INVL Logo

Finansų rinkų apžvalga (2021 m. III ketv.)

Po ramios vasaros, finansų rinkų dalyviai sulaukė atšiauresnio rudens. Sutrūkinėjusios tarptautinės tiekimo grandinės ir žaliavų, energijos nešėjų, detalių bei prekių stygius trikdo gamybos planus ir kaitina infliaciją. Investuotojai nerimauja, kad tai paveiks įmonių rezultatus, o pasaulio ekonomikos atsigavimas gali išsikvėpti.

Daugiau

Finansų rinkų apžvalga: infliacijos šuolis 2021 m. II...

Antrąjį metų ketvirtį finansų rinkų dalyvių optimizmas neblėso. Tokias investuotojų nuotaikas kursto ryškus vakcinacijos progresas pagrindinėse ekonomikose ir sveiki makroekonominiai rodikliai. Tai ir toliau kaitina akcijų vertes.

Daugiau

Finansų rinkų apžvalga: tendencijos 2021 m. I ketvirtį...

Tendencijos finansų rinkose pirmąjį ketvirtį išliko palankios. Įsibėgėjantys vakcinavimo procesai, atsigavęs tarptautinės prekybos pulsas ir eilėje šalių patvirtintos ekonomikos skatinimo priemonės didino investuotojų tikėjimą šviesesnėmis pasaulio ekonominėmis perspektyvomis.

Daugiau

Kaip sekasi mano būsimai pensijai?

Finansų rinkų apžvalga, tai tema, kuri išties retai kada būna nuobodi – veiksmo joje netrūksta. Įžengus į 2021 m., kai pasaulyje jau po truputį plinta vakcinos, jaučiamės ramiau ir tvirčiau. Visai neseniai situacija buvo kardinaliai kitokia – praėjusiais metais investuotojai patyrė platų spektrą emocijų: nuo panikos iki euforijos.

Daugiau

I. Genytė-Pikčienė: Lietuvos pramonė 2020-uosius baigė...

Nepaisant paskelbto griežto karantino, Lietuvos apdirbamosios gamybos sektorius demonstruoja stuburą ir praėjusius metus pabaigė sparčiu augimu. Statistikos departamento duomenimis, gruodį bendroji pramonės produkcija, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, per metus išaugo 1,4 proc.

Daugiau

Finansų rinkų apžvalga (2020 m. IV ketvirtis)

Finansų rinkoms 2020-ieji buvo geri, ne vienas finansų rinkų tendencijas matuojantis indeksas puikavosi naujais rekordais. Vis dėlto, investuotojams praėjusieji metai kainavo daug nervų, sveikatos ir ne vieną papildomą žilą plauką.

Daugiau

Auksas šiemet sužibo naujais rekordais

Auksas – vertinga iškastinė žaliava, istoriškai unikali savo paklausos ir pasiūlos santykio stabilumu. Juk priešingai nei banknotų, aukso neprispausdins jokie centriniai bankai. Šiemet pandemijos metu rinkas apėmus panikai, investuotojai suskubo atsikratyti rizikingų turto klasių ir puolė ieškoti saugesnių.

Daugiau