INVL Logo

I. Genytė-Pikčienė. Pramonė: po rekordinių metų tenka...

Pramonės šuolis – sėkmės istorija, su kaupu kompensavusi kitų sektorių praradimus. Karantinas ir kiti suvaržymai išbalansavo gamybos procesus, sutraukė tiekimo ir logistikos grandines, kurios atsikuria lėtai ir norintiems greičio daug kainuoja. Tokia situacija atvėrė naujų nišų: arčiau Vakarų esančios dinamiškos Lietuvos gamybos įmonės šiomis galimybėmis pasinaudojo.

Daugiau

I. Genytė-Pikčienė: Lietuva 2021-uosius pabaigė...

Lietuvos infliacijos kreivė toliau sparčiai riečiasi į viršų ir dviženkliais metinio augimo tempais mena prieš 2009 metų Didžiąją recesiją išgyvento perkaitimo laikus.

Daugiau

I. Genytė-Pikčienė: III ketv. ekonomika išlaikė tempą,...

Lietuva, viena iš dešimties ES narių, kurios jau spėjo užglaistyti pandemijos praradimus, ir tęsia sparčią plėtrą. Be to, ekonomikos augimas trečiąjį ketvirtį tapo labiau subalansuotas – jį lėmė ne tik į išorę orientuotų sektorių rezultatai, bet ir energingesnis vidaus paklausa mintančių veiklų vystymasis.

Daugiau

INVL vyriausioji ekonomistė I. Genytė-Pikčienė nekeičia...

Lietuvos ekonomika įgavo atsparumo pandemijai ir, užglaisčiusi pernykščius praradimus, sėkmingai tęsia plėtros distanciją, teigia INVL vyriausioji ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė, apžvelgdama Lietuvos ekonomikos perspektyvas.

Daugiau

Metinė infliacija Lietuvoje aukščiausia nuo 2009 m....

Statistikos departamento duomenimis, rugpjūtį vartotojų kainų indeksas kilo aštuntą mėnesį iš eilės. Nepaisant to, kad rugpjūtis – išpardavimų, nuolaidų ir lentynų valymo metas, per mėnesį kainos vidutiniškai padidėjo 0,4 proc. Metinė vartotojų infliacija siekė 5,3 proc. Prekės per metus pabrango 5,6 proc., o paslaugos – 4,5 proc.

Daugiau

INVL ekonomistė: dviženklis atlyginimų augimas neblėsta

Lietuvių pajamos toliau dviženkliais tempais vejasi ES vidurkį. Tai lemia spartus ekonomikos atsigavimas, išaugusi darbo paklausa ir struktūriniai darbo paklausos ir pasiūlos neatitikimai, keliamos algos viešajame sektoriuje ir didesnės mėnesinės minimalios algos poveikis visai atlyginimų vertikalei.

Daugiau

I. Genytė-Pikčienė: po duobės pernai pramonė augina...

Į antrąjį ketvirtį pasislinkęs karantinas ir kiti pandemijos keliami iššūkiai Lietuvos gamintojams – nė motais! Nors aplinkybės neeilinės, šiemet jie stebina dviženkliu produkcijos augimu ir kelia visos ekonomikos temperatūrą.

Daugiau

I. Genytė-Pikčienė: BVP šuolis – ne tik žemos...

Šių metų pradžioje nuosmukio Lietuvos ūkiui pavyko išvengti dėl pramonės, svarbiausios Lietuvos eksportuotojos, sėkmės. Antrąjį ketvirtį gamintojų rezultatai dar pagerėjo. Prie jos antrąjį ketvirtį prisijungė ir kitos energingai nuo dugno atsispyrusios veiklos.  

Daugiau

I. Genytė-Pikčienė: nauji būsto rinkos rekordai ir...

Jei pirkti, tai kada? Centre ar gamtos apsupty? Su paskola ar be? Butą ar namą? Klausimai, kurie šiuo metu itin populiarūs ne tik viešose diskusijose, bet ir siauresniuose artimųjų ratuose. Tačiau būsto įsigijimas daugeliui gali tapti rimtu galvos skausmu.

Daugiau