INVL Logo

INVL ir Šiaulių banko mažmeninių verslų susijungimas

Didžiausias lietuviško kapitalo Šiaulių bankas ir pirmaujanti Baltijos šalyse investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė „Invalda INVL“ lapkričio 22 dieną pasirašė sutartį dėl dalies mažmeninių verslų sujungimo ir siekia sukurti naujos kartos modernų, į klientų poreikius orientuotą finansų rinkos dalyvį, didinantį konkurenciją užsienio kapitalo institucijų dominuojamoje rinkoje ir kuriantį vertę Lietuvos ekonomikai.

Įgyvendinus sandorį Šiaulių banko grupė, be jau teikiamų finansinių paslaugų, valdys antrosios ir trečiosios pakopos pensijų bei investicinius fondus Lietuvoje, išplės gyvybės draudimo paslaugų verslą Baltijos šalyse. Planuojama, kad gyvybės draudimo verslą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje perims banko kontroliuojama bendrovė „SB draudimas“, o pensijų ir investicinių fondų verslas Lietuvoje bus valdomas per naujai steigiamą Šiaulių banko grupės bendrovę.

Mažmeninių verslų sujungimas atneš daugiau vertės klientams, darbuotojams ir investuotojams. Esami INVL klientai ir toliau gaus profesionalius taupymo, investavimo, gyvybės draudimo sprendimus bei papildomai galės naudotis kitomis banko paslaugomis. Bendras jungtinės komandos siekis – kad banko paslaugos klientams būtų geriausiu pasirinkimu.
Po šio sandorio „Invaldos INVL“ grupė ir toliau aktyviai veiks privataus kapitalo ir alternatyvių investicijų valdymo srityse, teiks Šeimos biuro paslaugas bei valdys antrosios ir trečiosios pakopos pensijų fondus Latvijoje.

Daugiau atsakymų į klausimus apie susijungimą rasite žemiau:

9 taisyklės norintiems pradėti investuoti – žingsnis po…

Investavimas yra vienas iš kelių asmeninių finansų valdymo įrankių. Elgiantis apdairiai ir atsakingai tai yra geras būdas saugoti ir gausinti savo turtą bei siekti užsibrėžtų finansinių tikslų. Kaip ir visur, patirtis čia yra svarbi, todėl, kaip patyrę investicijų valdytojai, dalinamės patarimais, kurie padės įžengti į investuotojų pasaulį.

Daugiau

„PET Baltija” kartu su „Piche“ investuoja 35…

Viena didžiausių polietileno tereftalato (PET) perdirbėjų Šiaurės Europoje „PET Baltija“, priklausanti didžiausiai aplinkos ir atliekų tvarkymo grupei Baltijos šalyse „Eco Baltia“, skelbia apie daugiau kaip 10 mln. eurų investiciją į naujos PET perdirbimo gamyklos Olainėje (Latvija) statybą.

Daugiau

„Kokia nauda iš gyvybės draudimo po mirties“ ir kiti…

Mintis, kad reikia pasirūpinti savo automobilio ar būsto draudimu, kad nepatirtume nuostolių, nieko nebestebina, tačiau suprasti, kad finansiškai apsaugoti savo artimuosius yra kur kas svarbiau, dar tik mokomės.

Daugiau

Jungiami INVL ir Šiaulių banko mažmeniniai verslai. Koks yra šio jungimo tikslas?

„Invalda INVL“ grupė ir Šiaulių banko grupė pasirašė mažmeninių paslaugų verslo sujungimo susitarimą.

Sujungdami Šiaulių banko ir INVL ekspertines žinias siekiame sukurti naujos kartos finansinių paslaugų teikėją – veržlų, modernų bankinių paslaugų rinkos dalyvį, kuris savo profesionalumu, klientų poreikiams pritaikytais sprendimais bei taip kuriama pridėtine verte konkuruotų su rinkoje šiuo metu dominuojančiais užsienio kapitalo bankais, siūlydamas dar platesnes paslaugas iš vienų rankų, lankstumą prisitaikant prie klientų poreikių ir unikalius finansinius sprendimus.

Jungtinė profesionalų komanda aktyviai plėtos mažmeninės bankininkystės – nuo banko sąskaitų, indėlių, paskolų, lizingo, investicinių fondų, 2 bei 3 pakopos pensijų fondų valdymo Lietuvoje iki gyvybės draudimo paslaugų Baltijos šalyse. Dviejų stiprių vienas kitą papildančių lietuviškų verslų sinergija, tikime, taps paskata rinkos konkurencijai ir kurs ekonominę vertę Lietuvai bei užtikrins didžiausią naudą tiek klientams, tiek darbuotojams, tiek akcininkams.

Kas yra Šiaulių banko grupė?

Šiaulių bankas veiklą vykdo jau 30 metų ir yra į Lietuvos rinką orientuotas Lietuvoje, stabiliai ir nuosekliai augantis finansinis partneris, ypatingą dėmesį skiriantis verslo finansavimo ir vartojimo finansavimo sprendimams.

Šiaulių banko grupei priklauso patronuojamosios bendrovės, kurios dirba lizingo („SB lizingas“), renovacijos („SB modernizavimo fondas“), gyvybės draudimo („SB draudimas“), nekilnojamojo turto („SB turto fondas“) srityse. Nuo 1994 m. Šiaulių banko akcijomis prekiaujama vertybinių popierių biržoje, 2006 m. pabaigoje banko akcijos įtrauktos į Nasdaq Vilnius Oficialųjį prekybos sąrašą.

Šiaulių bankas yra atviras, lankstus ir turi stiprius ryšius su kiekvienu klientu. Pagrindiniai jo išskirtinumai – lietuviškumas ir buvimas arčiau kliento, daug dėmesio skiriant žmogiškajam ryšiui. Bankas gerai supranta savo klientus, jų poreikius ir situacijas, o sprendimus priima vietoje.

Šiaulių bankas turi stiprias pozicijas finansavimo rinkos srityje, taip pat tvirtą pagrindą klientų poreikių išpildymui – išsiskiria plačiausiu aptarnavimo skyrių tinklu Lietuvoje: klientus aptarnauja 56-iuose padaliniuose, 37-iuose Lietuvos miestuose ir vysto skaitmeninius sprendimus. Pagal 2018 m., 2019 m. ir 2021 m. „DIVE Lietuva“ inicijuoto slapto pirkėjo tyrimo rezultatus, yra išrinktas geriausiai klientus aptarnaujančiu banku Lietuvoje.

Kokia šio sandorio nauda klientams?

Sujungiant INVL ir Šiaulių banko mažmeninius verslus siekiama didžiausios naudos klientams, kad jungtinė profesionalų komanda iš vienų rankų galėtų pasiūlyti geriausia, ką abi organizacijos turi rinkoje – INVL kompetencijas investicijų, II ir III pakopos pensijų fondų valdymo srityse ir Šiaulių banko kompetencijas mažmeninės bankininkystės, finansavimo srityse, o taip pat bendrą gyvybės draudimo paslaugų koncepciją, kurioje suderinamos abiejų organizacijų vizijos.

Pasiūlę pilną namų banko paslaugų paletę ir toliau plėsime produktų sąrašą bei sieksime tapti į vietos klientų poreikius orientuotu banku, rinkoje išsiskiriančiu individualiu požiūriu, lankstumu ir patogumu, sprendimų ekspertiškumu, lietuviška startuoliška dvasia – veržlumu ir modernumu.

Kaip pasikeis teikiamos paslaugos?

„Invalda INVL“ grupė ir Šiaulių banko grupė pasirašė mažmeninių paslaugų sujungimo sandorį, kurį planuojama užbaigti maždaug per metus iki 2023 metų pabaigos. Šiuo laikotarpiu teikiamos paslaugos niekaip nesikeis ir nieko daryti nereikia.

Klientus informuosime apie svarbiausius pokyčio etapus, laikysimės visų teisės aktų bei reguliuotojų reikalavimų, kad klientų teisės būtų užtikrintos tinkamai.
Tikslesnė informacija bus pateikta vėliau tiek viešais pranešimais, tiek asmeniškai Jūsų pasirinktu būdu.

Ateityje Šiaulių banko klientai galės savo finansinių paslaugų krepšelį papildyti kompetentingai valdomais neprofesionaliems investuotojams skirtais investiciniais fondais, II ir III pakopos pensijų fondais, naujomis gyvybės draudimo investavimo kryptimis.

INVL klientams atsivers galimybės iš vienų rankų gauti ne tik investicijų, pensijų fondų valdymo, bet ir kasdienės bankininkystės paslaugas – bankines sąskaitas, banko korteles, būsto ir vartojimo paskolas. Integracija leis geriau įvertinti klientų lūkesčius ir galimybes bei prisitaikyti prie jų poreikių.

Kaip keisis fondų valdymas, investavimo kryptys ir strategija?

Šiaulių banko ir INVL mažmeninių verslų sujungimo sandoryje INVL darbuotojai ir jų know how yra neatsiejama susitarimo dalis, be kurios šis sandoris negalėtų būti įgyvendintas. Todėl išskirtinė ir profesionali INVL pensijų ir investicinių fondų bei gyvybės draudimo krypčių valdytojų patirtis ir taikoma strategija išliks.

Kokias INVL paslaugas šis sandoris palies?

Šie pokyčiai yra aktualūs INVL klientams:

   Kaupiantiems INVL II pakopos pensijų fonduose
   Kaupiantiems INVL III pakopos pensijų fonduose
   Neprofesionaliems investuotojams, investavusiems į Alternatyvių investicijų fondą
   Apsidraudusiems INVL Life gyvybės draudimu Lietuvoje, Latvijoje ar Estijoje

Kaupiu INVL II pakopos pensijų fonde. Kokių veiksmų turėsiu imtis ir kokios mano teisės dėl šio sandorio?

Dėl šio sandorio Jums nieko daryti nereikės. Įvykdžius visas sąlygas ir užbaigus šį sandorį, pasikeis Jūsų pensijų fondų valdymo įmonė, kitos sutarčių sąlygos dėl susijungimo sandorio nesikeis.

Gyventojų investuotojos lėšos II pensijų fonde yra atskirtos nuo turto valdymo bendrovės turto ir saugomos depozitoriume, t. y. banke. Turto atskyrimas yra viena iš svarbiausių investuotojų lėšų saugumo garantijų. Todėl tuo atveju, kai keičiasi fondų valdytojas, dalyviai savo sukauptų lėšų nepraranda, jos tiesiog perduodamos valdyti kitam fondų valdytojui.

Klientus informuosime apie svarbiausius pokyčio etapus, laikysimės visų teisės aktų bei reguliuotojų reikalavimų, kad klientų teisės būtų tinkamai užtikrintos. Daugiau informacijos bus pateikta tiek viešais pranešimais, tiek asmeniškai Jūsų pasirinktu būdu.

Kaupiu INVL III pakopos pensijų fonde. Kokių veiksmų turėsiu imtis ir kokios mano teisės dėl šio sandorio?

Dėl šio sandorio Jums nieko daryti nereikės. Įvykdžius visas sąlygas ir užbaigus šį sandorį, pasikeis Jūsų pensijų fondų valdymo įmonė, kitos sutarčių sąlygos dėl susijungimo sandorio nesikeis.

Gyventojų investuotojos lėšos III pakopos pensijų fonde yra atskirtos nuo turto valdymo bendrovės turto ir saugomos depozitoriume, t. y. banke. Turto atskyrimas yra viena iš svarbiausių investuotojų lėšų saugumo garantijų. Todėl tuo atveju, kai keičiasi fondų valdytojas, dalyviai savo sukauptų lėšų nepraranda, jos tiesiog perduodamos valdyti kitam fondų valdytojui.

Klientus informuosime apie svarbiausius pokyčio etapus, laikysimės visų teisės aktų bei reguliuotojų reikalavimų, kad klientų teisės būtų tinkamai užtikrintos. Daugiau informacijos bus pateikta tiek viešais pranešimais, tiek asmeniškai Jūsų pasirinktu būdu.

Esu apsidraudęs INVL Life gyvybės draudimu. Kokių veiksmų turėsiu imtis ir kokios mano teisės dėl šio sandorio?

Dėl šio sandorio Jums nieko daryti nereikės. Įvykdžius visas sąlygas ir užbaigus šį sandorį, pasikeis Jūsų draudimo įmonė, kitos sutarčių sąlygos dėl susijungimo sandorio nesikeis.

Pagal teisės aktų reikalavimus draudimo įmonės privalo sudaryti pakankamus techninius atidėjinius visiems savo įsipareigojimams pagal draudimo sutartis įvykdyti. Keičiantis draudimo bendrovei teisės ir pareigos pagal draudimo sutartis perleidžiamos kartu su techninius atidėjinius dengiančiu turtu.

Klientus informuosime apie svarbiausius pokyčio etapus, laikysimės visų teisės aktų bei reguliuotojų reikalavimų, kad klientų teisės būtų tinkamai užtikrintos. Daugiau informacijos bus pateikta tiek viešais pranešimais, tiek asmeniškai Jūsų pasirinktu būdu.

Investavau INVL investiciniame fonde (INVL Alternatyvių investicijų fondas, INVL Baltijos fondas, INVL Besivystančios Europos obligacijų fondas, INVL Besivystančių pasaulio rinkų obligacijų subfondas). Kokių veiksmų turėsiu imtis ir kokios mano teisės dėl šio sandorio?

Dėl šio sandorio Jums nieko daryti nereikės. Įvykdžius visas sąlygas ir užbaigus šį sandorį, pasikeis INVL Alternatyvių investicijų fondo, INVL Baltijos fondo, INVL Besivystančios Europos obligacijų fondo, INVL Besivystančių pasaulio rinkų obligacijų subfondo valdymo įmonė, kitos sutarčių sąlygos dėl susijungimo sandorio nesikeis. Šis pokytis neapima INVL Rusijos nevalstybinių įmonių subfondo.  

Klientus informuosime apie svarbiausius pokyčio etapus, laikysimės visų teisės aktų bei reguliuotojų reikalavimų, kad klientų teisės būtų tinkamai užtikrintos. Daugiau informacijos bus pateikta tiek viešais pranešimais, tiek asmeniškai Jūsų pasirinktu būdu. 

Kaip INVL veiks ir paslaugas teiks pereinamuoju susijungimo laikotarpiu? Kiek jis truks?

Iki verslų sujungimo momento, kuris numatomas maždaug po metų – 2023 m. pabaigoje, INVL veiks įprastai. Dėl šio sandorio Jums nieko daryti nereikia.

Klientus informuosime apie svarbiausius pokyčio etapus, laikysimės visų teisės aktų bei reguliuotojų reikalavimų, kad klientų teisės būtų tinkamai užtikrintos. Daugiau informacijos bus pateikta tiek viešais pranešimais, tiek asmeniškai Jūsų pasirinktu būdu.

Kaip turėsiu mokėti įmokas? Ar reikės atsidaryti sąskaitą Šiaulių banke?

Iki kol bus įvykdytas verslų jungimo sandoris, planuojama, 2023 m. pabaigoje, INVL LIFE ir INVL Asset Management veiks kaip veikė. Šuo metu niekas nesikeičia, įmokas mokėkite, kaip mokėjote. Daugiau informacijos bus pateikta tiek viešais pranešimais, tiek asmeniškai Jūsų pasirinktu būdu.

Turint gyvybės draudimo sutartį, kaupiant II ar III pakopos pensijų fonduose, ar investavus neprofesionaliems investuotojams skirtus investicinius fondus nėra privaloma turėti piniginių lėšų sąskaitą toje pačioje finansų įstaigoje.

Ar išliks paslaugų kokybė?

Jungtinės Šiaulių banko ir INVL mažmeninio verslo komandos strateginė kryptis – integravus abiejų organizacijų teikiamas paslaugas esamiems ir būsimiems klientams pasiūlyti pilną namų banko paslaugų paletę ir toliau plėsti produktų sąrašą bei tapti į klientų poreikius orientuotu banku, rinkoje išsiskiriančiu individualiu požiūriu, lankstumu ir patogumu, poreikių ir sprendimų ekspertiškumu, lietuviška startuoliška dvasia – veržlumu ir modernumu.

Šiaulių bankas, pagal 2018 m., 2019 m. ir 2021 m. „DIVE Lietuva“ inicijuoto slapto pirkėjo tyrimo rezultatus, yra išrinktas geriausiai klientus aptarnaujančiu banku Lietuvoje. INVL klientai nuolat aukštais balais įvertina finansinių konsultacijų kokybę, taip pat pozityviai atsiliepia apie investicijų valdymo rezultatus bei draudimo produktų sąlygas.

Taip pat išliks išskirtinė ir profesionali INVL pensijų ir investicinių fondų bei gyvybės draudimo krypčių valdytojų patirtis ir taikoma strategija.

Kokią veiklą po mažmeninių verslų sujungimo tęs “Invalda INVL”?

„Invaldos INVL“ vizija savo veikla kurti gerovę žmonėms, tuo pačiu prisidedant prie regiono, kuriame veikiame, augimo po šio sandorio nesikeis.

Po šio mažmeninių verslų sujungimo ir kitų skelbtų numatomų akcijų įsigijimo sandorių “Invalda INVL” padidins savo Šiaulių banko akcijų dalį.

„Invaldos INVL“ grupė ir toliau aktyviai veiks privataus kapitalo ir alternatyvių investicijų valdymo srityse, teiks Šeimos biuro paslaugas bei pensijų fondų valdymo paslaugas Latvijoje.

Kokiais kontaktai kreiptis, jeigu turiu klausimų?

INVL investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupės kontaktai ir klientų aptarnavimo vietos nesikeičia. Aptarnavimo skyrių adresus ir kontaktus galite rasti čia. Mūsų konsultantai Jums pateiks visą informaciją.