INVL Logo

INVL verslui:
ilgalaikio darbuotojų
skatinimo sprendimai

Darbuotojų motyvavimo priemonės. Ko nori darbuotojai?

1 euras, kurį skiriate darbuotojo motyvacijai ir lojalumui skatinti, gali duoti visiškai skirtingus rezultatus. Ar žinote, ko nori Jūsų darbuotojai?

Darbuotojai rūpinasi savo ateitimi ir tarp svarbiausių skatinimo priemonių vertina papildomą kaupimą pensijai. Tai įrodo ne tik apklausos duomenys, bet ir augantis INVL verslo klientų skaičius. Be to, tai yra praktiška motyvacijos priemonė, naudinga ir darbuotojui, ir darbdaviui.

Kodėl verta prisidėti prie darbuotojų kaupimo ateičiai?

Darbuotojai rūpinasi savo ateitimi, todėl kaupimas pensijų fonduose tampa vis aktualesnis. Prisidėdami prie darbuotojų įmokų pensijai parodote, kad Jums rūpi darbuotojų ateitis. Darbuotojai žino, kad siekiant užsitikrinti finansinį komfortą „Sodros“ pensijos neužteks. Darbdavys, kuris padeda pasirūpinti ateities gerove, laimi darbuotojų pasitikėjimą ir lojalumą.

 

 

Kaip tai veikia?

Ateitis rūpi kiekvienam, todėl praktiškas būdas motyvuoti darbuotoją – prisidėti prie jo papildomo kaupimo senatvės pensijai. Patrauklus ir socialiai atsakingas darbdavys yra tas, kuriam rūpi jo darbuotojai bei jų ateitis.

Pradėti kaupti – paprasta:
  • Nusprendžiama, kurioje pakopoje – II ar III – darbuotojas kaups pensijai su darbdaviu. Jei trečiojoje, darbuotojui atidaroma III pensijos pakopos sąskaita, į kurią pervesti lėšas gali darbdavys, pats darbuotojas ir jo artimieji.
  • Galima rinktis įmokos dydį ir kaupimo trukmę. Dažnai, siekdami ilgalaikės darbuotojų motyvacijos, darbdaviai įmokos dydį susieja su išdirbtu laikotarpiu ar darbuotojo profesine kvalifikacija.
  • Darbdavio kaupimui, jei jis vykdomas kaip skatinimo priemonė, yra taikomos mokestinės lengvatos: darbdavio įmokoms netaikomi gyventojų pajamų, darbdavio ir darbuotojo socialinio draudimo mokesčiai.

 

Norite daugiau informacijos? Susisiekime!

 

Registruotis konsultacijai

Darbuotojų skatinimo sprendimai įmonėms

Darbdavio ir darbuotojo pensija

Motyvuotas ir lojalus darbuotojas yra tas, kurio asmeninius tikslus atitinka darbdavio siūlomos galimybės. Vienas svarbiausių iš jų – užtikrinta darbuotojo ateitis. Kaupiant kartu – lengviau ir paprasčiau sukaupti pensijai.

Pasirūpinkite ne tik darbuotojų motyvacija, būkite socialiai atsakingi ir skatinkite darbuotoją rūpintis savo ateitimi.

Kaip tai vyksta?
  • Darbdavys su darbuotoju susitaria dėl kaupimo sąlygų, jei nutariama kaupti III pakopoje, darbuotojui atidaroma III pensijų pakopos sąskaita.
  • Įmokos dydis gali būti tam tikra dalis nuo atlyginimo (pvz., 1-2%) ar nustatyta suma, siejama su darbuotojo darbo stažu įmonėje, rezultatais ar pareigybe.
  • Mokamos susitarto dydžio įmokos į darbuotojo pensijų fondo sąskaitą.

Darbdavio pensija

Pasirūpinkite ne tik darbuotojų motyvacija, bet ir jų finansine ateitimi.

Kaip tai vyksta?
  • Darbdavys skiria lėšų darbuotojo pensijos kaupimui.
  • Nustatoma norimo dydžio periodinė įmoka, kuri mokama į darbuotojo pensijų fondo sąskaitą.
  • Įmokos dydis gali būti tam tikra dalis nuo atlyginimo (pvz., 1-2%) ar nustatyta suma, siejama su darbuotojo darbo stažu įmonėje, rezultatais ar pareigybe.

 

Nauda darbdaviui: palanki mokestinė aplinka

Darbuotojo motyvacija yra investicija. Svarbu, kad kiekvienas euras būtų investuojamas tikslingai. Jei svarstote, kaip paskatinti savo darbuotojus ir vertinate, ar mokėti premiją, ar kaupti pensijai, pasirinkę pastarąjį variantą, galite paskirti savo darbuotojams daugiau, nes darbdavio lėšos, pervedamos į antros ar trečios pakopos pensijų fondą, neapmokestinamos GPM (20%) ir darbdavio (1,77%) bei darbuotojo (19,5%) socialinio draudimo įmokomis.

 

Domitės pensijų kaupimu?

Mielai atvyksime į Jūsų biurą ir aptarsime Jums patogiausią darbuotojų ilgalaikio skatinimo variantą.

 

Registruotis konsultacijai

Gaukite patarimų apie savo pensiją!

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite naudingos informacijos apie kaupimą pensijai bei patarimų apie finansų valdymą.

Paspausdami „Prenumeruoti”, sutinkate pateiktu el. pašto adresu gauti „INVL Asset Management“ naujienas, informaciją apie teikiamas paslaugas bei produktus. Remiantis bendrovės Privatumo politika, pateikti duomenys bus saugomi vienerius metus. Sutikę gauti naujienlaiškį, galite bet kada atšaukti prenumeratą, paspaudę naujienlaiškio apačioje esančią nuorodą.

 

Ką dar
turėčiau žinoti?

Naudinga Informacija

Kontaktai

Svarbu žinoti

Rekomenduojame atsakingai ir kruopščiai pasirinkti pensijų fondą ir prieš pasirašant pensijų kaupimo sutartį dėl kaupimo II ir (arba) III pakopos pensijų fonduose atkreipti dėmesį į su investicijomis susijusias patiriamas rizikas, taikomus atskaitymus bei atidžiai perskaityti pensijų fondo taisykles, kurios yra neatsiejama pensijų kaupimo sutarties dalis.

Investicijos į II ir III pakopos pensijų fondus yra susijusios su investicine rizika. Pensijų fondo vieneto vertė gali ir kilti, ir kristi, Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Pensijų fondo praeities rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Jūs esate atsakingi už savo investavimo sprendimus dėl pensijos kaupimo. Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinti visas su investavimu susijusias rizikas. Jei kaupiate III pakopos pensijų fonduose, likus septyneriems ir mažiau metų iki pensijos, siūlome apsvarstyti investavimą į konservatyvaus investavimo pensijų fondą (INVL STABILO III 58+ / INVL Stabilus).

Primename, kad dalyvaujantiems II pakopos pensijų kaupime, valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija už laikotarpį iki 2018 m. gruodžio 31 d. yra proporcingai mažinama įstatymų numatyta tvarka, išskyrus atvejį, kuomet dalyvaujantys pensijų kaupime iki 2018 m. gruodžio 31 d., nuo 2019 m. sausio 1 d. iki 2019 m. birželio 30 d. pasinaudojo teise nutraukti pensijų kaupimą ir grąžinti sukauptas lėšas į „Sodrą“ – tuomet valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos mažinimas jiems nebus taikomas. Nuo 2019 m. dalyvaujantiems antros pakopos pensijų kaupime „Sodros“ pensija nebebus mažinama. Dėl papildomos valstybės įmokos senatvės pensijos dydis nėra mažinamas.

Visa išdėstyta informacija yra reklaminio pobūdžio ir negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, pasiūlymas ar kvietimas kaupti lėšas „INVL Asset Management“ valdomuose pensijų fonduose. Pateikiama informacija negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas. Nors šios reklaminio pobūdžio informacijos turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie yra laikomi patikimais, „INVL Asset Management“ nėra atsakinga už šios informacijos netikslumus, pasikeitimus, taip pat ir nuostolius, kurių gali atsirasti, kai investicijos grindžiamos šia informacija.