INVL Logo

Nevaikiški priešmokykliniai pirkiniai. Kiek šiemet tėvams kainuos vaikus išleisti į mokyklą?

Rugpjūčio mėnuo didžiajai daliai tėvų reiškia… išlaidas. Pasiruošimas mokyklai – finansinis iššūkis ne vienai šeimai. Šiemet jis dar didesnis dėl dviejų priežasčių: finansinio neapibrėžtumo ir stambių pirkinių. Potencialiems nuotolinio mokymo poreikiams patenkinti tėvams teks pirkti ne (tik) kuprines, bet ir kompiuterius.

Kiek pinigų mokyklai išleis tėvai?

„INVL Asset Management“ vertinimais, susumavus galimas mokinio išlaidas pratybų sąsiuviniams, kuprinei, būtiniausiems kanceliarijos reikmenims, uniformai ir sportinei aprangai, išeina solidi 329 eurų suma. Tai anaiptol ne sąrašo pabaiga.

„Jei pradinuko tėvai praėjusiais metais net nesvarstė apie kompiuterio pirkimą, tai pamokoms persikėlus į nuotolį, prioritetai pasikeitė. Manome, kad nemaža dalis lietuvių didžiąją mokyklinio apsipirkimo biudžeto dalį skirs kompiuterio ir programinės įrangos įsigijimui, jei to dar nepadarė pavasarį“, – teigia Dalia Kolmatsui, „INVL Asset Management“ Pensijų fondų ir mažmeninių pardavimų padalinio vadovė.

Mažmeninė tipinio nešiojamojo kompiuterio kaina yra apie 450 eurų. Jo alternatyva, kiek kuklesnis planšetinis kompiuteris, gali kainuoti apie 200 eurų. Dalis tėvų suskubo ir kompiuterine įranga apsirūpino dar šį pavasarį, tačiau dėl sutrūkinėjusių tiekimo grandinių kompiuterinės įrangos gamyba Kinijoje pirmaisiais šių metų pavasario mėnesiais buvo sustojusi ir pasiūla negalėjo patenkinti išaugusios paklausos.

Tėvai, kurie pavasarį finansiškai galėjo, bet fiziškai negavo kompiuterio, pirkinį atidėjo rudeniui. Kita dalis tėvų susidūrė su finansiniu rebusu, kurio nepavykus išspręsti pavasarį, jis niekur nedingo ir artėjant rudeniui.

Išlaidų dalis, susijusi su uniforma, sportine apranga, kanceliarijos prekėmis, taip pat sudaro nemažą krepšelio dalį, tačiau čia jau galima sutaupyti, įsigyjant nenaujus, bet kokybiškus pirkinius.

Kaip sutaupyti nenumatytiems pirkiniams?

Dažna šeima, net turėdami pastovų pajamų šaltinį, ne visada gali atsidėti santaupų. Tokiais atvejais, netikėti ir brangūs pirkiniai gali stipriai išbalansuoti šeimos finansus. Jei tokie pirkiniai yra neišvengiami, tenka susimažinti jau suplanuotas išlaidas. Dalinamės keliais praktiniais patarimais, kaip galite sutaupyti, ruošdamiesi mokslo metams:

  1. Kanceliarinės prekės. Neskubėkite pirkti naujų kanceliarinių priemonių. Tiesiog peržiūrėkite ir atnaujinkite priemones, įsigytas anksčiau.
  2. Pratybos. Pasitarkite su mokytoja, ar šiemet prireiks popierinių pratybų – pavasario patirtis rodo, kad galima naudotis nemokamomis arba nebrangiomis elektroninėmis jų versijomis.
  3. Sportinė apranga. Susisiekite su vyresnių vaikų turinčiais draugais ir giminaičiais. Sportinę aprangą vaikai išauga greičiau nei ji susidėvi. Taip daiktai prikeliami antram gyvenimui, o jūs  – sutaupote.
  4. Kompiuteris. Darbdaviui atnaujinant IT ūkį, pasiteiraukite, ar galima įsigyti nebenaudojamą įrangą. Tokiu būdu kompiuterį įsigysite pigiau.
  5. Uniforma. Pasiteiraukite mokyklos administracijos, ar šiemet būtina pirkti uniformą. Jei vaikams teks eiti į mokyklą, gal pakaks tiesiog tvarkingų, švarių drabužių arba tereiks atnaujinti tik vieną uniformos dalį. O jei vaikai mokysis namuose, jos tikrai neprireiks!

 

Linkime jums sklandžios mokslo metų pradžios!