INVL Logo

III pakopos pensija. Savarankiškas kaupimas

Kaip kaupiama III pensijų pakopoje?

III pensijų pakopa – patrauklus pasirinkimas norintiems kaupti savarankiškai. Tai yra asmeninė sąskaita pensijų fonduose, skirta taupyti ir investuoti ateičiai. Lėšas pervesti į šį fondą galite tiek Jūs, tiek Jūsų šeimos nariai ar darbdavys.

Kaupiant visose trijose pakopose, Jūsų ateities pajamos gali sudaryti ne 30% (taip nutiks, jei pasirinksite tik „Sodros“ pensiją), ne 50% („Sodros“ ir II pakopos pensija), o 70-80% buvusių pajamų.

Kaupti savarankiškai pasiryžusiems padeda valstybė. Ji suteikia gyventojų pajamų mokesčio lengvatą – galimybę susigrąžinti iki 300 EUR per metus!

III pensijų pakopa patraukli dėl savo lankstumo – kiek pinigų, kokiu periodiškumu, keliuose fonduose kaupti, kaip ir kada gauti išmokas, sprendžiate patys.

 

Registruotis konsultacijai

Kodėl naudinga kaupti III pakopoje?

Didesnė pensija

Profesionalios komandos dėka Jūsų lėšos – nuolat investuojamos ieškant geriausio rizikos ir grąžos santykio. Investavimo tikslų galite siekti pasirenkant iš penkių INVL III pakopos pensijų fondų, kurie skiriasi savo prisiimama rizika, taikomais mokesčiais ir tikėtina grąža. Kuo ilgiau investuojate, tuo daugiau turto galite tikėtis sukaupti.

Mokesčių lengvatos

Jei mokate įmokas į III pakopos pensijų fondą už save, savo sutuoktinį ar vaikus, galite susigrąžinti iki 300 EUR per metus. Maksimali įmokėta suma, nuo kurios galite susigrąžinti 20% gyventojų pajamų mokesčio (GPM), yra 1500 EUR. Daugiau apie GPM lengvatą skaitykite čia.

Visos lėšos paveldimos

Jūsų sukauptos lėšos III pakopoje – paveldimos. Todėl viskas, ką sukaupsite, priklauso Jums ir Jūsų artimiesiems. Galėsite pasirinkti ir lėšų išmokėjimo būdą, kuris bus patraukliausias.

Pasirūpinkite savo ateitimi –
kaupkite pensijai savarankiškai

 

Registruotis konsultacijai

Kaip pradėti kaupti III pakopoje?

Pasirinkite pensijų fondą

Pasirinkite Jums tinkamą fondą pagal savo amžių. Nepamirškite, kad įmokas į pensijų sąskaitą gali mokėti ir Jūsų artimieji ar darbdavys, tad iš anksto apie tai susitarkite su įmokų mokėtojais.

Sudarykite pensijų sutartį

III pakopos pensijos sutartį galite sudaryti tiek INVL biure, tiek internetu. INVL savitarnoje pensijų sutartį sudarysite per kelias minutes, naudojantis „Smart-ID“, mobiliuoju parašu ar foto identifikacija.

Nustatykite reguliarų mokėjimą

Gerų rezultatų galite pasiekti, jei įmokos į pensijų fondą bus pervedamos periodiškai (pavyzdžiui, kas mėnesį).  Beje, nepamirškite suplanuoti, kiek per mėnesį galite atsidėti taupymui, rekomenduojama kaupti bent 10-15% pajamų.

5 patarimai, kaip III pakopoje galima sukaupti daugiau

Pradėkite anksčiau

Anksčiau pradėjus, sukaupsite daugiau. Ilgiau investuojant, tikėtina, – uždirbsite daugiau. Kodėl taip yra? Dėl sudėtinių palūkanų efekto, kuomet palūkanos uždirbamos ne tik nuo į fondą įneštos sumos, bet ir nuo uždirbtų palūkanų. Kitaip sakant, Jūsų turtą fonde sudaro įmokos, palūkanos ir palūkanų palūkanos. Kuo ilgiau kaupiate, tuo ši suma gali būti didesnė. Žinoma, rinkos gali kilti ir kristi, bet ilgai kaupiant rinkų svyravymai išsilygina.

Pavyzdžiui, Agnės, kurios pinigai buvo „įdarbinti“ 20 metų, kiekvienas euras suspėjo atnešti po 0,71 euro. Inga investavo 40 metų, todėl kiekvienas jos investuotas euras, jai uždirbo po 2,18 euro. Tai yra net 3 kartus daugiau!

 

Reguliariai mokėkite įmokas

Nors III pakopoje norimo dydžio įmokas galite mokėti Jums patogiu metu, bet kaupiant reguliariai, lėšas sukaupsite greičiau, investuosite daugiau ir III pakopos pensijų fonde turto turėsite daugiau. Patarimas – pasinaudoti e. sąskaita, kurioje galite nustatyti lėšų nurašymo dieną, pvz., gavus atlyginimą.

Pakėlė atlyginimą? Sveikiname! Ką darysite su papildomomis lėšomis?

Paprasčiausia taupymui atidėti yra gautas papildomas pajamas (pvz., priedą ar atlyginimo pakėlimą). Šias lėšas galite nukreipti ir į III pakopos pensijų fondą. Sumą, kurią siekiate sukaupti, pasieksite greičiau.

Įmokas gali mokėti ir darbdavys

Įmonėms konkuruojant dėl darbuotojų, didėja ir darbdavių dėmesys ilgalaikės motyvacijos būdams, tarp jų ir papildomam kaupimui darbuotojo pensijai. Beje, pensijų kaupimą su darbdaviu gali inicijuoti ir patys darbuotojai. Kreipkitės į INVL ir mes papasakosim daugiau apie kaupimo pensijai per darbdavį galimybes.

Stebėkite, kaip sekasi kaupti

Prisijunkite prie INVL savitarnos, kur rasite Jums skirtus pranešimus ir visada matysite, kiek sukaupėte turto. Pasidomėkite, ar Jūsų įmokų pakanka norimai pensijai sukaupti. Taip pat, nepamirškite, jei rinkos susvyravo ir fondo grąža kurį laiką tapo neigiama, tikėtina, kad ilgalaikis kaupimas rinkų svyravimą išlygins. Tai reiškia – perkama gera kaina, tokiu būdu daugiau uždirbant ilgalaikiu laikotarpiu, kai rinkos atsigaus. Kilus klausimų, visuomet laukiame konsultacijoje.

Rinkitės INVL III pakopos fondus!

Sužinokite daugiau

Norite sukaupti dar daugiau?

Kaupkite ir II pensijų pakopoje, taip pasinaudosite didesne valstybės paskata, kuri sudaro 286 EUR per metus (2023 m.).

 

II pakopos pensija

Kaupkite pensijai pagal savo amžių

Siekiant optimalios investicijų grąžos, rekomenduojama III pakopos pensijų fondą pirmiausia rinktis atsižvelgiant į savo amžių. Jaunesniems patariama rinktis fondus, kurie daugiau investuoja į akcijas, o vyresniems – fondus, kuriuose obligacijų dalis didesnė, o akcijų – mažesnė.

Taigi, kai sulaukiama tam tikro amžiaus, reikėtų keisti fondą į mažiau rizikingesnį. Pasitikrinkite, koks pensijų fondas atitinka Jūsų amžių, kad pensijai kaupiamos lėšos ir investicijos būtų valdomos efektyviai.

 

 

Klausimai apie III pakopos pensiją

Kaip veikia GPM lengvata?

Gaunantys pajamų, valstybei moka gyventojų pajamų mokestį (GPM). Tie, kurie kaupia III pakopos pensijų fonduose ir yra nuolatiniai Lietuvos Respublikos gyventojai, teikdami gyventojų pajamų deklaracijas, gali susigrąžinti dalį GPM. Taip pat, šią valstybės paskatą galite reinvestuoti, taip padidindami lėšas, kurios yra „įdarbintos“ pensijų fonduose.

Lengvata taikoma įmokoms į III pakopos pensijų fondą už save, savo sutuoktinį ar vaikus maksimaliai 1500 EUR sumai, kuri neviršija 25 % apmokestinamųjų pajamų. Galima susigrąžinti 20% nuo šios įmokėtos sumos, tad Jums gali grįžti net iki 300 EUR per metus! Viskas, ką turite padaryti – deklaruoti pajamas Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Daugiau apie GPM lengvatą skaityk čia.

 

Kur investuoja pensijų fondai?

Priklausomai nuo fondo investavimo strategijos INVL valdomi pensijų fondai investuoja į akcijas ir kitas rizikingesnes turto klases – fondus, investuojančius į nekilnojamąjį ar kitą alternatyvų turtą – bei į obligacijas. Kol dalyviai yra jauni (iki 47 m.) rekomenduojama akcijose ir rizikingame turte laikyti iki 100 proc. investicijų į akcijas, vėliau jų dalį mažinti investuojant į obligacijas. Akcijų vertė labiau svyruoja, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje leidžia uždirbti daugiau. Investicijų į obligacijas rizikingumas yra mažesnis ir leidžia sumažinti sukaupto turto vertės svyravimus dalyviams artėjant prie pensinio amžiaus.

INVL investuodami į akcijas ieško galimybių pasaulio mastu, siekdami kuo efektyviau atkartoti viso pasaulio akcijų grąžą ir taip auginti pensijų fondų dalyvių turtą. Be to, iki penktadalio šių investicijų nukreipiama į Baltijos šalis, taip pat Vidurio ir Rytų Europą, kur siekiame uždirbti didesnę nei pasaulio akcijų grąžą. Tuo tarpu fonduose, kurių dalyviai artėja prie pensinio amžiaus, siekiame išsaugoti sukauptą turtą bei apsaugoti jį nuo infliacijos, o juose dominuoja tiesioginės investicijos į obligacijas.

Toks investavimo modelis suteikia galimybes užtikrinti itin platų investavimo į akcijas spektrą bei išnaudoti neįvertintas mūsų regiono įmones ar nekilnojamąjį turtą, o investavimas į obligacijas tiesiogiai yra efektyvesnis lyginant su investavimu per obligacijų fondus. Detalią kiekvieno pensijų fondo investicijų sudėtį galite rasti pensijų fondų ataskaitose ir apžvalgose.

Kada galima atsiimti lėšas iš III pakopos fondų?

III pakopos pensijų kaupimas skirtas kaupti iki pensijos. Valdymo įmonė gali nustatyti minimalų privalomą dalyvavimo pensijų fonde laikotarpį. Norint pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio lengvata ir nemokėti GPM nuo išmokamų lėšų, reikėtų kaupti ne mažiau kaip 5 metus ir lėšas iš pensijų fondų atsiimti ne anksčiau kaip likus 5 metams iki valstybinei socialinio draudimo pensijai gauti nustatyto pensinio amžiaus. Daugiau apie išmokas iš III pakopos pensijų fondų rasi čia.

Kaip mokėti įmokas III pakopoje?

Įmokas į III pakopos pensijų fondu galite mokėti patys, taip pat Jūsų artimieji bei darbdavys. Patogiausia įmokas mokėti sudarius e. sąskaitą. E. sąskaita yra patogus, saugus ir laiką taupantis būdas pervesti įmokas į savo III pakopos pensijų fondo sąskaitą. Daugiau informacijos čia.

Svarbu žinoti

Dalyvaudami III pakopos pensijų fonduose, Jūs turėsite mokėti pasirinkto pensijų fondo taisyklėse nustatytus mokesčius. Lėšos, kaupiamos pensijų fonde, yra investuojamos vadovaujantis pensijų fondo taisyklėse nustatyta investavimo strategija. Kaupiant pensijų fonduose Jūs prisiimate investavimo ir su investavimu susijusią riziką. Pensijų fondo vieneto vertė gali tiek kilti, tiek kristi, Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Pensijų fondo praeities rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Likus septyneriems ir mažiau metų iki pensijos, siūlome apsvarstyti investavimą į konservatyvaus investavimo pensijų fondą (INVL STABILO III 58+ / INVL Stabilus).

Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinti visas su investavimu susijusias rizikas ir susipažinti su pensijų fondo taisyklėmis, kurios yra neatsiejama papildomo savanoriško pensijų kaupimo sutarties dalis.

Pensijų išmokos fondo dalyvio pasirinkimu gali būti mokamos šiais būdais: išmokant vienu kartu (vienkartine Pensijų išmoka), reguliariai dalimis – periodine Pensijų išmoka (reguliariai dalimis konvertuojant Pensijų sąskaitoje įrašytus Fondo vienetus į pinigus ir juos išmokant), nuperkant anuitetą gyvybės draudimo įmonėje, vykdančioje gyvybės draudimą.

Visa išdėstyta informacija yra reklaminio pobūdžio, kuri negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, pasiūlymas ar kvietimas kaupti lėšas „INVL Asset Management“ valdomuose pensijų fonduose. Pateikiama informacija negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas. Nors šios reklaminio pobūdžio informacijos turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie yra laikomi patikimais, „INVL Asset Management“ nėra atsakinga už šios informacijos netikslumus, pasikeitimus, taip pat ir nuostolius, kurių gali atsirasti, kai investicijos grindžiamos šia informacija.