II pakopos pensijų fondai

Būtinas žingsnis didesnės pensijos link

Kaip kaupiama II pakopoje?

II pakopa – tai pensijos kaupimas fonduose, leidžiantis sukaupti pensijai iki 20-30% buvusio uždarbio. Fonduose kaupiamas turtas priklauso Tau!

Kaupi ne vienas, prie Tavo II pakopos pensijos prisideda ir valstybė. II pakopoje įmokos kas mėnesį mokamos iš dviejų šaltinių: TAVO ĮMOKA3% nuo Tavo darbo užmokesčio „ant popieriaus“ ir VALSTYBĖS PASKATA – 1,5% nuo užpernai šalies vidutinio darbo užmokesčio.

Jei anksčiau kaupei minimaliai ar tik dabar prisijungei prie kaupimo II pakopos pensijų fonduose, Tavo ir valstybės įmokos bus mažesnės bei didės palaipsniui, o maksimalų dydį (3+1,5%) pasieks 2023 metais. Daugiau apie II pakopos įmokas gali skaityti čia.

Beje, jei kažkada sustabdei įmokas į II pakopos fondą, Tavo sukauptos lėšos yra toliau investuojamos, o atsinaujinti įmokas gali bet kada INVL savitarnoje ar biure.

Registruokis konsultacijai

Kodėl naudinga kaupti II pensijų pakopoje?

Didesnė pensija

Kaupdamas II pakopoje prisidedi prie savo gerovės. Lėšos, kurias kaupi fonde, yra investuojamos, todėl kaip rodo istorijoje, ilguoju laikotarpiu kylant rinkoms palūkanos augina tavo turtą, o investicijos apsaugomos nuo infliacijos. Lėšos automatiškai nuskaitomos nuo Tavo darbo užmokesčio, tad tuo rūpintis nereikia.

Prisideda valstybė

Kaupiant II pakopoje maksimaliai, valstybė prisideda beveik 200 € per metus. Beje, II pakopos pensijų fonduose taikomi mažiausi valdymo mokesčiai, lyginant su kitais investavimo instrumentais. Nuo 2021 m. šių fondų metinis turto valdymo mokestis sieks tik 0,5%.

 

Lėšos yra paveldimos

II pakopoje visos kaupiamos lėšos yra paveldimos. Sulaukus pensijos, sukauptas turtas ar jo dalis taip pat galės būti paveldima priklausomai nuo sukauptos sumos ir išmokų būdo.

 

Pakeisk pensijų bendrovę per kelias minutes!

Sudaryk sutartį internetu ir pradėk kaupti su INVL!

Pradėk dabar

Kaip pradėti kaupti II pakopoje su INVL?

Pasirink pensijų fondą

Pasirink sau tinkamą gyvenimo ciklo fondą pagal gimimo metus. Tavo fondas pritaikys investicijas ir rizikingumą pagal Tavo amžių.

Sudaryk pensijų sutartį

II pakopos pensijos sutartį gali sudaryti tiek INVL biure, tiek internetu. INVL savitarnoje pensijų sutartį sudarysi per kelias minutes, naudodamasis „Smart-ID“, mobiliuoju parašu ar foto identifikacija.

Žinok kaip sekasi kaupti

Lėšos bus perkeltos į INVL per kelias dienas, jei perėjai į INVL iš kitos bendrovės.  Prisijunk prie INVL savitarnos ir stebėk sukauptą turtą, uždirbtą investicinę grąžą bei pervestas įmokų sumas.

Kodėl INVL II pakopos pensijų fondai?

Lietuvos banko 2018 m. pabaigos duomenimis, INVL II pakopos pensijų fondai pastaruosius 5 metus pirmavo daugumoje II pakopos pensijų fondų kategorijų vertinant vidutinę metinę gražą. Prisijungti prie beveik 150 000 INVL klientų gali tiek atvykęs pas mus, tiek internetu.

 

Noriu kaupti su INVL

Norėtum dar didesnės pensijos?

Maksimaliai išnaudok valstybės paskatą. Kaupiant ir II, ir III pakopoje galima sukaupti net 70-80% buvusio darbo užmokesčio, valstybės paskata gali sudaryti iki 500 € per metus.

 

Apie III pakopą

Kodėl INVL II pakopos pensijų fondai?

Lietuvos banko 2018 m. pabaigos duomenimis, INVL II pakopos pensijų fondai pastaruosius 5 metus pirmavo daugumoje II pakopos pensijų fondų kategorijų vertinant vidutinę metinę gražą. Prisijungti prie beveik 150 000 INVL klientų gali tiek atvykęs pas mus, tiek internetu.

 

Noriu kaupti su INVL

Kaip investuojamos lėšos II pakopos fonde?

Kas vyksta su Tavo lėšomis fonde?

INVL II pakopos pensijų fondai valdomi pagal gyvenimo ciklo strategiją. Pensijų fonde kaupti paprasta, nes jis yra pritaikytas pagal Tavo gimimo metus ir bus parinktas automatiškai. Likus 18 metų iki pensijos, gyvenimo ciklo fondai pradės mažinti riziką, mažindami akcijų ir didindami obligacijų dalį fonde.

Beje, bet kada gali pasikeisti fondą į rizikingesnį ar mažiau rizikingą. Tą gali padaryti INVL savitarnoje.

 

II pakopos pensijų fondų rezultatai

Pasidomėk, kaip sekasi INVL pensijų fondams

Fondų rezultatai

Nori pakeisti INVL pensijų fondą?

Tai padarysi per kelias minutes INVL savitarnoje arba registruokis konsultacijai su mūsų specialistais.

Registruokis

Dažniausiai užduodami klausimai apie II pakopos pensiją

Kaupiu II pakopos pensiją kitoje bendrovėje, ar galiu tapti INVL klientu?
Kaip sužinoti, kurioje bendrovėje kaupiu II pakopos pensiją?
Kur investuoja pensijų fondai?
Kokias įmokas mokėsiu II pakopoje?
Kokie mokesčiai taikomi II pakopos pensijų fonduose?
Kaip išmokama II pakopos pensija?

Gauk patarimų
apie savo pensiją!

Užsiprenumeruok Tau parengtą naujienlaiškį ir gauk naudingos informacijos apie kaupimą pensijai bei patarimų apie finansų valdymą.

Paspausdamas „Prenumeruoti”, sutinki pateiktu el. pašto adresu gauti „INVL Asset Management“ naujienas, informaciją apie teikiamas paslaugas bei produktus. Remiantis bendrovės Privatumo politika, pateikti duomenys bus saugomi vienerius metus.

Ką dar
turėčiau žinoti?

Naudinga informacija

Kontaktai

Svarbu žinoti

Primename, kad dalyvaujantiems II pakopos pensijų kaupime, valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija už laikotarpį iki 2018 m. gruodžio 31 d. yra proporcingai mažinama įstatymų numatyta tvarka, išskyrus atvejį, kuomet dalyvaujantys pensijų kaupime iki 2018 m. gruodžio 31 d., nuo 2019 m. sausio 1 d. iki 2019 m. birželio 30 d. pasinaudos teise nutraukti pensijų kaupimą – tuomet valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos mažinimas jiems nebus taikomas. Dėl papildomos valstybės įmokos senatvės pensijos dydis nėra mažinamas. Sudaryta II pakopos pensijų kaupimo sutartis negalės būti nutraukta, išskyrus pirmą kartą sudarytą II pakopos pensijų kaupimo sutartį, kurią dalyvis turi teisę vienašališkai nutraukti per 30 kalendorinių dienų nuo sutarties sudarymo, apie tai raštu pranešęs pensijų kaupimo bendrovei. Asmenys, dalyviais tapę iki 2018 m. gruodžio 31 d., nuo 2019 m. sausio 1 d. iki 2019 m. birželio 30 d. turės teisę nutraukti dalyvavimą pensijų kaupime arba stabdyti pensijų įmokų pervedimą į pensijų fondą.

Kaupiant pensijų fonduose yra prisiimama investavimo rizika. Pensijų kaupimo bendrovė negarantuoja pensijų fondų pelningumo. Pensijų fondo vieneto vertė gali ir kilti, ir kristi. Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Pensijų fondo praeities investicijų valdymo rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.

Rekomenduojame atsakingai ir kruopščiai pasirinkti pensijų fondą, atkreipti dėmesį į su investicijomis susijusias patiriamas rizikas, taikomus atskaitymus bei atidžiai perskaityti pensijų fondo taisykles, kurios yra neatsiejama pensijų kaupimo sutarties dalis.

Už pensijų fonde sukauptas lėšas, sukaupus tam tikrą sumą, bus privaloma įsigyti periodinę pensijų išmoką, mokamą iki gyvos galvos – pensijų anuitetą. Pensijų anuitetas yra privalomas, kai pensijų fondo dalyviui apskaičiuoto bazinio pensijų anuiteto dydis yra ne mažesnis kaip pusė valstybinės socialinio draudimo bazinės pensijos dydžio (šiuo metu bazinė pensija siekia 180,95 eur, pusė – 90,475 eur). Pensijų anuiteto išmokas mokės gyvybės draudimo įmonė, su kuria sudarysite anuiteto mokėjimo sutartį. Sukaupta suma bus pervesta į šios įmonės sąskaitą, o ši įsipareigos Jums mokėti sutarto dydžio anuitetą iki gyvos galvos. Ar po mirties dar neišmokėta suma gali būti paveldėta, priklausys nuo to, kokį anuitetą pasirinksite – su paveldėjimu ar be jo. Daugiau apie pensijų anuitetą galite sužinoti čia.

Visa išdėstyta informacija yra reklaminio pobūdžio, kuri negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, pasiūlymas ar kvietimas kaupti lėšas „INVL Asset Management“ valdomuose pensijų fonduose. Pateikiama informacija negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas. Nors šios reklaminio pobūdžio informacijos turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie yra laikomi patikimais, „INVL Asset Management“ nėra atsakinga už šios informacijos netikslumus, pasikeitimus, taip pat ir nuostolius, kurių gali atsirasti, kai investicijos grindžiamos šia informacija.