Ką reikia žinoti kaupiant
pensijai?
Pensijų sistema

Pasitik ateitį apsirūpinęs!

Kaip gyventum, jei Tavo pajamos sumažėtų 3 kartus? Deja, bet senatvėje taip gali nutikti. Prognozuojama, kad „Sodros“ pensija vidutiniškai sudarys tik 30% buvusių pajamų. Norint komfortabiliai gyventi pensijoje, rekomenduojama turėti bent 70-80% buvusių pajamų. Šio tikslo gali pasiekti gaudamas visų trijų pakopų pensiją. Sužinok, kaip tai padaryti.

 

365 €

Vidutinė „Sodros“ pensija 2019 m. lapkritį

 

3 žingsniai, kaip sukaupti didesnę pensiją

 • I pakopa
  „Sodros“ išmokos, kurias gauna reikiamą stažą įgiję ir pensinio amžiaus sulaukę apdraustieji valstybiniu socialiniu pensijų draudimu. „Sodros“ pensijos dydį lemia dirbančių asmenų ir pensininkų santykis, taip pat ekonomikos padėtis.

 • II pakopa
  Kaupimas II pakopos pensijų fonde, kuris keičia investavimo strategiją atsižvelgiant į Tavo amžių. Pasirašius pensijos kaupimo sutartį, įmokos kas mėnesį pervedamos automatiškai. Kaupimui skiriama dalis nuo Tavo atlyginimo ir pridedama valstybės paskata.

 • III pakopa
  Papildomas, savanoriškas kaupimas asmeninėmis lėšomis III pakopos pensijų fonduose. Gali vienu metu kaupti keliuose fonduose ar net keliose bendrovėse. Įmokas gali mokėti Tau patogiu metu ar periodiškai per e. sąskaitą.

  * Skaičiavimo prielaidas rasite puslapio apačioje.

Manai, kad Sodros pensijos neužteks? Kaupk papildomai!

Kviečiame į konsultaciją

Noriu didesnės pensijos

Kodėl verta kaupti pensijų fonduose?

Ori pensija

Ilgalaikis investavimo efektas leidžia tikėtis aplenkti infliaciją ir sukaupti daugiau nei tiesiog taupant. Kai kyla rinkos, susikaupia vis daugiau lėšų, kurios uždirba palūkanas, tad suma pradeda augti ne tik nuo įneštos sumos, bet ir nuo palūkanų uždarbio. Taigi, kuo anksčiau pradėsi kaupti ir kuo ilgiau tai darysi, tuo daugiau gali sukaupti pensijai.

 

Prisideda valstybė

Vien dėl to, kad kaupi II ir III pensijų pakopose, valstybė suteikia lengvatų. Jei maksimaliai kaupi II pakopoje, valstybė per metus prisideda beveik 200 €. O kaupiantys pensijai III pakopoje gali susigrąžinti net iki 300 € gyventojų pajamų mokesčio per metus. Perinvestuojant susigrąžintą GPM ir metinei grąžai po mokesčių siekiant 5%, valstybės indėlis Jūsų pensijų kaupimui per 30 metų siektų iki 33 000 €.

Paveldima

Pensijai kaupiama atskirose II ir III pakopos sąskaitose. Visos pensijų fonduose esančios lėšos yra paveldimos. Išėjus į pensiją, fonduose sukauptą turtą ar jo dalį taip pat bus galima paveldėti. Paveldėjimas priklausys nuo pensijų pakopos, fonde sukauptos sumos ir žmogaus pasirinkto išmokų būdo.

 

Į ką atsižvelgti kaupiant pensijai
Patarimai Tau

Taupymui atidėk bent 10-15% pajamų
Pradėk kuo anksčiau
Maksimaliai išnaudok valstybės lengvatas

Ar žinai, kad gali sudaryti pensijų sutartį internetu?

Registruokis konsultacijai arba sudaryk sutartį internetu

Registruokis

Jau kaupi?

Prisijunk prie INVL savitarnos ir stebėk sukauptą turtą.

 

Prisijungimas klientams

Kodėl verta kaupti su INVL?

Patikima

Nuo pat pensijų sistemos pradžios 2004 m., stabiliai dirbame ir augame. Jau 3 metus esame sparčiausiai auganti pensijų kaupimo bendrovė Lietuvoje.

Šaltinis: Lietuvos bankas, 2018 m. 

 

Profesionalu

2018 m. pabaigoje INVL fondai pirmavo daugumoje pensijų fondų kategorijų pagal vidutinę metinę gražą per pastaruosius 5 metus. Tarp pirmaujančių fondų buvo ir INVL MEZZO II 53+, kuris 2018 m. pabaigoje buvo apdovanotas tarptautiniu IPE apdovanojimu!

Šaltinis: Lietuvos bankas, 2018 m. IV ketv.

Paprasta

Tapti INVL klientu galite ir internetu, truksite tik kelias minutes ir nereikės atvykti į biurą. Beje, net 4 kartus per metus savo klientams teikiame išsamias kaupimo ataskaitas.

INVL savitarna

 

Kaupimo ABC: kaip pasirinkti pensijų kaupimo bendrovę?

Sužinok daugiau

Svarstai II ar III pakopa?

Svarstai, kas geriau: II pakopos ar III pakopos pensijų fondai? Jei nori užsitikrinti didesnę pensiją – tiek II, tiek III pakopos yra būtinos. Kyla klausimų? Ateik pasikonsultuoti!

Registruokis konsultacijai

 

Gauk patarimų
apie savo pensiją!

Užsiprenumeruok Tau parengtą naujienlaiškį ir gauk naudingos informacijos apie kaupimą pensijai bei patarimų apie finansų valdymą.

Paspausdamas „Prenumeruoti”, sutinki pateiktu el. pašto adresu gauti „INVL Asset Management“ naujienas, informaciją apie teikiamas paslaugas bei produktus. Remiantis bendrovės Privatumo politika, pateikti duomenys bus saugomi vienerius metus.

Ką dar
turėčiau žinoti?

Naudinga informacija

Kontaktai

Svarbu žinoti

Rekomenduojame atsakingai ir kruopščiai pasirinkti pensijų fondą ir prieš pasirašant pensijų kaupimo sutartį dėl kaupimo II ir (arba) III pakopos pensijų fonduose atkreipti dėmesį į su investicijomis susijusias patiriamas rizikas, taikomus atskaitymus bei atidžiai perskaityti pensijų fondo taisykles, kurios yra neatsiejama pensijų kaupimo sutarties dalis.

Investicijos į II ir III pakopos pensijų fondus yra susijusios su investicine rizika. Pensijų fondo vieneto vertė gali ir kilti, ir kristi, Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Pensijų fondo praeities rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Jūs esate atsakingi už savo investavimo sprendimus dėl pensijos kaupimo. Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinti visas su investavimu susijusias rizikas.

Primename, kad dalyvaujantiems II pakopos pensijų kaupime, valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija už laikotarpį iki 2018 m. gruodžio 31 d. yra proporcingai mažinama įstatymų numatyta tvarka, išskyrus atvejį, kuomet dalyvaujantys pensijų kaupime iki 2018 m. gruodžio 31 d., nuo 2019 m. sausio 1 d. iki 2019 m. birželio 30 d. pasinaudos teise nutraukti pensijų kaupimą ir grąžinti sukauptas lėšas į „Sodrą“ – tuomet valstybinio socialinio draudimo senatvės pensijos mažinimas jiems nebus taikomas. Nuo 2019 m. dalyvaujantiems antros pakopos pensijų kaupime „Sodros“ pensija nebebus mažinama. Dėl papildomos valstybės įmokos senatvės pensijos dydis nėra mažinamas.

Visa išdėstyta informacija yra reklaminio pobūdžio ir negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, pasiūlymas ar kvietimas kaupti lėšas „INVL Asset Management“ valdomuose pensijų fonduose. Pateikiama informacija negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas. Nors šios reklaminio pobūdžio informacijos turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie yra laikomi patikimais, „INVL Asset Management“ nėra atsakinga už šios informacijos netikslumus, pasikeitimus, taip pat ir nuostolius, kurių gali atsirasti, kai investicijos grindžiamos šia informacija.

* Skaičiavimai yra iliustracinio pobūdžio, parengti remiantis LR Finansų ministerijos, Statistikos departamento, SODROS, Europos komisijos informacija bei prognozėmis ir tam tikromis bendro pobūdžio prielaidomis. Pavyzdyje pateikiami informacinio pobūdžio skaičiavimai, parodantys tik orientacinius būsimos pensijos dydžius, kurie parengti naudojant toliau nurodytas prielaidas. Skaičiavimai nėra patikimiausias būsimų rezultatų rodiklis. Skaičiuojant sukauptą sumą, daromos prielaidos: asmens amžius 30 metų, į pensiją išeinama 65 metų amžiaus. Skaičiavimų rengimo metu (2019 m. sausio mėn.) gaunamas atlyginimas atitinka vidutinį šalies darbo užmokestį: 1124 EUR „ant popieriaus“ arba 722 EUR „į rankas“, II pakopos pensijų fonde kaupiama „maksimaliai“, t.y. pensijų kaupimo įmokas sudaro 3% dalyvio pajamų, nuo kurių skaičiuojamos valstybinio socialinio draudimo įmokos, ir 1,5% iš valstybės biudžeto už dalyvį mokama įmoka, skaičiuojama nuo vidutinio šalies darbo užmokesčio. Mėnesio įmoka į III pakopos pensijų fondą: 71 EUR. III pakopos investicinė metinė grynoji grąža yra 6,85% (remiantis istoriniais rinkų rezultatais, atskaičius 0,8% valdymo mokestį, faktiniai valdymo mokesčiai nurodyti pensijų fondo taisyklėse), II pakopos – 5,07% (atsižvelgiant į mažėjančią akcijų dalį ir didėjančią obligacijų dalį). Vidutinis metinis asmens atlyginimo augimas: 4,5%. Pensijų išmokos dydis apskaičiuotas darant prielaidą, kad už sukauptą III pakopos pensijų fondo sumą bus įsigytas toks pat anuitetas kaip II pakopos. Pensijų anuitetas skaičiuojamas remiantis „Sodros“ pateiktais duomenimis ir tokiomis prielaidomis (2053 m. vidutinė į pensiją išėjusio žmogaus gyvenimo trukmė bus 22,5 metų, anuiteto sudarymo sąlygos 2,5%, o anuiteto investicijų grąža 2%). Skaičiavimuose naudojami nominalūs grąžos dydžiai, neįvertinant infliacijos poveikio pinigų perkamajai galiai. Taip pat, neatsižvelgiama į galimus demografinės padėties, teisės aktų pasikeitimus ar kitas aplinkybes, kurios aiškiai nenurodytos aukščiau. Dabartinė pinigų vertė skaičiuojama įvertinant 4,5% atlyginimo augimą.