INVL Logo

„INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondo dydis baigus platinimą pasiekė 165 mln. eurų

Didžiausiam privataus kapitalo investiciniam fondui Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“ sėkmingai užbaigus platinimą, jo dydis pasiekė 164,7 mln. eurų. Fondą valdo viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“.
 
„Džiaugiamės investuotojų pasitikėjimu ir platinimo rezultatu. Pritrauktas lėšų kiekis yra visiškai pakankamas fondo strategijai įgyvendinti, todėl nusprendėme nepratęsti platinimo termino ir skirti visą savo energiją pagrindiniam tikslui – vertės kūrimui mūsų investuotojams bei įmonėms, į kurias bus nukreiptos mums valdyti patikėtos lėšos. Aktyviai dirbame su keletu naujų investicijų, kurios leistų išnaudoti komandos gebėjimą įgyvendinti kompleksinius bei didelį augimo potencialą turinčius sandorius“, – sakė „INVL Baltic Sea Growth Fund“ vadovaujantis partneris Darius Šulnis.
 
Pasak jo, „INVL Baltic Sea Growth Fund“ sieks pakartoti „Invaldos INVL“ sėkmę – palyginamuosiuose sandoriuose šios bendrovės sugeneruota istorinė vidutinė metinė grąžos norma (angl. IRR) buvo 27 proc. (bruto), o pinigų daugiklis siekė 2,4x.
 
Fondas sieks suformuoti diversifikuotą portfelį ir orientuosis į 10-30 mln. eurų vertės investicijas Baltijos jūros regiono bendrovėse, turinčiose didelį augimo potencialą bei gebančiose veikti augančios pasaulinės konkurencijos sąlygomis (sandoriai, kuriems įgyvendinti reiks didesnių investicijų, galės būti vykdomi kartu su fondo koinvestuotojais). „INVL Baltic Sea Growth Fund“ orientuosisį plėtros kapitalo, įmonių išpirkimo ir „investuok ir vystyk“ projektus. Planuojama, kad iš viso fondas investuos į 8-12 įmonių. Nuo pirmojo platinimo pabaigos „INVL Baltic Sea Growth Fund“ jau yra investavęs į dvi bendroves, veikiančias sveikatos priežiūros ir inžinerinių paslaugų srityse.
 
„Itin vertiname per visą fondo platinimą mums parodytą investuotojų pasitikėjimą. Jo rezultatas – didžiausias privataus kapitalo fondas Baltijos šalyse, kurio investuotojais tapo Europos investicijų fondas (EIF) ir labiausiai patyrę, Baltijos šalių rinkos galimybes suprantantys instituciniai, finansiniai ir privatūs investuotojai. Nuo šiol pagrindinį prioritetą ir dėmesį skirsime sukaupto kapitalo investavimui per artimiausius 2-3 metus bei sparčiai ir tvariai portfelio bendrovių plėtrai. Tai turėtų užtikrinti aukštą grąžą mūsų investuotojams, o mes turėsime galimybę atėjus laikui grįžti į rinką su antruoju fondu“, – sakė „INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondo vykdančioji partnerė Deimantė Korsakaitė.
 
Pasak jos, didelė dalis fondo investuotojų patvirtino pasirengimą koinvestuoti kartu su fondu, kas, esant poreikiui, valdymo komandai leistų svarstyti iki 100 mln. eurų kapitalo investicijas į atskirą įmonę.
 
Į „INVL Baltic Sea Growth Fund“ yra investavę įvairūs investuotojai, taip pat ir iš viešojo sektoriaus (EIF yra pagrindinis investuotojas), Baltijos regiono instituciniai investuotojai (Estijos LHV pensijų fondai, INVL pensijų fondai), privatūs bei finansiniai investuotojai. Fondas orientuojasi į investicijas Baltijos šalyse ir tokiuose kaimyniniuose regionuose kaip Lenkija, Skandinavija ir Vidurio Europa. Investicijas siekiama nukreipti į kontrolinį ar reikšmingos mažumos akcijų paketą versluose, kuriuose yra galimybių sukurti regiono lyderius, aktyviai dalyvaujant bendrovių valdyme ir siekiant ilguoju laikotarpiu reikšmingai padidinti kapitalo vertę.
 
EIF, kuris yra Europos investicijų banko dalis, įsipareigojo investuoti 30 mln. eurų. Šias investicijas remia Europos strateginių investicijų fondas, kuris yra Investicijų plano Europai arba Junkerio plano pagrindinė dalis. EIF taip pat įsipareigojo skirti išteklių iš Baltijos inovacijų fondo, „fondų fondo“ iniciatyvos, sukurtos bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybėmis. Iniciatyva siekiama padidinti kapitalo investicijas į Baltijos šalių mažas ir vidutines įmones, turinčias didelį augimo potencialą.
 
„INVL Asset Management“ priklauso vienai pirmaujančių turto valdymo grupių Baltijos regione „Invalda INVL“, kurios įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, alternatyvias investicijas, individualius portfelius, privataus kapitalo turtą bei kitas finansines priemones. Joms daugiau kaip 200 tūkstančių klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti virš 1 mlrd. eurų vertės turto. Nuo 1991 m. veikianti „Invalda INVL“ sukaupė 28 metų svarią patirtį valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.