II pakopos pensijų išmoka
Kaip gausiu sukauptas lėšas?

Kaip išmokama II pakopos pensija?

Sulaukęs pensijos, ją gausi iš dviejų šaltinių: sukauptų II pakopos pensijų fondo lėšų ir „Sodros“. Kaip bus mokama pensija priklauso nuo to, kiek lėšų būsi sukaupęs II pakopos pensijų fonde.

Pensijų fondų lėšos gali būti išmokamos šiais būdais:

  • vienkartine išmoka
  • periodinėmis išmokomis
  • anuitetu

Svarbu žinoti, kad kol lėšos yra pensijų fonde (kaupiant ar gaunant periodines išmokas), jos yra paveldimos. Gaunant anuiteto išmokas, didžioji dalis II pakopoje sukauptų lėšų gali būti paveldimos, tai priklauso nuo Tavo pasirinkto anuiteto rūšies.

3 mitai apie pensijų išmokas

Mitas Nr. 1. Pensija yra nepaveldima, o tai ką sukaupsiu – atiteks „Sodrai“
Mitas Nr. 2. Pensijų fondai gali bankrutuoti, dėl to negausiu išmokos
Mitas Nr. 3. Nieko nesukaupsiu, tad ir nebus ko išmokėti

Kurį anuitetą pasirinkti?

Tikėtina, kad II pakopos pensijai kaupiantys ilgą laiką, sukaups 10 000–60 000 EUR ir daugiau, taigi, turės įsigyti anuitetą.

Anuitetas – tai būdas atsiimti II pensijų pakopoje sukauptas lėšas, kai yra sukaupta daugiau nei 10 000 EUR. Vienintelė anuitetų teikėja nuo 2020 metų bus „Sodra“. Galėsi rinktis iš dviejų tipų anuitetų:

Standartinio anuiteto atveju, visa Tavo sukaupta suma grįžta į „Sodrą“, o pinigai bus išmokami lygiomis dalimis kas mėnesį iki gyvenimo pabaigos. Tačiau šios lėšos nėra paveldimos.

Atidėtojo anuiteto atveju, didžioji dalis Tavo sukauptos sumos (85–90%) lieka turto išsaugojimo pensijų fonde (jei norėsi, galėsi pasirinkti kitą pensijų fondą), šios lėšos yra toliau investuojamos ir išmokamos lygiomis dalimis iki 85 metų, atsižvelgiant į sukauptų fondo vienetų kiekį, bei yra paveldimos. Likusi sukaupta suma (10–15%) pervedama „Sodrai“, o iš šios sumos yra mokamas atidėtasis anuitetas nuo 85 metų.

Kodėl verta kaupti su INVL?

Patikima

Nuo pat pensijų sistemos pradžios 2004 m., stabiliai dirbame ir augame. Jau 3 metus esame sparčiausiai auganti pensijų kaupimo bendrovė Lietuvoje.

Šaltinis: Lietuvos bankas, 2018 m. 

 

Profesionalu

2018 m. pabaigoje INVL fondai pirmavo daugumoje pensijų fondų kategorijų pagal vidutinę metinę gražą per pastaruosius 5 metus. Tarp pirmaujančių fondų buvo ir INVL MEZZO II 53+, kuris 2018 m. pabaigoje buvo apdovanotas tarptautiniu IPE apdovanojimu!

Šaltinis: Lietuvos bankas, 2018 m. IV ketv.

Paprasta

Tapti INVL klientu galite ir internetu, truksite tik kelias minutes ir nereikės atvykti į biurą. Beje, net 4 kartus per metus savo klientams teikiame išsamias kaupimo ataskaitas.

INVL savitarna

 

Ar užteks II pakopos pensijos?

Pasidomėk III pakopa

 

Sužinok daugiau

Pakeisk pensijų bendrovę per kelias minutes!

Sudaryk sutartį internetu ir pradėk kaupti su INVL!

Tapk INVL klientu

Gauk patarimų
apie savo pensiją!

Užsiprenumeruok Tau parengtą naujienlaiškį ir gauk naudingos informacijos apie kaupimą pensijai bei patarimų apie finansų valdymą.

Paspausdamas „Prenumeruoti”, sutinki pateiktu el. pašto adresu gauti „INVL Asset Management“ naujienas, informaciją apie teikiamas paslaugas bei produktus. Remiantis bendrovės Privatumo politika, pateikti duomenys bus saugomi vienerius metus.

Ką dar
turėčiau žinoti?

Naudinga informacija

Kontaktai

Svarbu žinoti

Primename, kad dalyvaujantiems II pakopos pensijų kaupime, valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija už laikotarpį iki 2018 m. gruodžio 31 d. yra proporcingai mažinama įstatymų numatyta tvarka, išskyrus atvejį, kuomet dalyvaujantys pensijų kaupime iki 2018 m. gruodžio 31 d., nuo 2019 m. sausio 1 d. iki 2019 m. birželio 30 d. pasinaudos teise nutraukti pensijų kaupimą – tuomet valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos mažinimas jiems nebus taikomas. Dėl papildomos valstybės įmokos senatvės pensijos dydis nėra mažinamas. Sudaryta II pakopos pensijų kaupimo sutartis negalės būti nutraukta, išskyrus pirmą kartą sudarytą II pakopos pensijų kaupimo sutartį, kurią dalyvis turi teisę vienašališkai nutraukti per 30 kalendorinių dienų nuo sutarties sudarymo, apie tai raštu pranešęs pensijų kaupimo bendrovei. Asmenys, dalyviais tapę iki 2018 m. gruodžio 31 d., nuo 2019 m. sausio 1 d. iki 2019 m. birželio 30 d. turės teisę nutraukti dalyvavimą pensijų kaupime arba stabdyti pensijų įmokų pervedimą į pensijų fondą.

Kaupiant pensijų fonduose yra prisiimama investavimo rizika. Pensijų kaupimo bendrovė negarantuoja pensijų fondų pelningumo. Pensijų fondo vieneto vertė gali ir kilti, ir kristi. Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Pensijų fondo praeities investicijų valdymo rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Rekomenduojame atsakingai ir kruopščiai pasirinkti pensijų fondą, atkreipti dėmesį į su investicijomis susijusias patiriamas rizikas, taikomus atskaitymus bei atidžiai perskaityti pensijų fondo taisykles, kurios yra neatsiejama pensijų kaupimo sutarties dalis.

Už pensijų fonde sukauptas lėšas, sukaupus tam tikrą sumą, bus privaloma įsigyti periodinę pensijų išmoką, mokamą iki gyvos galvos – pensijų anuitetą. Pensijų anuitetas yra privalomas, kai pensijų fondo dalyviui apskaičiuoto bazinio pensijų anuiteto dydis yra ne mažesnis kaip pusė valstybinės socialinio draudimo bazinės pensijos dydžio (šiuo metu bazinė pensija siekia 164,59 eur, pusė – 82,3 eur). Pensijų anuiteto išmokas mokės gyvybės draudimo įmonė, su kuria sudarysite anuiteto mokėjimo sutartį. Sukaupta suma bus pervesta į šios įmonės sąskaitą, o ši įsipareigos Jums mokėti sutarto dydžio anuitetą iki gyvos galvos. Ar po mirties dar neišmokėta suma gali būti paveldėta, priklausys nuo to, kokį anuitetą pasirinksite – su paveldėjimu ar be jo. Daugiau apie pensijų anuitetą galite sužinoti čia.

Visa išdėstyta informacija yra reklaminio pobūdžio, kuri negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, pasiūlymas ar kvietimas kaupti lėšas „INVL Asset Management“ valdomuose pensijų fonduose. Pateikiama informacija negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas. Nors šios reklaminio pobūdžio informacijos turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie yra laikomi patikimais, „INVL Asset Management“ nėra atsakinga už šios informacijos netikslumus, pasikeitimus, taip pat ir nuostolius, kurių gali atsirasti, kai investicijos grindžiamos šia informacija.