← Atgal į sąrašą

Pradėti kaupti pensijai INVL fonduose galima ir naudojantis moderniu technologiniu sprendimu

Kaupimo pensijai galimybes nuo šiol plečia ir modernūs technologiniai sprendimai. Turto valdymo bendrovė „INVL Asset Management“ siūlo pradėti kaupti pensijai iš bet kurios patogios vietos, naudojantis galimybe sudaryti sutartį nuotoliniu būdu – tam pakanka kokybiško interneto ryšio ir kompiuterio ar mobiliojo telefono su integruota vaizdo kamera. Tokiu atveju kliento tapatybė nustatoma pasitelkiant dirbtinio intelekto sprendimą – biometrinį atpažinimą. Taip pat pradėti naudotis bendrovės pensijų kaupimo paslaugomis galima ir naudojantis mobiliu parašu arba „Smart-ID“ programėle.
 
„Rūpinimasis savo finansine ateitimi turi būti toks pats patogus, kaip ir kitais kasdieniais reikalais, tad išplėtėme prieigos prie pensijų kaupimo galimybes. Žinoma, finansinės paslaugos yra neatsiejamos nuo saugumo, todėl rinkdamiesi partnerius daug dėmesio skyrėme naudojamos technologijos patikimumui“, – sakė „INVL Asset Management“ generalinė direktorė Laura Križinauskienė.
 
Prisijungiant prie bendrovės savitarnos naudojant kliento identifikavimą nuotoliniu būdu, sutarčiai pasirašyti pakanka apie 10 minučių. Aktyvavus telefono ar kompiuterio vaizdo kamerą, nufotografuojamas portretas, galiojanti asmens tapatybės kortelė arba pasas bei, patvirtinus tapatybę, pasirašoma sutartis. Sudaryti sutartį naudojantis nuotoliniu identifikavimu galima bet kuriuo metu.  
 
Nuotoliniam identifikavimui naudojamas „iDenfy“ sprendimas, pagrįstas biometriniu atpažinimu. Šis sprendimas vertina 186 biometrinius veido taškus, pagal kuriuos nustatoma, ar jie sutampa su pateikta nuotrauka. Taip pat patikrinama, ar pateiktas dokumentas galioja. Be to, siekiant užtikrinti technologijos saugumą, pateikta informacija papildomai tikrinama ir rankiniu būdu. Naudojamas sprendimas yra nuolat tobulinamas.
 
„Vis daugiau finansinių paslaugų persikeliant į virtualią erdvę, pensijų kaupimas nėra išimtis – palaipsniui plečiame ir galimybes virtualiai tartis rūpimais taupymo klausimais, kas šalies gyventojams yra itin svarbu. Be to, matome, kad INVL savitarna internete naudojasi vis daugiau mūsų klientų. Nuo šių metų ši prieiga ypač aktuali norintiems persikelti pensijų kaupimą į INVL iš kitų bendrovių – įsigaliojus paprastesnei tvarkai, tam pakanka sudaryti antros pakopos kaupimo sutartį mūsų savitarnoje internete“, – sakė vadovė.
 
Šiuo metu INVL savitarnoje internete galima ne tik tapti bendrovės klientu, bet ir sudaryti naują antros ar trečios pakopos pensijų kaupimo sutartį, perkelti pensijų kaupimą iš kitos pensijų kaupimo bendrovės, pateikti su šių metų pensijų kaupimo sistemos pertvarka susijusius prašymus. Taip pat bendrovė klientams realiu laiku pateikia duomenis apie sukauptą pensijų turtą – įmokas ir uždirbtą investicinę grąžą – nuo kaupimo ir einamųjų metų pradžios.
 
Iš viso INVL valdo aštuonis antros pakopos, taip pat penkis trečios pakopos pensijų fondus. INVL šių metų vasarį tapo pirmąja šalies bendrove, perkėlusia klientus į gyvenimo ciklo principu veikiančius antros pakopos pensijų fondus ir užtikrinusia, kad jie kuo anksčiau pradėtų kaupti savo amžiui tinkamame pensijų fonde.
 
Remiantis Lietuvos banko skelbiamais duomenimis, „INVL Asset Management“ 2016-2018 metais pirmavo pagal antros pakopos pensijų kaupimo bendroves keitusių klientų skaičiaus teigiamą pokytį. Šių metų kovo pabaigoje INVL pensijų fondų valdomas turtas siekė 446,3 mln. eurų, o juose kaupė 149,6 tūkst. dalyvių.
 
„INVL Asset Management“ priklauso „Invaldos INVL“ grupei, kurios įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, alternatyvias investicijas, privataus kapitalo turtą, individualius portfelius bei kitas finansines priemones. Joms daugiau kaip 200 tūkstančių klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo virš 675 mln. eurų vertės turto.