INVL Logo

Tyrimas: finansus planuoja kas ketvirta šeima, daugiausia...

Naujausio tyrimo duomenys rodo, kad planuojančių savo ar savo šeimos finansus skaičius jau antrus metus yra stabilus – tai daro kas ketvirta šeima. Tačiau finansų ekspertams nerimą kelia matoma tendencija, kad šeimos savo finansų planą sudaro vis trumpesniam laikotarpiui.

Daugiau

Jūratė Bučienė: misija – suplanuoti nepamirštamas...

Išgirdus žodį atostogos, tikriausiai ne vienam suspurda širdis. Esame išsiilgę kelionių, šiltų kraštų jūros ir nesibaigiančių nuotykių. Dažnas mūsų puikiai geba planuoti savo atostogas. Kruopščiai atsirenkame – kur norėsime vykti, ką pamatyti, kur apsigyventi, sąžiningai taupome, nes turime aiškų ir motyvuojantį tikslą.

Daugiau

Deklaruodami pajamas susigrąžinkite iki 300 eurų

Primename, kad iki gegužės 3 d. Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikdami savo pajamų deklaraciją galite pasinaudoti Lietuvoje taikoma gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata ir susigrąžinti iki 20 proc. sumokėtų įmokų už trečios pensijų pakopos įmokas, antros pakopos pensijų fondo įmokas, viršijančias 3 proc. asmens pajamų bei gyvybės draudimo įmokas.

Daugiau

Ar lietuviai moka elgtis su pinigais?

Finansinis raštingumas ilgą laiką nebuvo mūsų stiprioji pusė. Į tai vis baksnodavo tiek vietos, tiek tarptautiniai reitingai. Vis dėlto, pastaruoju metu džiugu stebėti pokyčius į gerąją pusę. 2015-2018 m. mūsų penkiolikmečiai nustebino pasaulį didžiausia pažanga finansinio raštingumo srityje tarp PISA tyrime dalyvavusių šalių. Tiesa, EBPO šalių vidurkio dar nesiekėme, tačiau iki jo liko jau visai nedaug.

Daugiau

Duoda – imk! Kaip ir už ką susigrąžinti GPM?

Ar žinote, kad deklaruodami pajamas už 2020 metus galėsite susigrąžinti dalį mokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) už pastatų ir lengvųjų automobilių remontą, vaikų priežiūrą (aukles). O jei kaupiate III-os pakopos pensijų fonduose arba mokate gyvybės draudimo įmokas, taip pat galėsite susigrąžinti?

Daugiau

6 nebrangių kalėdinių dovanų idėjos

Daugelio žmonių asmeniniams finansams Kalėdos tampa išbandymu. Mat dažnai dovanoms išleidžiama daugiau nei buvo planuota. Nestresuokite ir prisiminkite, kad dovanų teikimas – tai džiaugsmas tiek dovanos gavėjui, tiek ir teikėjui.

Daugiau

GPM LENGVATA: kaip 1500 eurų gali tapti 1800 eurų?

Klientai, kaupiantys III pakopos pensijų fonduose dažnai nežino arba pamiršta, kad Lietuvoje galioja gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata, kuria galima susigrąžinti net 20 proc. sumos, kurią išleido įmokoms į III pakopos pensijų fondus.

Daugiau

Dalijimosi ekonomika – tai ne tik būdas tausoti gamtą,...

Daiktais ir paslaugomis tarpusavyje keistis už pinigus yra logiškas pasirinkimas ne tik siekiantiems darniau gyventi, bet ir norintiems taupyti. Vartoti atsakingai tampa madinga ir vis daugiau žmonių supranta – turėti nuosavą automobilį ar pirkti naujus rūbus nebėra būtina.

Daugiau

Neužmikite rudens miegu: ruoškitės pavasariui ir...

Dar šiemet pradėję kaupti III pakopos pensijai ir kitais metais deklaravę 2020 metų pajamas jau galėsite susigražinti dalį pinigų. Kaip tai padaryti – štai keli jūsų klausimai ir mūsų atsakymai.

Daugiau