Vis dar gerus ekonomikos rezultatus šių metų pradžioje lėmė įspūdinga pramonės plėtros inercija ir ryškus palyginamosios bazės efektas. Tačiau sėkmingus antros pernai metų pusės rezultatus pramonei, vidaus prekybai ir būsto rinkai šiemet pranokti bus itin sunku.
DaugiauNepaisant pandemijos iššūkių, griežto ir ilgo karantino pavasarį, trikdžių tiekimo grandinėse ir besiriečiančių aukštyn žaliavų kainų kreivių, Lietuvos ekonomika, viena pirmųjų Europos Sąjungoje, skubiai užglaistė pandemijos nuostolius ir sparčiai stiebėsi aukštyn.
DaugiauPramonės šuolis – sėkmės istorija, su kaupu kompensavusi kitų sektorių praradimus. Karantinas ir kiti suvaržymai išbalansavo gamybos procesus, sutraukė tiekimo ir logistikos grandines, kurios atsikuria lėtai ir norintiems greičio daug kainuoja. Tokia situacija atvėrė naujų nišų: arčiau Vakarų esančios dinamiškos Lietuvos gamybos įmonės šiomis galimybėmis pasinaudojo.
DaugiauLietuvos infliacijos kreivė toliau sparčiai riečiasi į viršų ir dviženkliais metinio augimo tempais mena prieš 2009 metų Didžiąją recesiją išgyvento perkaitimo laikus.
DaugiauLietuva, viena iš dešimties ES narių, kurios jau spėjo užglaistyti pandemijos praradimus, ir tęsia sparčią plėtrą. Be to, ekonomikos augimas trečiąjį ketvirtį tapo labiau subalansuotas – jį lėmė ne tik į išorę orientuotų sektorių rezultatai, bet ir energingesnis vidaus paklausa mintančių veiklų vystymasis.
DaugiauLietuvos ekonomika įgavo atsparumo pandemijai ir, užglaisčiusi pernykščius praradimus, sėkmingai tęsia plėtros distanciją, teigia INVL vyriausioji ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė, apžvelgdama Lietuvos ekonomikos perspektyvas.
DaugiauStatistikos departamento duomenimis, rugpjūtį vartotojų kainų indeksas kilo aštuntą mėnesį iš eilės. Nepaisant to, kad rugpjūtis – išpardavimų, nuolaidų ir lentynų valymo metas, per mėnesį kainos vidutiniškai padidėjo 0,4 proc. Metinė vartotojų infliacija siekė 5,3 proc. Prekės per metus pabrango 5,6 proc., o paslaugos – 4,5 proc.
DaugiauLietuvių pajamos toliau dviženkliais tempais vejasi ES vidurkį. Tai lemia spartus ekonomikos atsigavimas, išaugusi darbo paklausa ir struktūriniai darbo paklausos ir pasiūlos neatitikimai, keliamos algos viešajame sektoriuje ir didesnės mėnesinės minimalios algos poveikis visai atlyginimų vertikalei.
DaugiauĮ antrąjį ketvirtį pasislinkęs karantinas ir kiti pandemijos keliami iššūkiai Lietuvos gamintojams – nė motais! Nors aplinkybės neeilinės, šiemet jie stebina dviženkliu produkcijos augimu ir kelia visos ekonomikos temperatūrą.
Daugiau