INVL Logo

Naujas „MiniVet“ pirkinys – „Wellvet“ veterinarijos tinklas Lietuvoje

Pirmaujantis Baltijos šalyse privataus kapitalo fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ toliau investuoja į veterinarijos klinikų tinklo plėtrą. Fondo portfelio įmonė „MiniVet“ įsigijo Lietuvoje veikiantį „Wellvet“ veterinarijos tinklą, turintį klinikas Marijampolėje, Kėdainiuose ir Kazlų Rūdoje.

Po šio sandorio „MiniVet“ jau valdo šešias klinikas keturiuose Lietuvos miestuose, įskaitant ir Vilnių.

„Daugelį metų rinkoje veikiančios ir „Wellvet“ tinklui priklausančios klinikos turi sukaupusios ir patirties, ir lojalių klientų ratą. „MiniVet“ tinklo plėtra dėl sinergijos neabejotinai atneš naudos visiems klinikų klientams ir jų augintiniams, jau dabar gaunantiems profesionalias veterinarijos paslaugas“, – sako „MiniVet“ direktorė ir veterinarijos gydytoja Lina Gaižutienė.

„MiniVet” 100 proc. tinklo „Wellvet“ akcijų įsigijo iš Obelių grupės. Šiai grupei Baltijos šalyse priklauso daugiau kaip 10 įmonių, kurios dirba trijose skirtingose verslo srityse: maisto produktų gamyba ir prekyba, smulkiųjų ir stambiųjų gyvūnų pašarų ir medikamentų prekyba bei veterinarijos paslaugų ir profesionalių konsultacijų ūkiams teikimas.

„Tikime, kad „MiniVet“, turinčio stiprų ir patyrusį investuotoją, atėjimas atveria daugiau potencialo mūsų klinikų augimui ir teikiamų paslaugų įvairovės kokybės stiprinimui. Visi klinikų gydytojai ir jų pagalbinis personalas lieka toliau dirbti ir užtikrinti geriausias paslaugas klientams ir jų augintiniams“, – teigia „Wellvet“ klinikinės veiklos vadovė Dr. Dalia Juodžentė.

Obelių grupei priklausęs „Wellvet“ klinikų tinklas rinkoje veikė nuo 2016 metų. Veterinarijos klinikose augintinių sveikatai ir gerovei užtikrinti teikiamos įvairios veterinarinės paslaugos: kasdieninė priežiūra ir intensyvi terapija, vidaus ligų profilaktika ir gydymas bei chirurginės operacijos. Veterinarijos klinikų vaistinėse taip pat prekiaujama vaistais, priemonėmis nuo parazitų, higienos prekėmis, augintinių maistu, žaislais ir aksesuarais.

Iki šio sandorio „MiniVet” priklausė Vilniaus Lazdynėlių, Pilaitės ir Antakalnio mikrorajonuose veikiančios veterinarijos klinikos. Klinikos teikia platų veterinarinės priežiūros paslaugų spektrą ir veterinarinės vaistinės bei gyvūnų maisto prekių asortimentą bei turi savo elektroninę parduotuvę.

Privataus kapitalo fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ jau yra investavęs į aštuonias bendroves, veikiančias sveikatos priežiūros, sveikatinimo ir medicininės reabilitacijos, inžinerinių paslaugų, plastiko perdirbimo, aplinkos išteklių valdymo, veterinarijos paslaugų bei kosmetikos ir higienos priemonių gamybos srityse. Fondą valdo Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė INVL.

 

Apie „INVL Baltic Sea Growth Fund“

165 mln. eurų dydžio fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ yra pirmaujantis Baltijos šalyse privataus kapitalo fondas, kurio pagrindinis investuotojas yra Europos investicijų fondas (EIF).

EIF, kuris yra Europos investicijų banko dalis, įsipareigojo investuoti 30 mln. eurų, o šias investicijas remia Europos strateginių investicijų fondas, kuris yra Investicijų plano Europai arba Junkerio plano pagrindinė dalis. EIF taip pat įsipareigojo skirti išteklių iš Baltijos inovacijų fondo, „fondų fondo“ iniciatyvos, sukurtos bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybėmis. Iniciatyva siekiama padidinti kapitalo investicijas į Baltijos šalių mažas ir vidutines įmones, turinčias didelį augimo potencialą.

Fondas siekia suformuoti diversifikuotą portfelį, orientuodamasis į daugumos arba reikšmingos mažumos paketus ir investuodamas 10-30 mln. eurų į bendroves, turinčias didelį augimo potencialą bei gebančias veikti augančios pasaulinės konkurencijos sąlygomis. Fondas orientuojasi į investicijas Baltijos šalyse ir tokiuose kaimyniniuose regionuose kaip Lenkija, Skandinavija ir Vidurio Europa. Fondas jau yra investavęs į aštuonias bendroves, veikiančias sveikatos priežiūros, sveikatinimo ir medicininės reabilitacijos, inžinerinių paslaugų, plastiko perdirbimo, aplinkos išteklių valdymo, veterinarijos paslaugų bei kosmetikos ir higienos priemonių gamybos srityse.

Fondą valdo Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė INVL. Šios grupės įmonės valdo pensijų, investicinius fondus ir gyvybės draudimo kryptis, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 300 tūkst. klientų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 2 mlrd. eurų vertės turto. Jau daugiau nei 30 metų veikianti grupė sukaupė svarią patirtį, valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.