INVL Logo

Nepatogūs klausimai apie šeimos finansus

INVL Pensija konsultantams dažnai tenka konsultuoti žmones finansų klausimais, o pensija yra tik vienas iš aspektų. Galvodami apie ateitį, klientai kelia klausimą – o kaip susitvarkyti su dabartimi? Kaip suvesti pajamų ir išlaidų balansą, ką daryti su sutuoktiniu, kuris nepritaria mano tikslams ar išvis nenori kalbėti finansų klausimais? Kaip paprastai ir efektyviai šeimoje susitarti dėl finansų ir, svarbiausia, dėl jų nesipykti?

Šiuos klausimus „INVL Pensija“ vadovė dr. Dalia Kolmatsui uždavė lektoriui, OVC Consulting partneriui ir knygos apie poros finansus autoriui Mindaugui Grajauskui.

Kaip sako M. Grajauskas, poros finansų klausimas tampa aktualus, kai atsiranda bendras namų ūkio organizavimas ir reikalingos priemonės sujungti bei suderinti dviejų žmonių buitį. Kiekvienas iš savo tėvų perimame finansų valdymo tradicijas, o kai du žmonės sukuria naują šeimą, nebūtinai tos tradicijos dera.

Mindaugo patarimai poros finansų valdymo klausimais:

  1. Kiekvienam suvokti, ką galvoja apie pinigus ir ką jie reiškia. Atsakius į šį klausimą, bus daugiau darnos.
  2. Jeigu yra šeima, nepaisant to, koks jos juridinis statusas, svarbu aptarti pinigų vadybą.
  3. Svarbiausia pirminė intencija – suprasti, kad svarbu pradėti apie tai kalbėti, aptarti ir susitarti.
  4. Asmeninių ir šeimos finansų valdymo mokymosi kelionė poroje turėtų vykti kartu: kartu skaityti knygas apie finansus, kartu žiūrėti seminarus, dalyvauti finansinio švietimo renginiuose ir kt. Nors tai iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti neefektyvu, tačiau svarbu, kad šeimoje visi vienodai suprastų finansinę situaciją ir suderintų lūkesčius.
  5. Bendra pinigų vadyba tai dar nereiškia, kad turi būti tik bendri pinigai ir nebelieka asmeninių.

Detaliau apie šiuos ir kitus patarimus galite sužinoti vebinaro įraše: