INVL Logo

„INVL Baltijos fondas“ įvertintas prestižiniu apdovanojimu

Baltijos šalyse pirmaujančiai investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupei INVL priklausančios „INVL Asset Management” valdomas „INVL Baltijos fondas“ įvertintas prestižiniuose „Refinitiv Lipper“ 2023 metų fondų apdovanojimuose.

„INVL Baltijos fondas“ pripažintas geriausiu Vokietijoje platinamu Besivystančios Europos akcijų rinkos fondu pastarųjų trejų metų laikotarpiu.

Vieno didžiausių pasaulio finansų rinkų informacijos ir infrastruktūros teikėjų „Refinitiv Lipper“ (anksčiau „Thomson Reuters Lipper“) fondų apdovanojimais įvertinami geriausi fondai ir fondų valdymo įmonės už nuosekliai aukštus rezultatus atsižvelgiant į prisiimamą riziką. Patentuota kiekybinė „Lipper“ analizė užtikrina nepriklausomą ir visapusišką fondų veiklos vertinimą.

„Refinitive Lipper“ apdovanojimas yra garbingas įvertinimas. Tai, kad apdovanotas „INVL Baltijos fondas“, patvirtina, jog esame mūsų namų regiono, Baltijos šalių rinkos, ekspertai, čia įžvelgiame perspektyvių investavimo idėjų, kurios atneša solidžią grąžą mūsų investuotojams“, – sako „INVL Asset Management“ investicijų valdymo padalinio vadovas Vaidotas Rūkas.

„INVL Asset Management“ Baltijos fondą valdo jau daugiau negu 10 metų. Fondo lėšos yra investuojamos į Baltijos šalių biržose listinguojamų arba Baltijos šalyse aktyviai veikiančių tarptautinių įmonių akcijas. Investuojant yra siekiama maksimalaus turto prieaugio bei prisiimama didelė svyravimų rizika. Fondo pastarųjų 3 metų grąža buvo 32 proc. (lyginamasis indeksas * – 35 proc.). Šiuo metu fondo valdomas turtas viršija 11 mln. eurų.

Tai ne pirmas INVL fondų valdytojų pelnomas „Refinitive Lipper“ apdovanojimas. „INVL Asset Management“ valdomas „INVL besivystančios Europos obligacijų subfondas“ pelnė aukščiausią įvertinimą 2019 m. už geriausius rezultatus atsižvelgiant į prisiimtą riziką per trejų bei penkerių metų laikotarpius tarp fondų, platinamų Vokietijoje ir investuojančių į besivystančių Europos rinkų obligacijas.

„INVL Asset Management“ valdo II ir III pakopos pensijų fondus, investicinius fondus, investicinius portfelius, alternatyvias investicijas. Grupės įmonėms 300 tūkst. klientų yra patikėję valdyti apie 1,75 mlrd. eurų vertės turto.

Svarbu žinoti:

Tai yra reklaminio pobūdžio informacija. Investavimas yra susijęs su rizika. Praeities rezultatai negarantuoja ateities rezultatų. Jei anksčiau investicijų grąža buvo teigiama, ji nebūtinai tokia bus ateityje, investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi. Valdymo įmonė negarantuoja investicijų pelningumo. Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinti pasirinkto fondo investavimo strategiją, taikomus mokesčius, visas su investavimu susijusias rizikas bei atidžiai perskaityti fondo taisykles, prospektą ir pagrindinės informacijos investuotojams dokumentą, kuriuos galite rasti valdymo įmonės interneto svetainėje www.invl.com.

Apie INVL:

INVL – tai Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė, kurios įmonės valdo pensijų, investicinius fondus ir gyvybės draudimo kryptis, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 300 tūkst. klientų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 1,75 mlrd. eurų vertės turto. Jau daugiau kaip 30 metų veikianti grupė sukaupė svarią patirtį, valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.

Apie „Refinitive Lipper“ fondų apdovanojimus:

Kasmet teikiamais „Refinitiv Lipper Fund Awards” apdovanojimais pagerbiami fondai ir fondų bendrovės, kurios pasižymi nuosekliais aukštais, atsižvelgiant į riziką, rezultatais, palyginti su analogiškais fondais. Apdovanojimai „Refinitiv Lipper Fund Awards” grindžiami „Lipper Leader for Consistent Return” reitingu, kuris yra objektyvus, kiekybinis, atsižvelgiant į riziką pakoreguotas 36, 60 ir 120 mėnesių veiklos rodiklis. Fondas, kurio „Lipper Leader for Consistent Return” nuoseklios grąžos (efektyvios grąžos) vertė kiekvienoje tinkamoje klasifikacijoje yra didžiausia, gauna „Refinitiv Lipper Fund Award” apdovanojimą. Daugiau informacijos rasite www.lipperfundawards.com. Nors „Refinitiv Lipper” deda pagrįstas pastangas, kad užtikrintų apdovanojimams apskaičiuoti naudojamų duomenų tikslumą ir patikimumą, jų tikslumas negarantuojamas.

 

*  Lyginamasis indeksas – valdymo įmonės pasirinktas rodiklis, su kurio reikšmės kitimu lyginama fondo investicijų portfelio investicinė grąža ir kuris investuotojui padeda įvertinti fondo valdytojo darbą, objektyviai palyginti pasiektą investicinę grąžą pagal numatytą investavimo strategiją bei parodo, kokio dydžio riziką fondo valdytojas yra linkęs prisiimti.