III pensijų pakopa

Prisidėk prie savo pensijos savarankiškai

Kaip kaupiama III pensijų pakopoje?

III pensijų pakopa – patrauklus pasirinkimas norintiems kaupti savarankiškai. Tai yra asmeninė sąskaita pensijų fonduose, skirta taupyti ir investuoti ateičiai. Lėšas pervesti į šį fondą gali pats, bet tai gali daryti ir Tavo darbdavys, šeimos nariai ir kiti.

Kaupiant visose trijose pakopose, Tavo ateities pajamos gali sudaryti ne 30% (taip nutiks, jei pasirinksite tik „Sodros“ pensiją), ne 50% („Sodros“ ir II pakopos pensija), o 70-80% buvusių pajamų.

Kaupti savarankiškai pasiryžusiems padeda valstybė. Ji suteikia gyventojų pajamų mokesčio lengvatą – galimybę susigrąžinti iki 300 EUR per metus!

III pensijų pakopa patraukli dėl savo lankstumo – kiek pinigų, kokiu periodiškumu, keliuose fonduose kaupti, kaip ir kada gauti išmokas, sprendi pats.

Kodėl naudinga kaupti III pakopoje?

Didesnė pensija

Profesionalios komandos dėka Tavo lėšos – nuolat investuojamos ieškant geriausio rizikos ir grąžos santykio. Investavimo tikslų gali siekti rinkdamasis iš penkių INVL III pakopos pensijų fondų, kurie skiriasi savo prisiimama rizika, taikomais mokesčiais ir tikėtina grąža. Kuo ilgiau investuoji, tuo daugiau turto gali tikėtis sukaupti.

Mokesčių lengvatos

Jei moki įmokas į III pakopos pensijų fondą už save, savo sutuoktinį ar vaikus, gali susigrąžinti iki 300 EUR per metus. Maksimali įmokėta suma, nuo kurios gali susigrąžinti 20% gyventojų pajamų mokesčio, yra 1500 EUR.

Visos lėšos paveldimos 

Tavo sukauptos lėšos III pakopoje – paveldimos. Todėl viskas, ką sukaupsi, priklauso Tau ir Tavo artimiesiems. Galėsi pasirinkti ir lėšų išmokėjimo būdą, kuris bus patraukliausias.

Pasirūpink savo ateitimi –
kaupk pensijai savarankiškai

 

Registruokis konsultacijai

Kaip pradėti kaupti III pakopoje?

Pasirink pensijų fondą

Pasirink sau tinkamą fondą pagal savo amžių. Taip pat nepamiršk, kad įmokas į Tavo pensijų sąskaitą gali mokėti ir Tavo artimieji ar darbdavys, tad iš anksto apie tai susitark su įmokų mokėtojais.

Sudaryk pensijų sutartį

III pakopos pensijos sutartį gali sudaryti tiek INVL biure, tiek internetu. INVL savitarnoje pensijų sutartį sudarysi per kelias minutes, naudodamasis „Smart-ID“, mobiliuoju parašu ar foto identifikacija.

Nustatyk reguliarų mokėjimą

Gerų rezultatų gali pasiekti, jei įmokos į Tavo pensijų fondą bus pervedamos periodiškai (pavyzdžiui, kas mėnesį).  Beje, nepamiršk suplanuoti, kiek per mėnesį gali atsidėti taupymui, rekomenduojama kaupti bent 10% pajamų.

5 patarimai, kaip III pakopoje gali sukaupti daugiau

Pradėk anksčiau
Reguliariai mokėk įmokas
Pakėlė atlyginimą? Sveikiname! Ką darysi su papildomomis lėšomis?
Įmokas gali mokėti ir darbdavys
Sek, kaip sekasi kaupti

Rinkis INVL III pakopos fondus!

Lietuvos banko 2019 m. I ketvirčio pabaigos duomenimis, INVL III pakopos pensijų fondai užėmė pirmaujančias vietas pagal pastarųjų 5 metų vidutinę metinę grąžą visose pensijų fondų kategorijose.

Sužinok daugiau

Nori sukaupti dar daugiau?

Kaupk ir II pensijų pakopoje, taip pasinaudosi didesne valstybės paskata, kuri sudaro beveik 200 EUR per metus, kaupiant maksimaliai.

 

II pakopos pensija

Kaupk pensijai pagal savo amžių

Siekiant optimalios investicijų grąžos, rekomenduojama III pakopos pensijų fondą pirmiausia rinktis atsižvelgiant į savo amžių. Jaunesniems patariama rinktis fondus, kurie daugiau investuoja į akcijas, o vyresniems – fondus, kuriuose obligacijų dalis didėja, o akcijų – mažėja.

Taigi, kai sulauki tam tikro amžiaus, reikėtų keisti fondą į mažiau rizikingesnį. Pasitikrink, koks pensijų fondas atitinka Tavo amžių, kad pensijai kaupiamos lėšos ir investicijos būtų valdomos efektyviai.

 

Klausimai apie III pakopos pensiją

Kaip veikia GPM lengvata?
Kur investuoja pensijų fondai?
Kada galima atsiimti lėšas iš III pakopos fondų?
Kaip mokėti įmokas III pakopoje?

Gauk patarimų
apie savo pensiją!

Užsiprenumeruok Tau parengtą naujienlaiškį ir gauk naudingos informacijos apie kaupimą pensijai bei patarimų apie finansų valdymą.

Paspausdamas „Prenumeruoti”, sutinki pateiktu el. pašto adresu gauti „INVL Asset Management“ naujienas, informaciją apie teikiamas paslaugas bei produktus. Remiantis bendrovės Privatumo politika, pateikti duomenys bus saugomi vienerius metus.

Ką dar
turėčiau žinoti?

Naudinga informacija

Kontaktai

Svarbu žinoti

Dalyvaudami III pakopos pensijų fonduose, Jūs turėsite mokėti pasirinkto pensijų fondo taisyklėse nustatytus mokesčius. Lėšos, kaupiamos pensijų fonde, yra investuojamos vadovaujantis pensijų fondo taisyklėse nustatyta investavimo strategija. Kaupiant pensijų fonduose Jūs prisiimate investavimo ir su investavimu susijusią riziką. Pensijų fondo vieneto vertė gali tiek kilti, tiek kristi, Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Pensijų fondo praeities rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Likus septyneriems ir mažiau metų iki pensijos, siūlome apsvarstyti investavimą į konservatyvaus investavimo pensijų fondą (INVL STABILO III 58+ / INVL Stabilus).

Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinti visas su investavimu susijusias rizikas ir susipažinti su pensijų fondo taisyklėmis, kurios yra neatsiejama papildomo savanoriško pensijų kaupimo sutarties dalis.

Pensijų išmokos fondo dalyvio pasirinkimu gali būti mokamos šiais būdais: išmokant vienu kartu (vienkartine Pensijų išmoka), reguliariai dalimis – periodine Pensijų išmoka (reguliariai dalimis konvertuojant Pensijų sąskaitoje įrašytus Fondo vienetus į pinigus ir juos išmokant), nuperkant anuitetą gyvybės draudimo įmonėje, vykdančioje gyvybės draudimą.

Visa išdėstyta informacija yra reklaminio pobūdžio, kuri negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, pasiūlymas ar kvietimas kaupti lėšas „INVL Asset Management“ valdomuose pensijų fonduose. Pateikiama informacija negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas. Nors šios reklaminio pobūdžio informacijos turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie yra laikomi patikimais, „INVL Asset Management“ nėra atsakinga už šios informacijos netikslumus, pasikeitimus, taip pat ir nuostolius, kurių gali atsirasti, kai investicijos grindžiamos šia informacija.