INVL Logo

Karšti metai kapitalo rinkose – ar verta nerimauti dėl...

2022 metais visų Lietuvoje veikiančių pensijų fondų rezultatai buvo daugiau ar mažiau neigiami. Per visą laikotarpį tai nėra nei pirmas, nei paskutinis kartas, kai pensijų fondų grąža buvo neigiama. Nėra tai ir metai, kai pensijų fondų vertė smuko labiausiai. Pavyzdžiui, 2008-aisiais nuosmukis buvo didesnis. Kaip vertinti tokius rezultatus ir kodėl nereikėtų nerimauti?

Daugiau

INVL ekonomistė: šiemet Lietuvos ekonomika augs 1,3 proc.,...

Stiprią metų pradžią lėmė pernykštį pagreitį išlaikiusios ekonominės veiklos ir ryškus palyginamosios bazės efektas, tačiau aukštai iškeltą 2021 m. kartelę šiemet pranokti bus itin sunku, teigia INVL vyriausioji ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė, apžvelgdama Lietuvos ekonomikos perspektyvas.

Daugiau

Finansų rinkų apžvalga (2022 m. I ketv.)

Metus akcijų rinkos pradėjo aukšta nata – JAV akcijų S&P 500 indeksas pasiekė absoliutų rekordą, tačiau ketvirčiui įsibėgėjus rinkų nervingumas augo. Siautėjant infliacijai investuotojams nerimą kėlė griežtėjantis centrinių bankų tonas, bet visa tai užgožė Rusijos sukeltas geopolitinis šokas.

Daugiau

Kapitalo rinkos įtampų situacijose

Šiandieninė geopolitinė situacija kelia daug klausimų, todėl suprantame jūsų nerimą ir vertiname jūsų pasitikėjimą. Mūsų visa komanda dirba įsitraukusi visa savo širdimi ir protu, stengdamasi užtikrinti, kad dėl susidariusios situacijos akcijų kainų svyravimai darytų kuo mažesnę neigiamą įtaką ilgalaikiam jūsų sukaupto turto augimui.

Daugiau

Finansų rinkų apžvalga (2021 m. IV ketv.)

Paskutinį metų ketvirtį išsivysčiusio pasaulio akcijų rinkos vėl pasižymėjo stipriu augimu. Nepaisant rinkose tvyrančio neapibrėžtumo, išaugusios infliacijos ir vis griežtesnių JAV Federalinio Rezervo pasisakymų, vienas populiariausių JAV akcijų indeksų „S&P 500″ ketvirčio pabaigoje pasiekė naujas aukštumas.

Daugiau

Finansų rinkų apžvalga (2021 m. III ketv.)

Po ramios vasaros, finansų rinkų dalyviai sulaukė atšiauresnio rudens. Sutrūkinėjusios tarptautinės tiekimo grandinės ir žaliavų, energijos nešėjų, detalių bei prekių stygius trikdo gamybos planus ir kaitina infliaciją. Investuotojai nerimauja, kad tai paveiks įmonių rezultatus, o pasaulio ekonomikos atsigavimas gali išsikvėpti.

Daugiau

Finansų rinkų apžvalga: infliacijos šuolis 2021 m. II...

Antrąjį metų ketvirtį finansų rinkų dalyvių optimizmas neblėso. Tokias investuotojų nuotaikas kursto ryškus vakcinacijos progresas pagrindinėse ekonomikose ir sveiki makroekonominiai rodikliai. Tai ir toliau kaitina akcijų vertes.

Daugiau

Finansų rinkų apžvalga: tendencijos 2021 m. I ketvirtį...

Tendencijos finansų rinkose pirmąjį ketvirtį išliko palankios. Įsibėgėjantys vakcinavimo procesai, atsigavęs tarptautinės prekybos pulsas ir eilėje šalių patvirtintos ekonomikos skatinimo priemonės didino investuotojų tikėjimą šviesesnėmis pasaulio ekonominėmis perspektyvomis.

Daugiau

Kaip sekasi mano būsimai pensijai?

Finansų rinkų apžvalga, tai tema, kuri išties retai kada būna nuobodi – veiksmo joje netrūksta. Įžengus į 2021 m., kai pasaulyje jau po truputį plinta vakcinos, jaučiamės ramiau ir tvirčiau. Visai neseniai situacija buvo kardinaliai kitokia – praėjusiais metais investuotojai patyrė platų spektrą emocijų: nuo panikos iki euforijos.

Daugiau