INVL Logo

„Invalda INVL“ siekia įsigyti „Mandatum Life“ gyvybės draudimo verslą Baltijos šalyse

Turto valdymo grupė „Invalda INVL“, norėdama klientams pasiūlyti daugiau jų finansinį saugumą ir gerovę užtikrinančių sprendimų, siekia įsigyti vienos didžiausių Suomijoje gyvybės draudimo kompanijos „Mandatum Life“ verslą Baltijos šalyse, veikiantį per filialus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

„Invalda INVL“ ir „Mandatum Life Insurance Company Limited” šiandien pasirašė verslo įsigijimo sutartį. Draudimo verslą perims „Invaldos INVL“ įsteigta įmonė. Sandorį planuojama užbaigti iki 2022 m. vidurio, Baltijos šalių ir Suomijos priežiūros institucijoms suteikus visas reikiamas licencijas ir leidimus.

„Šis sandoris leis pasiūlyti dar labiau kiekvieno kliento individualius poreikius atitinkančius, finansinį saugumą bei  gerovę užtikrinančius sprendimus. Siekiame būti pirmuoju ir geriausiu klientų pasirinkimu, galvojant apie ilgalaikį taupymą ir asmeninių finansų valdymą“, – sakė „Invaldos INVL“ prezidentas Darius Šulnis.

Anot jo, svarbu, kad prisijungiant „Mandatum Life“ komandai, bus sustiprinta ir praplėsta grupės ekspertizė investicijose ir gyvybės draudime. Šis sandoris yra puiki galimybė augti esamiems „Invaldos INVL“ grupės bei „Mandatum Life“ darbuotojams, taip pat prisijungti naujiems, kurie nori ir geba kurti finansinę gerovę bei dirbti realius sprendimus priimančioje ir pozityvius pokyčius darančioje komandoje.

„Augantis „Invalda INVL“ grupei individualių ir institucinių klientų patikėtas valdyti turtas bei didžiausia Baltijos šalyse su tuo dirbanti komanda leidžia didinti investicijas ir į „namų rinkoje“ veikiančias ir besikuriančias įmones bei verslus. Tai daro teigiamą įtaką Baltijos regiono plėtrai bei augimui. Investicijų valdymo ir gyvybės draudimo verslai turi daug panašumų, todėl tikime, kad sandoris kuria vertę visoms suinteresuotoms šalims“, – sakė D. Šulnis.

„Mes sėkmingai reorganizavome ir plėtojome savo verslą Baltijos šalyse. Siekėme augimo iš išorinių pardavimo kanalų ir matėme rezultatus, kurių siekėme. Puikūs klientų ir darbuotojų pasitenkinimo rodikliai, be mūsų gerų finansinių rezultatų, parodė, kad darome kažką teisingai. Praėjusiais metais „Mandatum“ peržiūrėjo savo verslo strategijas ir pagrindines sritis, o, vykstant strateginiams pokyčiams, „Invaldos INVL“ pasiūlymas atėjo tinkamu laiku“, – sakė Sanna Rajaniemi, už „Mandatum“ operacijas Baltijos šalyse atsakinga vyresnioji viceprezidentė.

Sujungus „Invalda INVL“ grupės 30 metų investavimo patirtį ir skandinaviškas gyvybės draudimo kompetencijas bei tradicijas Baltijos šalyse, „Invalda INVL“ grupė sieks padėti žmonėms užtikrinti savo ir artimųjų finansinę gerovę bei saugumą įvairiais jų gyvenimo etapais: pasiūlyti įvairius gyvybės ir sveikatos draudimo, ilgalaikio investavimo bei pensijų kaupimo sprendimus. Taip pat, prisidės prie darbdavių socialinės atsakomybės, siūlys sprendimus, padedančius organizacijoms pasirūpinti darbuotojų ilgalaike motyvacija ir finansiniu saugumu.

„Mandatum Life“ Baltijos šalyse turi beveik 30 tūkst. klientų. Bendrosios pajamos 2020 metais siekė 7,8 mln. eurų, o pasirašytos draudimo įmokos sudarė 22 mln. eurų.

Iki sandorio užbaigimo „Mandatum Life“ veiklą tęs kaip ir iki šiol. Visi klientai, norintys įsigyti „Mandatum Life“ gyvybės draudimo produktus, galės ir toliau kreiptis į esamus „Mandatum Life“ filialus arba produktų platintojus. „Invalda INVL“ grupė gyvybės draudimo paslaugą savo klientams Lietuvoje, bendradarbiaudama su „Mandatum Life“, tikisi pasiūlyti dar iki sandorio užbaigimo datos – jau šį rudenį.

Apie „Invalda INVL“

„Invalda INVL“ yra pirmaujanti turto valdymo grupė, atvira, auganti, investuojanti ir savo veikla kurianti gerovę žmonėms. Grupės įmonės, veikiančios Lietuvoje ir Latvijoje, teikia paslaugas daugiau kaip 240 tūkstančių individualių ir institucinių regiono ir tarptautinių klientų, patikėjusių „Invaldos INVL“ grupei valdyti 1,3 mlrd. eurų skirtingose turto klasėse, tokiose kaip pensijų ir investiciniai fondai, individualūs portfeliai, privataus kapitalo ir kitos alternatyvios investicijos. „Invaldos INVL“ akcijomis „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržoje prekiaujama nuo 1995 metų.

Apie „Mandatum Life“

Mandatum Life“ yra Suomijos finansinių paslaugų teikėja ir sėkminga „Sampo“ grupės dalis. „Mandatum Life“ teikia savo klientams visapusiškas paslaugas kuriant naudą ir ruošiantis ateičiai. „Mandatum Life“ paslaugos api-ma investicinio draudimo ir turto valdymo, taupymo ir investavimo paslaugas, asmens draudimą, pensijų ir atlygio sprendimus įmonėms, taip pat susijusias konsultavimo paslaugas. „Mandatum Life“ veikia Suomijoje ir Baltijos šalyse. Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje „Mandatum Life“ iš viso dirba 83 darbuotojai.

„Mandatum Life“ (buvusi „Sampo Life“) Latvijoje veikia nuo 1997 m., Estijoje – nuo 1999 m., o Lietuvoje – nuo 2000 m.