Mintis, kad reikia pasirūpinti savo automobilio ar būsto draudimu, kad nepatirtume nuostolių, nieko nebestebina, tačiau suprasti, kad finansiškai apsaugoti savo artimuosius yra kur kas svarbiau, dar tik mokomės.
DaugiauKas penktas šalies gyventojas investuodamas tikisi sukaupti pinigų vaikų studijoms, rodo visuomenės nuomonės apklausos. Finansų specialistai pataria pradėti taupyti ir investuoti vaikų mokslui kuo anksčiau, o skaičiuojant būtinas išlaidas, nepamiršti, kad, pavyzdžiui, studijuojant gali prireikti ir lėšų būstui ar maistui.
DaugiauPinigai – viena dažniausių nesutarimų šeimoje priežastis. Dėl jų Lietuvoje ginčijasi net du trečdaliai porų. „Dažniausiai poros ginčijasi dėl didesnių pirkinių, taip pat – dėl kasdienių išlaidų arba dėl per mažų pajamų. Poros, ypač neturinčios vaikų, dažnai ginčijasi ir dėl pinigų, išleidžiamų pramogoms“, – atskleidė „INVL Pensija“ vadovė dr. Dalia Kolmatsui.
DaugiauTurbūt kiekvieni tėvai susiduria su juos kamuojančiu klausimu – ar teisingai ugdau savo vaiką, ar lavinu visus įgūdžius, kurių jam reikės suaugus? Vienas iš svarbių įgūdžių, kurių prireikia kiekvienam žmogui – tinkamas savo finansų valdymas.
DaugiauKišenpinigiai – tai fiksuota pinigų suma, kurią tėvai duoda vaikui smulkioms išlaidoms. Šie pinigai turėtų visiškai priklausyti vaikui. Jis pats spręstų ar juos taupyti, ar išleisti saldumynams ir tėvai neturėtų nurodinėti – ką galima už juos pirkti ir ko ne. Žinoma, tėvų pareiga išmokyti vaiką atsakingai elgtis su pinigais ir leisti juos taip, kad nebūtų žalos jam pačiam.
DaugiauPriimant su asmeninėmis ir šeimos lėšomis susijusius sprendimus, būtina laikytis tam tikrų taisyklių. Pradėkime nuo pradžių ir aptarkime pirmąjį svarbų žingsnį – biudžeto planavimą. Tai yra paprasta, tačiau, jeigu iki šiol to nedarėte, jums pravers keli finansų ekspertų patarimai.
DaugiauINVL Pensija konsultantams dažnai tenka konsultuoti žmones finansų klausimais, o pensija yra tik vienas iš aspektų. Galvodami apie ateitį, klientai kelia klausimą – o kaip susitvarkyti su dabartimi? Kaip paprastai ir efektyviai šeimoje susitarti dėl finansų ir, svarbiausia, dėl jų nesipykti?
DaugiauRugpjūčio mėnuo didžiajai daliai tėvų reiškia… išlaidas. Pasiruošimas mokyklai – finansinis iššūkis ne vienai šeimai. Šiemet jis dar didesnis dėl dviejų priežasčių: finansinio neapibrėžtumo ir stambių pirkinių. Potencialiems nuotolinio mokymo poreikiams patenkinti tėvams teks pirkti ne (tik) kuprines, bet ir kompiuterius.
DaugiauKuomet kalbame apie finansinį vaikų raštingumą, tėvai turėtų įsiminti skaičių „septyni“. Kaip rodo Kembridžo universiteto mokslininkų atliktas tyrimas, būtent septynerių metų vaikas jau būna susiformavęs finansinio raštingumo pagrindus.
Daugiau