INVL Logo

5 patarimai tėvams, kaip ir kada kalbėti su vaikais apie...

Turbūt kiekvieni tėvai susiduria su juos kamuojančiu klausimu – ar teisingai ugdau savo vaiką, ar lavinu visus įgūdžius, kurių jam reikės suaugus? Vienas iš svarbių įgūdžių, kurių prireikia kiekvienam žmogui – tinkamas savo finansų valdymas.

Daugiau

Kišenpinigiai vaikams: duoti ar neduoti?

Kišenpinigiai – tai fiksuota pinigų suma, kurią tėvai duoda vaikui smulkioms išlaidoms. Šie pinigai turėtų visiškai priklausyti vaikui. Jis pats spręstų ar juos taupyti, ar išleisti saldumynams ir tėvai neturėtų nurodinėti – ką galima už juos pirkti ir ko ne. Žinoma, tėvų pareiga išmokyti vaiką atsakingai elgtis su pinigais ir leisti juos taip, kad nebūtų žalos jam pačiam. 

Daugiau

Šeimos išlaidų planavimas. I dalis

Priimant su asmeninėmis ir šeimos lėšomis susijusius sprendimus, būtina laikytis tam tikrų taisyklių. Pradėkime nuo pradžių ir aptarkime pirmąjį svarbų žingsnį – biudžeto planavimą. Tai yra paprasta, tačiau, jeigu iki šiol to nedarėte, jums pravers keli finansų ekspertų patarimai.

Daugiau

Nepatogūs klausimai apie šeimos finansus

INVL Pensija konsultantams dažnai tenka konsultuoti žmones finansų klausimais, o pensija yra tik vienas iš aspektų. Galvodami apie ateitį, klientai kelia klausimą – o kaip susitvarkyti su dabartimi? Kaip paprastai ir efektyviai šeimoje susitarti dėl finansų ir, svarbiausia, dėl jų nesipykti?

Daugiau

Nevaikiški priešmokykliniai pirkiniai. Kiek šiemet...

Rugpjūčio mėnuo didžiajai daliai tėvų reiškia… išlaidas. Pasiruošimas mokyklai – finansinis iššūkis ne vienai šeimai. Šiemet jis dar didesnis dėl dviejų priežasčių: finansinio neapibrėžtumo ir stambių pirkinių. Potencialiems nuotolinio mokymo poreikiams patenkinti tėvams teks pirkti ne (tik) kuprines, bet ir kompiuterius.

Daugiau

Ką būtina žinoti apie kišenpinigius?

Kuomet kalbame apie finansinį vaikų raštingumą, tėvai turėtų įsiminti skaičių „septyni“. Kaip rodo Kembridžo universiteto mokslininkų atliktas tyrimas, būtent septynerių metų vaikas jau būna susiformavęs finansinio raštingumo pagrindus.

Daugiau