INVL Logo

9 taisyklės norintiems pradėti investuoti – žingsnis po...

Investavimas yra vienas iš kelių asmeninių finansų valdymo įrankių. Elgiantis apdairiai ir atsakingai tai yra geras būdas saugoti ir gausinti savo turtą bei siekti užsibrėžtų finansinių tikslų. Kaip ir visur, patirtis čia yra svarbi, todėl, kaip patyrę investicijų valdytojai, dalinamės patarimais, kurie padės įžengti į investuotojų pasaulį.

Daugiau

„Kokia nauda iš gyvybės draudimo po mirties“ ir kiti...

Mintis, kad reikia pasirūpinti savo automobilio ar būsto draudimu, kad nepatirtume nuostolių, nieko nebestebina, tačiau suprasti, kad finansiškai apsaugoti savo artimuosius yra kur kas svarbiau, dar tik mokomės.

Daugiau

GPM lengvata pasinaudoja 4 iš 5 kaupiančių pensijai –...

Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata Lietuvoje buvo įvesta beveik prieš du dešimtmečius. Tačiau dabar siūloma jau nuo kitų metų GPM lengvatos III pakopos pensijų kaupimo ir gyvybės draudimo įmokoms atsisakyti. INVL Mažmeninių paslaugų vadovė dr. Dalia Kolmatsui atkreipia dėmesį, kad šis pokytis labiausiai paveiktų mažas pajamas gaunančius žmones.

Daugiau

Finansų ekspertė: kaip tvarkyti savo finansus, kai tau 20...

Niekas nesistebi, kad skiriasi dvidešimtmečio jaunuolio ir vidutinio amžiaus žmogaus pajamos bei poreikiai, tačiau gerokai nustembama, kai finansų ekspertai skirtingais gyvenimo etapais rekomenduoja savo finansus tvarkyti skirtingai. INVL investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupės produktų vadovė Kotryna Grigentė pataria pirmiausia įvertinti savo poreikius pagal amžių ir tik tada planuoti pinigų kaupimą.

Daugiau

Patarimai, kiek lėšų gali reikėti vaikų studijoms ir...

Kas penktas šalies gyventojas investuodamas tikisi sukaupti pinigų vaikų studijoms, rodo visuomenės nuomonės apklausos. Finansų specialistai pataria pradėti taupyti ir investuoti vaikų mokslui kuo anksčiau, o skaičiuojant būtinas išlaidas, nepamiršti, kad, pavyzdžiui, studijuojant gali prireikti ir lėšų būstui ar maistui.

Daugiau

Pasinaudoti maksimalia valstybės lengvata liko vos kelios...

Daugelis ateičiai aktyviai taupančių gyventojų gruodį sumoka keleriopai didesnes III pakopos pensijų kaupimo ar investicinio gyvybės draudimo įmokas tam, kad kitąmet susigrąžintų maksimalią gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permoką, kuri gali siekti 300 eurų, rodo INVL investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupės duomenys.

Daugiau

7 mitai apie pensijų kaupimą II-oje pakopoje, kuriais...

Kaip ir kasmet, šių metų pradžioje į II-osios pakopos pensijų kaupimą įtraukti gyventojai, kurie iki šiol niekada nekaupė pensijai. Šiemet įtraukime dalyvauja ir tie, kurie anksčiau pensijų kaupimo atsisakė ar sustabdė. Gyventojai turi pusę metų, t. y. iki 2022 m. birželio 30 d., apsispręsti, ar kaupti II pensijų pakopoje, ir taip užsitikrinti papildomas pajamas sulaukus pensinio amžiaus.

Daugiau

V. Rūkas: 3 strategijos norintiems pradėti investuoti

Skaičiuojama, kad Lietuvos gyventojai yra sukaupę apie 30 mlrd. eurų, tačiau didžiąją dalį pinigų laiko tiesiog grynais arba bankuose einamosiose sąskaitose. Visgi nedidelė dalis ryžtasi bandyti išsaugoti savo santaupas nuo jas graužiančios infliacijos ir ieško kelių, kaip savo pinigus įdarbinti.

Daugiau

Investavimas į nekilnojamąjį turtą jo neperkant

Ar žinojote, kad investuoti į nekilnojamąjį turtą galima jo neperkant? Jau daugiau nei pusę šimtmečio  pasaulyje paplitęs būdas dalyvauti nekilnojamojo turto rinkoje sulaukia vis daugiau susidomėjimo ir Lietuvoje. Jokių įsipareigojimų bankui ir apribojimų startinei investicinei sumai.

Daugiau