INVL Logo

Pirmasis į miškus investavęs INVL fondas baigia veiklą su 27 proc. metine grąža

Vienos pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“ valdomas „INVL Baltijos miškų fondas I“ už 7,5 mln. eurų pardavė turimą miškų portfelį, kurį sudarė 1,3 tūkst. hektarų miško Lietuvoje, ir uždirbo investuotojams 27 proc. siekiančią vidutinę metinę grąžą (angl. IRR). Visą fondo miškų portfelį valdžiusią bendrovę UAB „Šiluona“ įsigijo bendrovė AB „Latvian Forest Company“.

„INVL Baltijos miškų fondas I“ buvo įkurtas 2017 metais ir investavo į Baltijos šalių, pirmiausia Lietuvos miškus, tinkamus miškininkystės veiklai, ir daug dėmesio skyrė tvaraus Lietuvos miškų rinkos vystymui. Buvo siekiama sukurti konsoliduotą miško sklypų paketą, taip didinant jų vertę ir potencialias pajamas.

„Tai buvo pirmasis INVL grupės fondas, taikantis tvaraus miško valdymo principus. Sėkmingai įgyvendinome fondo siekius ir beveik penkerius metus trukęs pirmojo fondo veiklos ciklas baigiasi keliskart viršydamas keltus grąžos tikslus“, – sakė „INVL Baltijos miškų fondo I“ valdytoja Sigita Bizulienė.

„Tvarių alternatyviųjų investicijų srityje siekiame kurti ilgalaikę naudą investuotojams ne tik, kad jų investicijos atneštų finansinę grąžą, bet ir būtų tvarios bei atitiktų vis daugiau aplinkos, socialinių ir valdysenos (angl. environmental, social, governance, ESG) rodiklių, todėl šią veiklą tęsime, dėmesį sutelkdami į prieš metus įkurtą „INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ (STAFF II), kuris yra dar universalesnis ir gerokai platesnės geografijos“, – sakė „INVL Asset Management“ Privataus kapitalo padalinio vadovas Vytautas Plunksnis.

„Po šio „INVL Baltijos miškų fondo I“ pardavimo sėkmės ir su tuo susijusios įspūdingos grąžos mūsų investuotojams ketiname tapti vienu iš pirmaujančių ir labiausiai investuotojų pasitikinčių fondų Europos Sąjungoje, dirbančių su tvariomis, alternatyviomis investicijomis, kuriančiomis realią ilgalaikę naudą ne tik mūsų investuotojams, bet ir saugančiomis gamtą ateities kartoms. Tai viena iš pagrindinių STAFF II investavimo filosofijų“, – sakė „INVL Baltijos miškų fondo I“ investicinio komiteto pirmininkas bei STAFF II vadovaujantysis partneris Martynas Samulionis.

Birželį fondas pranešė, kad antrojo platinimo metu pritraukė 18,5 mln. eurų ir pasiekė 51 mln. eurų dydį – tai yra daugiau nei pusę numatyto 100 mln. eurų tikslinio fondo dydžio. Šiuo metu vykdomas fondo platinimas, kurio uždarymas numatomas kitų metų pirmą pusmetį.

STAFF II fondas jau yra investavęs į Baltijos šalis, o vėliau planuojama plėsti turimą portfelį investuojant į tvariai plėtojamą mišką bei žemės ūkio paskirties žemę Baltijos jūros regione bei Vidurio ir Rytų Europos šalyse, priklausančiose Europos Sąjungai, kur yra patraukli investicinė grąža ir stabili reguliacinė aplinka. Daug dėmesio skiriama tvariam miškų bei dirbamos žemės valdymui, atsižvelgiant ne tik į gamtos tausojimą, bet ir socialinę atsakomybę. Fondo veikla remiasi tvarios miškininkystės standartais, o žemės ūkio paskirties žemės plotuose siekiama diegti tvaraus ūkininkavimo principus.

2020 metų II pusėje įsteigtas fondas administruojamas vieno didžiausių fondų paslaugų teikėjų Europoje „Apex Group“ ir yra skirtas instituciniams ir privatiems investuotojams iš ES šalių. Fondas veikia pagal Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės įstatymus, o atskirose šalyse investuoja pagal tų šalių nustatytus reguliacinius apribojimus.