INVL Logo
Good life and easy relax business man lifestyle after work at hotel sitting hands up for happy businessmen people.Simplify Your Life Week

Didėja valstybės skatinimas kaupiantiems II pensijų pakopoje

Nuo naujų metų auga valstybės įmokos kaupiantiems II pakopos pensijų fonduose. Kaupiantiems maksimaliai, valstybės įmoka auga iki 19,6 eurų per mėnesį, o kaupiantiems palaipsniui – iki 11,76 eurų. Praėjusiais metais šios įmokos buvo atitinkamai 18,02 ir 7,21 eurai per mėnesį.

Valstybė skatina kaupimą II pakopos pensijų fonduose – kiekvieną mėnesį maksimaliai kaupiantiems gyventojams, kurių mėnesinė įmoka į II pakopos fondą sudaro 3 proc. jų atlyginimo, valstybė papildomai moka 1,5 proc. užpraeitų metų vidutinio darbo užmokesčio (VDU) siekiančią įmoką.

„Gyventojams valstybės skatinamosios įmokos didėja dėl to, kad nuo šių metų, skaičiuojant valstybės įmoką, atsižvelgiama į 2019 m. VDU, o nebe į 2018 m., kaip praėjusiais metais. 2019 m. VDU Lietuvoje buvo didesnis, todėl atitinkamai keičiasi ir valstybės skatinamosios įmokos dydis į gyventojų II pakopos pensijų fondus“, – priežastis pasakoja dr. Dalia Kolmatsui, „INVL Pensija“ vadovė.

Kolmatsui atkreipia dėmesį, kad nuo šių metų pradžios II pakopoje laipsniškai kaupiantiems gyventojams valstybės papildoma įmoka didėja ne tik dėl 2019 m. VDU, bet ir todėl, kad valstybės papildomos įmokos tarifas didinamas iki 0,9 proc. Praėjusiais metais valstybės papildoma įmoka palaipsniui kaupiantiems buvo 0,6 proc. 2018 metų VDU ir siekė 7,21 eurus per mėnesį.

Primenama, kad didėja ir pačių kaupiančiųjų, pasirinkusių laipsnišką kaupimą, įmokos – jos auga nuo 2,1 iki 2,4 proc. jų atlyginimo. Laipsnišką kaupimą pasirinkusių dalyvių įmokos kasmet augs iki 2023 m., kai pasieks maksimalų dydį. Dalyviai, pasirinkę laipsnišką kaupimą, bet kada gali pasirinkti kaupti maksimaliai.

Užtikrintas rytojus – jūsų rankose

Kad būtumėte tikresni dėl savo atities, reikėtų siekti užsitikrinti 70-80 proc. darbinių pajamų. Tam, kad pasiektumėte šį tikslą, rekomenduojama atidėti bent 10 proc. pajamų. Specialistai atkreipia dėmesį, kad net ir kaupiant maksimaliai, vidutinį atlyginimą gaunančio asmens įmokos į II pakopos pensijų fondą siekia ne daugiau kaip 4,5 proc. jo darbo užmokesčio, taigi taupymas antroje pakopoje, priklausomai nuo amžiaus ir gaunamų pajamų, gali padėti padidinti senatvės pensiją iki 50-55 proc. buvusio  darbo užmokesčio.

Siekiant didesnio dydžio pensijos, vertėtų apsvarstyti ir kitus taupymo būdus, kaip pavyzdžiui, papildomas įmokas į III pakopos pensijų fondų sąskaitą. D. Kolmatsui primena, kad valstybė skatina kaupimą III pensijų pakopoje, suteikdama gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatą – galimybę susigrąžinti dalį GPM nuo sumokėtų įmokų į III pakopos pensijų fondą.

Norėdami daugiau sužinoti apie III pakopos pensijų fondus, registruokitės nemokamai nuotolinei konsultacijai.