijų fondo, „fondų fondo“ iniciatyvos, sukurtos bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybėmis. Iniciatyva siekiama padidinti kapitalo investicijas į Baltijos šalių mažas ir vidutines įmones, turinčias didelį augimo potencialą.

Fondas orientuojasi į investicijas Baltijos šalyse ir tokiuose kaimyniniuose regionuose kaip Lenkija, Skandinavija ir Vidurio Europa. Po šios investicijos „INVL Baltic Sea Growth Fund“ jau yra suformavęs diversifikuotą devynių investicijų portfelį. Fondas yra investavęs į bendroves, veikiančias maisto perdirbimo, sveikatos priežiūros, sveikatinimo ir medicininės reabilitacijos, inžinerinių paslaugų, plastiko perdirbimo, aplinkos išteklių valdymo, veterinarijos paslaugų bei kosmetikos ir higienos priemonių gamybos srityse.

Fondą valdo „INVL Asset Management“, pirmaujanti alternatyvaus turto valdytoja Baltijos šalyse, kuri yra „Invalda INVL” grupės, veikiančios daugiau kaip 30 metų, dalis. Grupės valdomas daugiau kaip 1 mlrd. eurų vertės turtas apima investicijas į privatų kapitalą, miškų ir žemės ūkio paskirties žemę, atsinaujinančią energetiką, nekilnojamąjį turtą bei privačią skolą. Mūsų veikla taip pat apima šeimos biuro paslaugas Lietuvoje ir Latvijoje, pensijų fondų Latvijoje valdymą ir investicijas į pasaulinius trečiųjų šalių fondus.

Svarbi informacija

Tai yra informacinio pobūdžio rinkodaros pranešimas, kuris nėra ir negali būti traktuojamas kaip siūlymas (oferta) pirkti kolektyvinio investavimo subjekto vienetus, investavimo rekomendacija ar investicinis tyrimas, nes nėra rengiamas atsižvelgiant į bet kokių konkrečių individualių investuotojų investavimo tikslus, finansinę situaciją ar poreikius.

Investuodami investuotojai prisiima su investavimu susijusią riziką. Investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi, investuotojas gali atgauti mažiau nei investavo. Investicijų praeities rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Prieš priimdami sprendimą investuoti, potencialūs investuotojai turi patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinti investicijų tinkamumą jiems, su investavimu susijusius mokesčius, atkreipti dėmesį į visas su investavimu susijusias rizikas bei atidžiai perskaityti atitinkamo kolektyvinio investavimo subjekto taisykles, prospektą ir kitus dokumentus.

Šiame pranešime nurodyto kolektyvinio investavimo subjekto vienetai gali būti platinami išimtinai profesionaliesiems investuotojams (klientams) kaip jie apibrėžti LR  finansinių priemonių rinkų įstatyme, su visais jo pakeitimais ir papildymais ir negali būti platinami bei perleidžiami jokiems kitiems asmenims, neatitinkantiems profesionalaus investuotojo (kliento) kriterijų.