Jeigu neatsisakysite dalyvauti pensijų kaupime, nuo šių metų liepos 1 d. kas mėnesį į pensijų fondą bus automatiškai pervedamos nustatyto dydžio jūsų pensijų įmokos nuo darbo užmokesčio „ant popieriaus“, prie kurių Valstybė pridės ir skatinamąją įmoką.
Jeigu prieš tai kaupėte minimaliai | Jeigu prieš tai kaupėte maksimaliai | |
Jūsų įmoka kas mėnesį | 2,7 proc. | 3 proc. |
Valstybės skatinamoji įmoka 2022 m. kas mėnesį | 17,28 eurų | 21,59 eurų |
Šios įmokos jau rugsėjo mėnesį bus pervestos į jūsų INVL pensijų kaupimo fondą ir investuojamos.
Jeigu nenorite, kad jūsų II pakopos pensijų kaupimas būtų atnaujintas – iki birželio 30 d. turite prisijungti prie savo „Sodros“ paskyros arba atvykti į „Sodros“ klientų aptarnavimo skyrių ir atsisakyti kaupimo atnaujinimo. Prisijungti prie savo asmeninės „Sodros“ paskyros galite čia.
Paprastai ir greitai pasiskaičiuokite, kiek lėšų galite sukaupti savo pensijai.
SkaičiuoklėII pakopa – tai pensijos kaupimas fonduose, leidžiantis sukaupti pensijai iki 20-30% buvusio uždarbio.
Prie Jūsų II pakopos pensijos prisideda ir valstybė. II pakopoje įmokos kas mėnesį mokamos iš dviejų šaltinių: Jūsų ĮMOKA – 3% nuo darbo užmokesčio „ant popieriaus“ ir VALSTYBĖS PASKATA – 1,5% nuo užpernai šalies vidutinio darbo užmokesčio.
Jei anksčiau kaupėte minimaliai ar tik dabar prisijungėte prie kaupimo II pakopos pensijų fonduose, Jūsų ir valstybės įmokos bus mažesnės bei didės palaipsniui, o maksimalų dydį (3+1,5%) pasieks 2023 metais. Daugiau apie II pakopos įmokas galite skaityti čia.
Beje, jei kažkada sustabdėte įmokas į II pakopos fondą, Jūsų sukauptos lėšos yra toliau investuojamos, o atsinaujinti įmokas galite bet kada INVL savitarnoje ar biure.
Registruokitės konsultacijai
Kaupdami II pakopoje prisidedate prie savo gerovės. Lėšos, kurias kaupiate fonde, yra investuojamos, todėl kaip rodo istorija, ilguoju laikotarpiu kylant rinkoms palūkanos augina Jūsų turtą, o investicijos apsaugomos nuo infliacijos. Lėšos automatiškai nuskaitomos nuo darbo užmokesčio, tad tuo rūpintis nereikia.
Kaupiant II pakopoje maksimaliai, valstybė prisideda 259 € per metus. Beje, II pakopos pensijų fonduose taikomi mažiausi valdymo mokesčiai, lyginant su kitais investavimo instrumentais. Nuo 2021 m. šių fondų metinis turto valdymo mokestis siekia tik 0,5%.
II pakopoje visos kaupiamos lėšos yra paveldimos. Sulaukus pensijos, sukauptas turtas ar jo dalis taip pat galės būti paveldima priklausomai nuo sukauptos sumos ir išmokų būdo.
Sudaryti sutartį internetu ir pradėti kaupti su INVL – paprasta!
Pradėkite dabarINVL II pakopos pensijų fondai valdomi pagal gyvenimo ciklo strategiją. Pensijų fonde kaupti paprasta, nes jis yra pritaikytas pagal Jūsų gimimo metus ir bus parinktas automatiškai. Likus 18 metų iki pensijos, gyvenimo ciklo fondai pradės mažinti riziką, mažindami akcijų ir didindami obligacijų dalį fonde.
Beje, bet kada galite pasikeisti fondą į rizikingesnį ar mažiau rizikingą. Tą galite padaryti INVL savitarnoje.
Tai padarysite per kelias minutes INVL savitarnoje arba registruokitės konsultacijai su mūsų specialistais.
RegistruokisINVL pokalbis su INVL profesionalais dr. Dalia Kolmatsui ir Tomu Bučiu.
Metų pradžioje, kaip ir kasmet, „Sodra“ įtraukė į II pakopos pensijų kaupimą naujus dalyvius. Šiemet į kaupimą įtraukiami ne tik tie gyventojai, kurie iki šiol niekada nekaupė pensijai, bet ir tie, kurie anksčiau atsisakė dalyvauti pensijų kaupime. Jie iki birželio 30 d. gali priimti sprendimą stabdyti kaupimą ar nestabdyti.
Svarstote, koks sprendimas būtų Jums naudingausias? Kviečiame žiūrėti INVL pokalbio įrašą, kurio metu išgirsite daug atsakymų į Jums svarbius klausimus ir sužinosite, kokia asmeninė vertė Jums, kaupiant II pensijų pakopoje.
*Paveldimumas galios iki kol pateiksite prašymą dėl išmokos gavimo. Paveldimumas priklausys nuo pasirinkto išmokos tipo.
Įmokas galite atnaujinti pateikdami prašymą per INVL savitarną: https://www.invl.com/daznai-uzduodami-klausimai/kaip-atnaujinti-sustabdytas-imokas-i-ii-pakopos-pensiju-fonda/ arba atvykę pas mus į klientų konsultavimo centrą iš anksto susitarus laiką vizitui, registruotis galite www.invl.com arba paskambinę telefonu 8 700 55 959.
Asmenims, kurie yra sustabdę kaupimą, neatsižvelgiant į jų amžių, pakartotinio įtraukimo procedūra bus taikoma ne daugiau kaip tris kartus kas tris metus.
Kaupti atsisakiusiam asmeniui kas trejus metus vėl siūloma prisijungti prie pensijų kaupimo. Kai žmogus sulaukia 40 metų, jis daugiau į kaupimą nebeįtraukiamas, tačiau, nepriklausomai nuo amžiaus, gali pats pasirinkti kaupimo bendrovę ir pradėti kaupti pensijai papildomai.
Tai galite padaryti INVL savitarnoje www.savitarna.invl.com sudarydami II pakopos pensijų kaupimo sutartį (instrukcija, kaip tai padaryti galite rasti čia) arba atvykdami į INVL klientų konsultavimo centrą iš anksto susitarus laiką vizitui, registruotis galite www.invl.com arba paskambinę telefonu 8 700 55 959.
Prieš priimant sprendimą dėl įmokų stabdymo rekomenduojame nemokamai pasikonsultuoti su INVL vadybininkais: jie paskaičiuos, kokio dydžio pensijos Jums reikės, kad patenkintumėte visus savo norus ir padės sudaryti Jūsų pensijos kaupimo planą. INVL konsultacijas klientai vertina net 4,7 balais iš 5! Registruotis konsultacijai galite www.invl.com arba paskambinę telefonu 8 700 55 959.
Jei visgi nuspręstumėte kaupimą ir toliau stabdyti be mūsų profesionalų konsultacijos, Jums reikėtų pateikti prašymą SODROJE. Tai galite padaryti prisijungę prie asmeninės SODROS paskyros (Prašymai -> Pensijų kaupimas -> Prašymas dėl pensijų kaupimo) arba atvykę į bet kurį SODROS skyrių.
Kaupti atsisakiusiam asmeniui kas trejus metus vėl siūloma prisijungti prie pensijų kaupimo. Šiemet į pensijų kaupimą pakartotinai įtraukiami tie gyventojai, kurie 2013 ar 2019 metais neterminuotai atsisakė kaupimo. Tokie žmonės, kaip ir įtrauktieji pirmą kartą, gali priimti sprendimą dėl dalyvavimo pensijų kaupime iki birželio 30 d. Neatsisakę dalyvauti pensijų kaupime, jie pradės kaupti antroje pakopoje nuo 2022 m. liepos 1 d.
Kai žmogus sulaukia 40 metų, jis daugiau į kaupimą nebeįtraukiamas, tačiau nepriklausomai nuo amžiaus gali pats pasirinkti kaupimo bendrovę ir pradėti kaupti pensijai papildomai.
Pasitikrinti, ar esate įtrauktas į II pakopos pensijų kaupimo sistemą galite prisijungęs prie asmeninės „Sodros“ paskyros www.sodra.lt/gyventojui.
Pasitikrinti, kiek galėjote sukaupti savo pensijai, kol jūsų įmokos buvo sustabdytos, galite LIPFA sukurtoje skaičiuoklėje, kurią galite rasti čia.
II pakopa yra standartizuota sistema, kurioje finansines paskatas teikia ir valstybė.
Pensijų kaupimo įmokos dydžius galima pasirinkti: kaupti maksimaliai arba palaipsniui. Priklausomai nuo pasirinkto tarifo, kaupiančiuosius papildomai skatina ir valstybė.
Pasirinkus kaupti palaipsniui, 2022 m. šis įmokos dydis sudarys 2,7 proc. nuo kaupiančiojo pajamų, nuo kurių skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos ir 1,2 proc. nuo vidutinio šalies darbo užmokesčio (VDU), kuriuos į pensijų fondą papildomai perves valstybė. Taigi, jei žmogus uždirba 1000 eurų „ant popieriaus“, kitais metais pasirinkus kintamąjį tarifą kas mėnesį kaupimui bus pervedama 27 eurai nuo jo atlyginimo ir 17,28 eurų valstybės paskatos.
Pasirinkus 3 proc. tarifą valstybė papildomai perveda į pensijų fondus 1,5 proc. nuo VDU. Jei žmogaus atlyginimas 1000 eurų „ant popieriaus“, kiekvieną mėnesį į pensijų fondą keliaus 30 eurų nuo jo atlyginimo ir 21,59 eurų dydžio valstybės įmoka.
Įsivertinti, ar norite kaupti savo pensijai, galite per šešis mėnesius – iki 2022 metų birželio 30 dienos.
Tokiu atveju bus traktuojama, kad jūs sutinkate dalyvauti pensijų kaupime ir pensijų įmokų pervedimas bus atnaujintas automatiškai nuo liepos mėnesio.
Nuoseklus ir periodiškas investavimas suteikia pačius geriausius rezultatus, nes smukimų metu leidžia vertybinių popierių įsigyti pigiau, o pakilimo metu – daugiau uždirbti. Susiklosčius nepalankiai asmeninei situacijai ir pateikus atitinkamą prašymą įmokų mokėjimą galima sustabdyti nuo 1 mėnesio iki 12 mėnesių per visą kaupimą.
Nedarbo situacija yra numatyta teisės aktuose, jai įvykus, jokios skolos nesikaups, tiesiog tuo laikotarpiu fondų nebepasieks naujos įmokos.
Gera žinia – jau pervestos lėšos bus investuojamos ir bus toliau „įdarbinamos“. Vis dėlto, pradėjus kaupti nėra numatyta galimybė po kurio laiko to visiškai atsisakyti, kaupimas pensijai trunka iki pat pensijos.
Žmonėms, kurie neatsisakys automatinio pensijų įmokų pervedimo atnaujinimo, įmokos į jų asmenines pensijų sąskaitas bus pradėtos skaičiuoti nuo 2022 m. liepos mėn. Įmokas galima atnaujinti ir greičiau, nelaukiant liepos. Jei pageidaujate atnaujinti anksčiau – tuomet pateikite prašymą atnaujinti įmokų pervedimą INVL ir įmokos bus pradėtos skaičiuoti nuo kito mėnesio pirmos dienos.
a) Nieko nedaryti. Tokiu atveju įmokos bus atnaujintos į turimą II pakopos pensijų fondą.
b) Atsisakyti. Tie pensijų kaupimo dalyviai, kurie nepageidauja, kad jų pensijų įmokų pervedimas būtų atnaujintas automatiškai, iki 2022 m. birželio 30 d. turi pateikti „Sodrai“ atsisakymą raštu. Tai galima padaryti prisijungus prie asmeninės paskyros www.sodra.lt/gyventojui arba atvykus į „Sodros“ klientų aptarnavimo skyrių.
c) Atnaujinti įmokų mokėjimą nelaukiant liepos mėnesio.
Kiekvienų metų pradžioje į pensijų kaupimą įtraukiami tie gyventojai, kurie sausio 2 dieną buvo jaunesni nei 40 metų amžiaus, tą dieną dirbo samdomą darbą ar vykdė savarankišką veiklą Lietuvoje – turėjo galiojantį verslo liudijimą, individualios veiklos pažymą, buvo individualios įmonės savininkai ar mažosios bendrijos nariai ir t.t.
Šiemet įtraukiami ir tie gyventojai, kurie 2013 arba 2019 metais atsisakė kaupimo. Tokie žmonės, kaip ir įtrauktieji pirmą kartą, gali priimti sprendimą dėl dalyvavimo pensijų kaupime iki birželio 30 d.
Primename, kad dalyvaujantiems II pakopos pensijų kaupime, valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija už laikotarpį iki 2018 m. gruodžio 31 d. yra proporcingai mažinama įstatymų numatyta tvarka, išskyrus atvejį, kuomet dalyvaujantys pensijų kaupime iki 2018 m. gruodžio 31 d., nuo 2019 m. sausio 1 d. iki 2019 m. birželio 30 d. pasinaudojo teise nutraukti pensijų kaupimą – tuomet valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos mažinimas jiems nebus taikomas. Dėl papildomos valstybės įmokos senatvės pensijos dydis nėra mažinamas. Sudaryta II pakopos pensijų kaupimo sutartis negalės būti nutraukta, išskyrus pirmą kartą sudarytą II pakopos pensijų kaupimo sutartį, kurią dalyvis turi teisę vienašališkai nutraukti per 30 kalendorinių dienų nuo sutarties sudarymo, apie tai raštu pranešęs pensijų kaupimo bendrovei. Asmenys, dalyviais tapę iki 2018 m. gruodžio 31 d., nuo 2019 m. sausio 1 d. iki 2019 m. birželio 30 d. turėjo teisę nutraukti dalyvavimą pensijų kaupime arba stabdyti pensijų įmokų pervedimą į pensijų fondą.
Kaupiant pensijų fonduose yra prisiimama investavimo rizika. Pensijų kaupimo bendrovė negarantuoja pensijų fondų pelningumo. Pensijų fondo vieneto vertė gali ir kilti, ir kristi. Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Pensijų fondo praeities investicijų valdymo rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
Rekomenduojame atsakingai ir kruopščiai pasirinkti pensijų fondą, atkreipti dėmesį į su investicijomis susijusias patiriamas rizikas, taikomus atskaitymus bei atidžiai perskaityti pensijų fondo taisykles, kurios yra neatsiejama pensijų kaupimo sutarties dalis.
Priklausomai nuo sukauptos sumos antros pakopos pensijų fonde, ją bus galima atsiimti vienkartine išmoka (kai sukaupta iki 5 tūkst. eurų), periodinėmis išmokomis (kai sukaupta nuo 5 iki 10 tūkst. eurų) arba įsigyti pensijų anuitetą (kai sukaupta nuo 10 iki 60 tūkst. eurų), kuris galės būti trijų rūšių – standartinis, standartinis su garantuojamų mokėjimo laikotarpiu arba atidėtasis. Standartinio anuiteto atveju visa sukaupta suma skiriama anuiteto įsigijimui ir pensijų išmokos pradedamos mokėti iškart įsigijus anuitetą bei mokamos iki gyvenimo pabaigos. Standartinio anuiteto su garantuojamu laikotarpiu atveju išmokos taip pat mokamos iki gyvenimo pabaigos, kartu garantuojamas mokėjimas kol dalyviui sueis 80 m. – dalyviui mirus ankščiau, neišmokėta suma yra paveldima. Abiem standartinio anuiteto atvejais visa sukaupta suma skiriama anuiteto įsigijimui ir išmokas mokės „Sodra“ papildomai prie valstybės mokamos senatvės pensijos. Atidėtojo anuiteto atveju išmokos iki 85 metų mokamos iš privataus pensijų fondo (mokėjimams skiriama turto dalis, likusi po atidėtojo anuiteto įsigijimo), ir šios lėšos bus paveldimos, o nuo 85 metų išmokas mokės „Sodra“, ir išmokos bus nepaveldimos. Jeigu sukaupta daugiau kaip 60 tūkst. eurų, turto dalis, viršijanti šią sumą, gali būti išmokama vienkartine pensijų išmoka, o likusi dalis mokama iki mirties pagal įsigytą anuiteto tipą. Daugiau apie pensijų anuitetą galite sužinoti čia.
Visa išdėstyta informacija yra reklaminio pobūdžio, kuri negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, pasiūlymas ar kvietimas kaupti lėšas „INVL Asset Management“ valdomuose pensijų fonduose. Pateikiama informacija negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas. Nors šios reklaminio pobūdžio informacijos turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie yra laikomi patikimais, „INVL Asset Management“ nėra atsakinga už šios informacijos netikslumus, pasikeitimus, taip pat ir nuostolius, kurių gali atsirasti, kai investicijos grindžiamos šia informacija.