INVL Logo

„INVL besivystančios Europos obligacijų subfondas“ pripažintas geriausiu Vokietijoje

Vienos pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“ valdomas „INVL besivystančios Europos obligacijų subfondas“ pelnė aukščiausią įvertinimą 2019 m. „Refinitiv“ rengiamuose „Lipper fondų apdovanojimuose“. Jis pripažintas už geriausią pasiektą rezultatą atsižvelgiant į prisiimtą riziką per trejų bei penkerių metų laikotarpius tarp fondų, platinamų Vokietijoje ir investuojančių į besivystančių Europos rinkų obligacijas. Iš viso šioje klasifikacijos kategorijoje per atitinkamus laikotarpius vertinti 12 investicinių fondų.

„Lipper fondų apdovanojimai“ fondų ir jų valdymo įmonių vertinimus teikia jau daugiau kaip trisdešimt metų. Jų metu pripažįstami fondai, kurie atsižvelgiant į prisiimamą riziką lyginant su konkurentais pasiekė nuoseklių gerų rezultatų. Apdovanojimai remiasi „Lipper Leader“ nuoseklios grąžos reitingu per trejus, penkerius ar dešimt metų.

Apdovanojimą gauna aukščiausią šio reitingo vertę turintis fondas atitinkamoje klasifikacijoje. Šie apdovanojimai remiasi patentuota metodologija ir pristato nepriklausomą fondo veiklos įvertinimą. Vienas didžiausių pasaulio finansų rinkų informacijos ir infrastruktūros teikėjų „Refinitiv“ anksčiau veikė pavadinimu „Thomson Reuters Financial & Risk“.  

„Investuodami Vidurio ir Rytų Europos rinkose esame sukaupę didelę patirtį – tai patvirtina ir šis įvertinimas. Savo ruožtu ir toliau sieksime kuo didesnio uždarbio pasirinkusiems mūsų investicinius produktus“, – sako „INVL Asset Management“ investicijų valdymo padalinio vadovas Vaidotas Rūkas.  

Nuo 2010 metų veikiančio „INVL besivystančios Europos obligacijų subfondo“ lėšos investuojamos į pagal kredito analizę patraukliausiai atrodančių Vidurio ir Rytų Europos vyriausybių bei įmonių skolos vertybinius popierius. Siekiant užtikrinti tolygią investicijų grąžą bei prisiimant nuosaikią riziką, derinamos rizikingesnės investicijos į įmonių obligacijas ir saugesnės investicijos į vyriausybių obligacijas. Šių metų vasario pabaigoje fondo valdomas turtas buvo 30,4 mln. eurų.

„INVL Asset Management“ valdo šešis investicinius fondus, kurių dauguma yra platinami ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje bei Danijoje. Bendrovė investicinius fondus valdo nuo 2004 metų. Lietuvos banko duomenimis, 2018 m. pabaigoje bendrovė pirmavo Lietuvoje pagal šalyje registruotų investicinių fondų dalyvių skaičių užimdama 84,9 proc. rinkos – „INVL Asset Management“ valdomus investicinius fondus buvo pasirinkę 5,3 tūkst. dalyvių.

„Invaldos INVL“ grupei priklausanti „INVL Asset Management“ taip pat valdo antros ir trečios pakopos pensijų fondus, investicinius portfelius, alternatyvias investicijas. „Invaldos INVL“ grupės įmonėms daugiau kaip 190 tūkstančių klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti virš 650 mln. eurų vertės turto.

Informacija apie „Lipper fondų apdovanojimus“: Kasmet teikiami „Lipper fondų apdovanojimai“ išskiria fondus ir fondų valdymo bendroves, kurie išsiskyrė pagal pasiektus nuoseklius rezultatus lyginant su savo konkurentais, atsižvelgiant į prisiimamą riziką. „Lipper fondų apdovanojimai“ remiasi „Lipper Leader“ nuoseklios grąžos reitingu, kuris yra pagal prisiimamą riziką įvertintas veiklos rodiklis, apskaičiuojamas per 36, 60 ir 120 mėnesių. Atitinkamoje kategorijoje aukščiausią nuoseklios grąžos (angl. Effective Return) vertę turintis fondas pelno „Lipper fondo apdovanojimą“. Daugiau informacijos pateikiama lipperfundsawards.com. Nors „Lipper“ imasi pagrįstų pastangų, kad užtikrintų šiame puslapyje pateiktų duomenų tikslumą ir patikimumą, tačiau jų tikslumo negarantuoja.

Daugiau informacijos apie 2019 m. Vokietijos „Lipper fondų apdovanojimų“, rengiamų „Refinitiv“, nugalėtojus pateikiama čia.