INVL Logo

INVL vyriausioji ekonomistė I. Genytė-Pikčienė nekeičia...

Lietuvos ekonomika įgavo atsparumo pandemijai ir, užglaisčiusi pernykščius praradimus, sėkmingai tęsia plėtros distanciją, teigia INVL vyriausioji ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė, apžvelgdama Lietuvos ekonomikos perspektyvas.

Daugiau

Metinė infliacija Lietuvoje aukščiausia nuo 2009 m....

Statistikos departamento duomenimis, rugpjūtį vartotojų kainų indeksas kilo aštuntą mėnesį iš eilės. Nepaisant to, kad rugpjūtis – išpardavimų, nuolaidų ir lentynų valymo metas, per mėnesį kainos vidutiniškai padidėjo 0,4 proc. Metinė vartotojų infliacija siekė 5,3 proc. Prekės per metus pabrango 5,6 proc., o paslaugos – 4,5 proc.

Daugiau

INVL ekonomistė: dviženklis atlyginimų augimas neblėsta

Lietuvių pajamos toliau dviženkliais tempais vejasi ES vidurkį. Tai lemia spartus ekonomikos atsigavimas, išaugusi darbo paklausa ir struktūriniai darbo paklausos ir pasiūlos neatitikimai, keliamos algos viešajame sektoriuje ir didesnės mėnesinės minimalios algos poveikis visai atlyginimų vertikalei.

Daugiau

I. Genytė-Pikčienė: po duobės pernai pramonė augina...

Į antrąjį ketvirtį pasislinkęs karantinas ir kiti pandemijos keliami iššūkiai Lietuvos gamintojams – nė motais! Nors aplinkybės neeilinės, šiemet jie stebina dviženkliu produkcijos augimu ir kelia visos ekonomikos temperatūrą.

Daugiau

I. Genytė-Pikčienė: BVP šuolis – ne tik žemos...

Šių metų pradžioje nuosmukio Lietuvos ūkiui pavyko išvengti dėl pramonės, svarbiausios Lietuvos eksportuotojos, sėkmės. Antrąjį ketvirtį gamintojų rezultatai dar pagerėjo. Prie jos antrąjį ketvirtį prisijungė ir kitos energingai nuo dugno atsispyrusios veiklos.  

Daugiau

I. Genytė-Pikčienė: nauji būsto rinkos rekordai ir...

Jei pirkti, tai kada? Centre ar gamtos apsupty? Su paskola ar be? Butą ar namą? Klausimai, kurie šiuo metu itin populiarūs ne tik viešose diskusijose, bet ir siauresniuose artimųjų ratuose. Tačiau būsto įsigijimas daugeliui gali tapti rimtu galvos skausmu.

Daugiau

INVL vyriausioji ekonomistė: prasideda energingas Lietuvos...

Lietuvos ekonomika itin sėkmingai atlaikė antrojo karantino išbandymus, o suvaržymų poveikį su kaupu kompensavo eksportuojančių sektorių plėtra, teigė INVL vyriausioji ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė, apžvelgdama Lietuvos ekonomikos perspektyvas.

Daugiau

I. Genytė-Pikčienė: neturėtume siekti laurų skolų...

Lietuvos ūkio atsparumui įtakos turėjo ir valdžios taikytos ekonomikos gaivinimo priemonės. Vis dėlto, pagal suplanuotus valstybės biudžeto deficitus, panašu, kad nors ligonis pasveiko ir jau norėtų prabėgti krosiuką, esame nusiteikę ir toliau tęsti reanimaciją.

Daugiau

I. Genytė-Pikčienė: infliacijos kreivė užsirietė...

Infliacijos reiškinio keliamas problemas jau buvome visai primiršę. Augant prekių ir paslaugų kainoms paprastai nuvertėja mūsų santaupos, o atlyginimams nespėjant su infliacijos tempais, galime vis mažiau įpirkti mums svarbių dalykų. Ir nors kainų augimą pristabdo dar vis tvyrąs neapibrėžtumas dėl pandemijos, skaičiai prekių ir paslaugų etiketėse šiemet nebus džiuginantys.

Daugiau