INVL Logo

„INVL Asset Management“ įsteigė „INVL Partner Global Distressed Debt Fund I“ subfondą

Lietuvos bankas pritarė vienos pirmaujančių Lietuvoje turto valdymo bendrovių „INVL Asset Management“ įsteigto subfondo „INVL Partner Global Distressed Debt Fund I“ veiklai. Naujas subfondas investuos į pasaulinio lygio valdytojo įsteigtą nuvertėjusių skolų fondą (angl. distressed debt).

 „Mes nuolat ieškome naujų idėjų alternatyvių investicijų srityje. Investavimas į nuvertėjusias skolas yra visiškai nauja alternatyvaus investavimo niša mūsų regione. Tikimės, kad vietos rinka tam jau yra pribrendusi ir pasinaudos išskirtinėmis investicijų galimybėmis“, – sako „INVL Asset Management“ generalinė direktorė Laura Križinauskienė.

Pasak L. Križinauskienės, skolos yra mažiau rizikingos investicijos nei akcinis kapitalas. Pagrindinė investavimo į nuvertėjusias skolas strategija – su nuolaida įsigyti įmonių skolos vertybinių popierių (kurie dažnai būna užtikrinti turtu) ar išpirkti bankų paskolas. Grąža sugeneruojama emitentui išsisprendus likvidumo ir mokumo problemas ir išpirkus vertybinius popierius už nominalią vertę arba pertvarkius įmonės kapitalo struktūrą, pavyzdžiui, konvertavus skolą į akcijas.

Be to, pasaulio finansų rinkos daugiau kaip dešimtmetį nematė krizės, įmonės daug skolinosi, tačiau dėl netikėtai užklupusios koronaviruso pandemijos padaugėjo atsiskaitymo su kreditoriais problemų turinčių įmonių, todėl dabar palankus metas tokioms investicijoms.

„Siekiame suteikti Baltijos šalių investuotojams galimybę investuoti į pasaulinio lygio fondus, į kuriuos dėl aukštų finansinių reikalavimų įprastai patekti jiems būtų sudėtinga. Šiuo metu deriname bendradarbiavimo sąlygas su vienu iš lyderiaujančiu pasaulyje nuvertėjusių skolų valdyme fondų valdytoju. Todėl tokio fondo įsteigimas yra svarbus žingsnis, atveriant vartus į naują investavimo nišą“, – sako „INVL Asset Management“ generalinė direktorė Laura Križinauskienė.

Apie „INVL Asset Management“

Viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“ priklauso „Invaldos INVL“ grupei. Šios grupės įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 200 tūkst. klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 1 mlrd. eurų vertės turto. Nuo 1991 metų veikianti „Invalda INVL“ sukaupė 28 metų svarią patirtį valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.

Pateikiama informacinio-rinkodarinio pobūdžio informacija negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, pasiūlymas ar kvietimas investuoti ir negali būti laikoma jokio sandorio pagrindu. Kaupiant pensijų fonduose prisiimama investicinė rizika. Investuojant į informtuotiesiems investuotojams skirtus kolektyvinio investavimo subjektus prisiimama didesnė nei vidutinė rizika, todėl šias investicijas turi rinktis tik investuotojai, kurie gali rizikuoti prarasti visą investuojamą sumą. Investicijos gali būti ir pelningos, ir nuostolingos, Jūs galite negauti finansinės naudos, prarasti dalį ar net visą investuotą sumą. Investicijų praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Pensijų kaupimo bendrovė negarantuoja pensijų fondų pelningumo. Priimant sprendimą investuoti į informuotiesiems investuotojams skirtą kolektyvinio investavimo subjektą, reikia įvertinti visas su investavimu susijusias rizikas bei išsamiai susipažinti su pasirinkto fondo strategija, taisyklėmis, atskaitymais (mokesčiais), pagrindinės informacijos investuotojams dokumentu ir kita aktualia informacija. Priimant sprendimą investuoti į pensijų fondą, reikia įvertinti visas su investavimu susijusias rizikas bei išsamiai susipažinti su pasirinkto fondo strategija, taisyklėmis, atskaitymais (mokesčiais), pagrindinės informacijos investuotojams dokumentu ir kita aktualia informacija, kurią galite rasti www.invl.com arba savo pensijų kaupimo bendrovės interneto puslapyje.