INVL Logo

4 dažniausiai užduodami jūsų klausimai

Kasdien iš klientų sulaukiame įvairių klausimų apie pensijų fondus. Išrinkome 4 klientams rūpimus klausimus, kurių sulaukiame dažniausiai. Dalijamės klausimais-atsakymais, kurie gali būti aktualūs ir Jums.

 Ar sudarydamas III pakopos pensijos sutartį įsipareigoju mokėti įmokas?

III pakopos pensijų sutartis nėra įsipareigojimas, ji panaši į sąskaitą banke, kurią Jūs atsidarote ir, atsižvelgdami į savo finansinę situaciją, patys sprendžiate, kaip dažnai ir kokio dydžio įmokomis ją papildysite. Įmokų periodiškumas neprivalo būti reguliarus – įmokas galite atlikti, kada tik sugalvojate: kasdien, kas savaitę, kas mėnesį, kas pusę metų, kas metus. Įmokos dydis taip pat gali būti nuo kelių centų iki kelių tūkstančių eurų. Apie tai, kada ir kokio dydžio įmokas atliksite, bendrovės papildomai informuoti nereikia.

Klientų, norinčių kaupti periodiškai, patogumui siūlome sudaryti e-sąskaitą, kurią taip pat galima valdyti patiems: bet kada pakeisti įmokos dydį arba atsisakyti periodinių mokėjimų.

Kokia minimali III pakopos pensijos įmoka?

Daugelis mano, kad norint pradėti kaupti, reikia skirti ženklią pajamų sumą kas mėnesį. Iš tiesų taip nėra, nes III pensijų pakopa – tai lankstus produktas ir klientas gali laisvai pasirinkti įmokos dydį bei įmokos mokėjimo periodiškumą. Kviečiame atvykti į konsultaciją ir sudaryti savo asmeninį pensijos kaupimo planą, kuris padės pasiekti ateities tikslus.

Ar pensijų fonduose esančios lėšos yra paveldimos?

Kol lėšos yra II ar III pakopos pensijų fondo sąskaitoje, tol jos yra paveldimos. Nepaveldima II pakopos pensijų fondų lėšų dalis bus ta, kuri bus pervedama į „Sodrą“ ir skirta mokėti standartiniam ar atidėtajam anuitetui. Daugiau sužinoti apie anuitetus galite INVL vebinare – https://bit.ly/34ntKiR.

Kas būtų su sukauptais pinigais, jei INVL bankrutuotų?

Jei kaupiate II ir III pakopos pensijų fonduose, Jūsų įmokos yra atskirtos nuo pačios kaupimo bendrovės lėšų – ne tik apskaitos prasme, bet ir fiziškai. Jos laikomos ne pačioje kaupimo bendrovėje, o specialiame banke – depozitoriume, kuris yra dar viena labai svarbi kaupimo sistemos saugumo grandis. Turto atskyrimas yra viena iš svarbiausių dalyvių kaupiamų lėšų saugumo garantijų. Todėl net jei bendrovė nutrauktų veiklą (dėl bankroto, likvidavimo ar reorganizavimo), dalyviai savų santaupų neprarastų – jos būtų pervestos į kitą pensijų bendrovę.

Primename, kad norėdami pasikonsultuoti jums rūpimais klausimais, tai galite padaryti:

  • internetu mūsų savitarnos portale
  • užsiregistruodami į vaizdo konsultaciją su mūsų specialistais
  • skambindami 8 700 55 959
  • užsukdami į mūsų biurus Vilniuje: Gynėjų g. 14, Kaune: Jonavos g. 7, B sektorius, Klaipėdoje: Minijos g. 19