INVL Logo

Tarp pensijų fondus valdančių bendrovių dalyvių skaičių pernai sparčiausiai augino INVL

Šalies pensijų rinkoje pernai labiausiai augo INVL fondų dalyvių gretos. 2019 metais šios bendrovės valdomi pensijų fondai labiausiai augo tiek pagal antros, tiek pagal trečios pakopos dalyvių skaičių. Tai paaiškėjo Lietuvos bankui paskelbus 2019 metų pabaigos pensijų fondų rezultatus.

Per 2019 m. INVL antros pakopos dalyvių skaičius išaugo 22,5 tūkstančiais ir pasiekė 157 tūkst. Tuo tarpu bendras kaupiančiųjų antroje pakopoje skaičius šalyje per metus padidėjo 29,5 tūkst. ir pasiekė 1,347 mln.

Bendras šalies trečios pakopos dalyvių skaičius per praėjusius metus padidėjo 9,6 tūkst. ir pasiekė 71,8 tūkstančius. INVL trečios pakopos klientų skaičius per šį laikotarpį išaugo 7,6 tūkst. ir pasiekė 18,2 tūkst.

Uždirbo beveik 86 mln. eurų grąžos

„Rinkos dalies augimu ir pagal pensijų fondų klientų skaičių, ir pagal valdomą turtą išsiskyrėme ne tik pernai, bet ir per pastaruosius kelerius metus – nuo 2016-ųjų. 2019-aisiais tapus paprasčiau keisti antros pakopos pensijų kaupimo bendroves, suaktyvėjo klientų judėjimas rinkoje. Tad augome ne tik dėl pradėjusių kaupti, bet ir dėl pensijų kaupimo bendroves keitusių gyventojų, kurie rinkosi mūsų paslaugas. Vertiname visų jų pasirinkimą bei sieksime ir toliau profesionaliai kurti ilgalaikę vertę mūsų klientams“, – sakė „INVL Asset Management“ pensijų fondų ir mažmeninių pardavimų padalinio vadovė dr. Dalia Kolmatsui.

INVL antros pakopos pensijų fondų valdomas turtas per 2019 m. išaugo 45,8 proc. ir pasiekė 524,7 mln. eurų. Tuo tarpu visa antros pakopos rinka pagal valdomą turtą augo 24,7 proc. ir pasiekė beveik 3,9 mlrd. eurų.

Per praėjusius metus bendrovės trečios pakopos pensijų fondų valdomas turtas pasiekė 39,6 mln. eurų ir išaugo net 54,9 procentais. 2019 m. pabaigoje visų Lietuvos bendrovių valdomas turtas trečios pakopos fonduose siekė 135,6 mln. eurų – per metus išaugo 30,5 procentų.

„Tai, kad šalies gyventojai aktyviai rinkosi mūsų pensijų fondus, buvo viena iš spartaus INVL valdomo turto augimo priežasčių. Žinoma, prie to prisidėjo ir palankios rinkos, profesionalus pensijų fondų valdymas bei uždirbta grąža“, – sakė D. Kolmatsui.

INVL valdant pensijų fondus klientams uždirbta grąža per 2019 metus siekė beveik 86 mln. eurų: antros pakopos dalyviams bendrovės investicijų valdytojai 2019 m. uždirbo 82,2 mln. eurų, o trečios pakopos – 3,7 mln. eurų.

Kaupia ir antroje, ir trečioje pakopose

D. Kolmatsui teigimu, praėjusių metų pensijų fondų rinkos pokyčiai rodo, kad nemaža dalis pensijų fondų dalyvių jau pradeda kaupti ne tik antroje, bet ir trečioje pakopoje.

„Tai lėmė ir praėjusiais metais vykusi kaupimo reforma, kuri aktualizavo būtinybę taupyti ateičiai. Išaugus gyventojų susidomėjimui taupymo galimybėmis, jie suvokia ir tai, kad kaupimo antroje pakopoje nepakaks, o tam reikia pasitelkti papildomus kaupimo šaltinius. Prie papildomo taupymo vis daugiau prisideda ir darbdaviai“, – sakė D. Kolmatsui.

Skaičiuojama, kad pastaraisiais metais net trečdalis INVL trečios pakopos pensijų fondų dalyvių įmokas yra gavę iš savo darbdavio ir tokių dalyvių pastaruoju metu sparčiai daugėja. Ypač išsiskyrė praėjusieji metai, kuomet darbdavio įmokas gavusių fondų dalyvių skaičius išaugo net 64 procentais.

„Svarbu pabrėžti, kad sėkmingus bendrovės rezultatus pernai lėmė ne tik bendrovės patirtis siekiant klientams uždirbti ilgalaikę grąžą, bet ir dėmesys paslaugų prieinamumui internetu“, – sakė D. Kolmatsui. INVL savitarnoje internete galima tapti bendrovės klientu ir sudaryti naują pensijų kaupimo sutartį. Taip pat čia  klientams realiu laiku pateikiami duomenys apie sukauptą pensijų turtą, suteikiamos kitos su pensijų kaupimu susijusios galimybės.

„INVL Asset Management“ valdo aštuonis antros pakopos ir penkis trečios pakopos pensijų fondus. Bendrovė priklauso vienai pirmaujančių turto valdymo grupių Baltijos šalyse „Invalda INVL“. Šios grupės įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, alternatyvias investicijas, individualius portfelius, privataus kapitalo turtą bei kitas finansines priemones. Joms daugiau kaip 200 tūkstančių klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo virš 1 mlrd. eurų vertės turto.

Susipažinti su išsamiais Lietuvos banko paskelbtais rezultatais galite čia.