INVL Logo

Ką reikia žinoti kaupiant pensijai?

Pasitikite ateitį apsirūpinę!

Kaip gyventumėte, jei Jūsų pajamos sumažėtų 3 kartus? Deja, bet senatvėje taip gali nutikti. Prognozuojama, kad „Sodros“ pensija vidutiniškai sudarys tik 30% buvusių pajamų. Norint komfortabiliai gyventi pensijoje, rekomenduojama turėti bent 70-80% buvusių pajamų. Šio tikslo galite pasiekti gaudami visų trijų pakopų pensiją. Sužinokite, kaip tai padaryti.

 

575 €
Vidutinė „Sodros“ pensija, turint būtinąjį stažą, 2023 m. sausį.

Sodros pensijos neužteks? Kaupkite papildomai!
Kviečiame į konsultaciją

 

Noriu didesnės pensijos

Kodėl verta kaupti pensijų fonduose?

Ori pensija

Ilgalaikis investavimo efektas leidžia tikėtis aplenkti infliaciją ir sukaupti daugiau nei tiesiog taupant. Kai kyla rinkos, susikaupia vis daugiau lėšų, kurios uždirba palūkanas, tad suma pradeda augti ne tik nuo įneštos sumos, bet ir nuo palūkanų uždarbio. Taigi, kuo anksčiau pradėsite kaupti ir kuo ilgiau tai darysite, tuo daugiau galite sukaupti pensijai.

 

Prisideda valstybė

Vien dėl to, kad kaupiate II ir III pensijų pakopose, valstybė suteikia lengvatų. Jei maksimaliai kaupiate II pakopoje, valstybė per metus prisideda 286 €. O kaupiantys pensijai III pakopoje gali susigrąžinti net iki 300 € gyventojų pajamų mokesčio per metus. Perinvestuojant susigrąžintą GPM ir metinei grąžai po mokesčių siekiant 5%, valstybės indėlis Jūsų pensijų kaupimui per 30 metų siektų iki 38 928 €.

Paveldima

Pensijai kaupiama atskirose II ir III pakopos sąskaitose. Visos pensijų fonduose esančios lėšos yra paveldimos. Išėjus į pensiją, fonduose sukauptą turtą ar jo dalį taip pat bus galima paveldėti. Paveldėjimas priklausys nuo pensijų pakopos, fonde sukauptos sumos ir žmogaus pasirinkto išmokų būdo.

3 patarimai, į ką atsižvelgti kaupiant pensijai?

Taupymui atidėkite bent 10-15% pajamų

Nutarėte kaupti ateičiai? Pirmiausia nuspręskite, kokios pensijos norite. Jei, kaip rekomenduojama finansų ekspertų, tikitės gauti 70-80% buvusių savo pajamų, tuomet geriausia kaupti ir II, ir III pensijų pakopose. Skaičiuojama, kad žmogui iki 30 metų reikia taupymui atidėti 10 proc. pajamų, nuo 30 metų – apie 15 proc. pajamų, o pradėjus kaupti pensijai sulaukus 40 metų gali tekti atidėti ir daugiau. Pasitarkite su finansų konsultantu, kiek reiktų skirti taupymui.

Pradėkite kuo anksčiau

Laikui bėgant, pinigai gali nuvertėti, todėl išmintingiau yra ne tik taupyti, bet ir investuoti. Kuo ilgiau savo pinigams leisite „dirbti“ pensijų fonde, tuo daugiau galite tikėtis sukaupti ateičiai.

Kodėl taip yra? Dėl sudėtinių palūkanų efekto, kuomet palūkanos uždirbamos ne tik nuo į fondą įneštos sumos, bet ir nuo uždirbtų palūkanų. Kitaip sakant, Jūsų turtą fonde sudaro įmokos, palūkanos ir palūkanų palūkanos. Kuo ilgiau kaupiate, tuo ši suma didesnė.

Pavyzdžiui, Agnės, kurios pinigai buvo „įdarbinti“ 20 metų (su 5% vidutine metine grąža), kiekvienas euras suspėjo atnešti po 0,71 euro. Inga investavo 40 metų, todėl kiekvienas jos investuotas euras jai uždirbo po 2,18 euro. Tai net 3 kartus daugiau nei investuojant 20 metų!

Maksimaliai išnaudokite valstybės lengvatas

Valstybė remia tuos, kurie rūpinasi savo ateitimi. Jei kaupiate ir II, ir III pensijų pakopoje, valstybė gali prisidėti prie kaupimo iki 586 € per metus! Kaip tai vyksta?

Kaupiate II pakopoje maksimaliai? Valstybė kas mėnesį prisidės po 1,5% vidutinio darbo užmokesčio šalyje. Tai – daugiau nei 286 € per metus!

Kaupiate III pakopoje? Valstybė pritaikys gyventojų pajamų mokesčio lengvatą. Galėsite susigrąžinti iki 20% arba iki 300 € per metus!

 

 

Sudaryti pensijų sutartį internetu – paprasta!

Registruokitės konsultacijai arba sudarykite sutartį internetu

Registruotis

Jau kaupiate?

Prisijunkite prie INVL savitarnos ir stebėkite sukauptą turtą.

 

Prisijungimas klientams

Kodėl verta kaupti su INVL?

Patikima

Nuo pat pensijų sistemos pradžios 2004 m., stabiliai dirbame ir augame. Klientų turtu rūpinasi investicijų profesionalai, turintys daugiau nei 10 metų patirties ir pelnę tarptautinį pripažinimą – tai viena didžiausių ir labiausiai patyrusių komandų regione.

Daugiau informacijos

Specializuota

Užsiimame išskirtinai investavimu, tad Jūsų pensijų fondams skiriame ypatingą dėmesį. Tai rodo ir mūsų pasiekimai – INVL MEZZO II 53+ fondas 2018 m. pabaigoje buvo apdovanotas tarptautiniu IPE apdovanojimu!

Daugiau informacijos

Paprasta

Tapti INVL klientu galite ir internetu, truksite tik kelias minutes ir nereikės atvykti į biurą. Beje, net 4 kartus per metus savo klientams teikiame išsamias kaupimo ataskaitas.

INVL savitarna

 

Kaupimo ABC: kaip pasirinkti
pensijų kaupimo bendrovę?

Sužinokite daugiau

Svarstote II ar III pakopa?

Kas geriau: II pakopos ar III pakopos pensijų fondai? Norint užsitikrinti didesnę pensiją – tiek II, tiek III pakopos yra būtinos. Kyla klausimų? Ateikite pasikonsultuoti!

Registracija konsultacijai

Svarbu žinoti

Rekomenduojame atsakingai ir kruopščiai pasirinkti pensijų fondą ir prieš pasirašant pensijų kaupimo sutartį dėl kaupimo II ir (arba) III pakopos pensijų fonduose atkreipti dėmesį į su investicijomis susijusias patiriamas rizikas, taikomus atskaitymus bei atidžiai perskaityti pensijų fondo taisykles, kurios yra neatsiejama pensijų kaupimo sutarties dalis.

Investicijos į II ir III pakopos pensijų fondus yra susijusios su investicine rizika. Pensijų fondo vieneto vertė gali ir kilti, ir kristi, Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Pensijų fondo praeities rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Jūs esate atsakingi už savo investavimo sprendimus dėl pensijos kaupimo. Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinti visas su investavimu susijusias rizikas.

Primename, kad dalyvaujantiems II pakopos pensijų kaupime, valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija už laikotarpį iki 2018 m. gruodžio 31 d. yra proporcingai mažinama įstatymų numatyta tvarka, išskyrus atvejį, kuomet dalyvaujantys pensijų kaupime iki 2018 m. gruodžio 31 d., nuo 2019 m. sausio 1 d. iki 2019 m. birželio 30 d. pasinaudojo teise nutraukti pensijų kaupimą ir grąžinti sukauptas lėšas į „Sodrą“ – tuomet valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos mažinimas jiems nebus taikomas. Nuo 2019 m. dalyvaujantiems antros pakopos pensijų kaupime „Sodros“ pensija nebebus mažinama. Dėl papildomos valstybės įmokos senatvės pensijos dydis nėra mažinamas.

Visa išdėstyta informacija yra reklaminio pobūdžio ir negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, pasiūlymas ar kvietimas kaupti lėšas „INVL Asset Management“ valdomuose pensijų fonduose. Pateikiama informacija negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas. Nors šios reklaminio pobūdžio informacijos turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie yra laikomi patikimais, „INVL Asset Management“ nėra atsakinga už šios informacijos netikslumus, pasikeitimus, taip pat ir nuostolius, kurių gali atsirasti, kai investicijos grindžiamos šia informacija.