INVL Logo

Naujas „INVL Asset Management“ subfondas „INVL Renewable Energy Fund I“ investuos į atsinaujinančią energetiką

Viena pirmaujančių Lietuvoje turto valdymo bendrovių „INVL Asset Management“ įsteigė „INVL Renewable Energy Fund I“ (REFI), kuris investuos į atsinaujinančios energetikos objektus Europos Sąjungoje, daugiausiai Lenkijoje.

Informuotiesiems investuotojams skirto subfondo taisyklėms liepos 19 d. pritarė Lietuvos bankas. Tikslinis fondo dydis – 60 mln. eurų, maksimalus – 100 mln. eurų, siekiama grynoji grąža investuotojams – 11 proc.

„Tikime, kad galimybė investuoti į saulės ir vėjo jėgaines ir taip ne tik prisidėti prie klimato problemų sprendimo, bet ir uždirbti patrauklią grąžą ir diversifikuoti investicijas, sudomins investuotojus”, – sakė „INVL Asset Management“ Privataus kapitalo padalinio vadovas Vytautas Plunksnis.

„INVL Renewable Energy Fund I“ koncentruosis į dvi, šiuo metu konkurencingiausias, atsinaujinančios energetikos technologijas – žemyninio vėjo ir didelio masto (utility scale) saulės jėgainių parkus Europos Sąjungos teritorijoje, pirmiausia orientuojantis į Lenkijos rinką.

„Lenkija Europos kontekste yra viena iš pagrindinių atsinaujinančios energetikos projektų vystymo rinkų. Tai deficitinė, aukštų elektros energijos kainų rinka, kuriai didelę įtaką daro CO2 taršos leidimų kaina. Lenkijos rinkoje 2020 metais buvo fiksuotos aukščiausios didmeninės elektros energijos kainos visoje Europos Sąjungoje, o atsižvelgiant į elektros energijos gamybos balansą, akivaizdu, kad aukštų elektros kainų tendencija užsitęs. Tai ypatingai palanku atsinaujinančiai energetikai, kuri gali pasiūlyti elektros energijos gamybą žemesnėmis kainomis bei generuoti elektros energiją, nedarant reikšmingo neigiamo poveikio aplinkai“, – sakė „INVL Renewable Energy Fund I“ subfondo vadovaujantis partneris Liudas Liutkevičius.

Jo teigimu, investuojant į atsinaujinančią energetiką bus siekiama mažiausio poveikio aplinkai bei griežto aplinkosauginių standartų laikymosi. Fondo komandai svarbu ne tik CO2 emisijų mažinimas, tačiau ir bendras poveikis aplinkai siekiant prisidėti prie Europos Sąjungos „Žaliojo kurso susitarimo“ tikslo – iki 2050 metų Europai tapti klimato atžvilgiu neutraliu bei žiedinės ekonomikos pagrindu funkcionuojančiu kontinentu.

Lietuvoje fondo vienetus platina finansų maklerio įmonė „INVL Finasta“, minimali investavimo suma siekia 125 tūkst. eurų. Fondo trukmė – 7 metai. „Invalda INVL“ grupė kartu su subfondo partneriais į šį subfondą investuos 1,3 mln. eurų.

Apie „INVL Asset Management“

Viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“ priklauso „Invaldos INVL“ grupei. Šios grupės įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 240 tūkst. klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 1,3 mlrd. eurų vertės turto. Nuo 1991 metų veikianti „Invalda INVL“ sukaupė beveik 30 metų svarią patirtį valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.