INVL Logo

„INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondas siekia įsigyti „Eco Baltia“ kontrolinį akcijų paketą

Didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“ pasirašė principinę sutartį dėl didžiausios pagal pajamas aplinkos tvarkymo (plastiko perdirbimo ir atliekų surinkimo) grupės Baltijos regione „Eco Baltia“ kontrolinio akcijų paketo įsigijimo.

Šį sandorį dėl Latvijoje įsikūrusios bendrovės akcijų įsigijimo bus galima užbaigti po to, kai bus gautas Lietuvos Konkurencijos tarybos leidimas.

Tokiu atveju, pabaigus šį sandorį, antruoju pagal dydį „Eco Baltia“ akcininku ir toliau išliktų Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB), kuriam šiuo metu priklauso 30,51 proc. bendrovės akcijų. „INVL Baltic Sea Growth Fund“ ir ERPB ketina siekti bendrovės augimo, kad ji įsitvirtintų kaip aiškus Baltijos šalių rinkos lyderis.

„Planuodami investuoti į šią bendrovę reikšmingą kapitalą ir žinias, orientuojamės į ilgalaikius augimo planus ir siekiame žiedinės ekonomikos klestėjimo Baltijos regione su „Eco Baltia“ priešakyje. Šiuolaikiniame pasaulyje, siekdami didesnio tvarumo ir aukštesnių žaliųjų tikslų, privalome skatinti atliekų perdirbimą, tad plastiko perdirbimo bei atliekų surinkimo srityse veikianti „Eco Baltia“ yra itin aktuali bendrovė“, – sakė „INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondo partneris Vytautas Plunksnis.

2019 m. „Eco Baltia“ grupės pajamos padidėjo 9 proc. ir pasiekė 70,62 mln. eurų. Daugiau kaip 60 proc. šių pajamų gauta iš perdirbimo sektoriaus. Grupėje dirba daugiau kaip 800 darbuotojų, jos didžiausios antrinės įmonės yra „PET Baltia“, „Eco Baltia Vide“, „Nordic Plast“ ir „Latvijas Zalais Punkts“ (atitinkama tvarka).

165 mln. eurų dydžio fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ yra didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse, kurio pagrindinis investuotojas yra Europos investicijų fondas (EIF). EIF, kuris yra Europos investicijų banko dalis, įsipareigojo investuoti 30 mln. eurų, o šias investicijas remia Europos strateginių investicijų fondas, kuris yra Investicijų plano Europai arba Junkerio plano pagrindinė dalis. EIF taip pat įsipareigojo skirti išteklių iš Baltijos inovacijų fondo, „fondų fondo“ iniciatyvos, sukurtos bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybėmis. Iniciatyva siekiama padidinti kapitalo investicijas į Baltijos šalių mažas ir vidutines įmones, turinčias didelį augimo potencialą.

Fondas siekia suformuoti diversifikuotą portfelį, orientuodamasis į daugumos arba reikšmingos mažumos paketus ir investuodamas 10-30 mln. eurų į bendroves, turinčias didelį augimo potencialą bei gebančias veikti augančios pasaulinės konkurencijos sąlygomis. Fondas orientuojasi į investicijas Baltijos šalyse ir tokiuose kaimyniniuose regionuose kaip Lenkija, Skandinavija ir Vidurio Europa. Fondas jau yra investavęs į dvi bendroves, veikiančias sveikatos priežiūros ir inžinerinių paslaugų srityse.

Fondą valdo viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“, kuri priklauso „Invaldos INVL“ grupei. Šios grupės įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, alternatyvias investicijas, privataus kapitalo turtą, individualius portfelius bei kitas finansines priemones. 2019 m. pabaigos duomenimis, joms daugiau kaip 200 tūkstančių klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti virš 1 mlrd. eurų vertės turto. Nuo 1991 m. veikianti „Invalda INVL“ sukaupė 28 metų svarią patirtį valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.