INVL Logo

„INVL Baltijos miškų fondas I“ baigė miškų pardavimo sandorį

Vienos pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“ valdomas „INVL Baltijos miškų fondas I“ pardavė 4,3 tūkst. hektarų miško Lietuvoje. Didžiąją dalį fondo miškų portfelio valdžiusias bendroves „Aukštašilė“ ir „Aukštagirė“ įsigijo bendrovė „Silvestica Green Forest Lithuania“. Sandorio suma neskelbiama.
 
„Šis sandoris – tai beveik trejų metų fondo veiklos įvertinimas. Veikdami tvarios miškininkystės principais, suformavome kokybiško miško portfelį. Orientuodamiesi į atsakingą ir tvarų miškų valdymą pritaikant gerąsias šios srities praktikas, planuojame šiuos darbus tęsti ir toliau“, – sakė „INVL Baltijos miškų fondo I“ valdytoja Sigita Bizulienė.
 
„Džiaugiamės įsigiję šį didelį miškų portfelį, kurį sudaro gerai prižiūrėti miškai, kuriuose vyrauja pušys, eglės ir beržai. Jis puikiai papildys mūsų turimus miškus Lietuvoje“, – sakė Rickard Lehmann, „Silvestica Green Forest Lithuania“ vadovas.
 
„INVL Baltijos miškų fondas I“ iš investuotojų buvo pritraukęs 15 mln. eurų. „Nors sandorio suma neskelbiama, tačiau galime pasakyti, kad viršijome keltus grąžos tikslus. Preliminariu vertinimu, vidutinė metinė fondo grynoji grąžos norma (angl. IRR) siekė daugiau kaip 25 proc.“, – sakė „INVL Baltijos miškų fondo I“ investicinio komiteto pirmininkas Martynas Samulionis.Siekiama vidutinė metinė fondo grynoji investicijų grąža atskaičius numatytas išlaidas yra 8 proc.
 
Didžioji dalis sandorio metu gautų lėšų bus išmokėta 94 fondo investuotojams.
 
„Toliau tęsime investavimą į mišką Lietuvoje, laikydamiesi nustatytų reikalavimų. Taip pat planuojame naują fondą, kuris investuotų į mišką bei žemės ūkio paskirties žemę Baltijos šalyse bei kitose Europos Sąjungos šalyse, atitinkančiose tikėtinos grąžos, tvaraus ir saugaus investavimo kriterijus“, – sakė M. Samulionis.
 
2017 metų pradžioje įsteigtas informuotiesiems investuotojams skirtas „INVL Baltijos miškų fondas I“ investuoja į miškininkystės veiklai tinkamus miškus Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse. Fondo valdomi miško plotai yra sertifikuoti pagal FSC miškų tvarkymo standartą.
 
„Silvestica Green Forest“ yra į ilgalaikį investavimą į miškus orientuotas fondas, skirtas instituciniams investuotojams. 2017 metais įkurtas fondas investuoja į miškus Švedijoje, Suomijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. „Silvestica“ fondui priklauso daugiau kaip 10 tūkst. hektarų miško Lietuvoje, iš viso – apie 50 tūkst. miško hektarų.
 
„INVL Asset Management“ priklauso „Invaldos INVL“ grupei, kurios įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, alternatyvias investicijas, privataus kapitalo turtą, individualius portfelius, privačios skolos finansines priemones. Grupės bendrovėms daugiau kaip 200 tūkstančių klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti virš 1 mlrd. eurų vertės turto.