← Atgal į sąrašą

„INVL Baltic Sea Growth Fund“ baigė tinklo „InMedica“ 70 proc. akcijų įsigijimo sandorį

Didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“ baigė sveikatos priežiūros įstaigų tinklo „InMedica“ 70 proc. akcijų įsigijimo sandorį. Sandoris, kurio vertė neskelbiama, užbaigtas gavus Konkurencijos tarybos leidimą ir įvykdžius kitas sutartyje numatytas sąlygas. Fondą „INVL Baltic Sea Growth Fund“ valdo viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“.
 
„Džiaugiamės užbaigę pirmąjį fondo portfelio įmonės įsigijimo sandorį ir tikime, kad dirbdami kartu su jos vadovybe galime sukurti pirmaujančią bendrovę privačios medicinos sektoriuje, kuris turi potencialo augti tiek šalies, tiek Baltijos regiono mastu“, – sakė „INVL Baltic Sea Growth Fund“ vykdančioji partnerė Deimantė Korsakaitė.
 
18 klinikų tinklą įvairiuose šalies miestuose valdanti „InMedica“ teikia šeimos medicinos, gydytojų specialistų, odontologijos ir kitas sveikatos priežiūros paslaugas. Neaudituotais duomenimis, 2018 metais bendrovės pajamos lyginant su ankstesniais metais išaugo 39 proc. ir pasiekė 9,6 mln. eurų (2017 m. – 6,9 mln. eurų).
 
„Augant šalies ekonomikai ir gyventojų pajamoms, matome vis didėjantį kokybiškų ir greitai prieinamų medicinos paslaugų poreikį. Pasitelkę sukauptą patirtį plėtojant perspektyvius verslus, sieksime bendrovę kilstelėti į dar aukštesnį kokybinį lygmenį, taip dar labiau stiprindami jos pozicijas šiame sektoriuje“, – sakė „INVL Baltic Sea Growth Fund“ partneris ir „BSGF Sanus“ direktorius Nerijus Drobavičius.
 
„Strateginio partnerio pasikeitimas – tai įvertinimas to, ką nuveikėme iki šiol, o tuo pačiu – iššūkis pateisinti naujo partnerio lūkesčius. Esame dėkingi „BaltCap“ už ne vienus metus trukusią partnerystę, padėjusią mūsų bendrovei augti ir kiekybine, ir kokybine prasme. Sieksime konstruktyvaus darbo ir su naujojo investuotojo komanda – neabejojame, kad jos sukaupta patirtis leis mums dar geriau organizuoti savo veiklą, plėsti paslaugas ir realizuoti savo misiją – padėti pacientams pasveikti“, – sakė Laura Penikienė, „InMedica“ generalinė direktorė.
 
Kornelijus Čelutka, „BaltCap“ partneris, dirbęs su „InMedica“ pastaraisiais metais, sakė: „Nuoširdžiai dėkojame motyvuotai „InMedica“ vadovų komandai ir linkime jai bei įmonei visokeriopos sėkmės ateityje dirbant su nauju investuotoju“.
 
Tinklo „InMedica“ 70 proc. akcijų įsigijo bendrovė „BSGF Sanus“, priklausanti „INVL Baltic Sea Growth Fund“. Šių metų vasarį pabaigus pirmąjį platinimą, fondas pradėjo investicinę veiklą ir perėmė šią bendrovę už įsigijimo savikainą iš bendrovės „Invalda INVL“.
 
2018 metų birželį įsteigtas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondas siekia investuoti į vidutinio dydžio, patrauklaus rizikos ir grąžos santykio bendroves, suteikdamas joms kapitalą tolimesniam augimui. Investuodamas fondas orientuojasi į kontrolinį ar reikšmingos mažumos akcijų paketą ir aktyviai dalyvaus investicijų valdyme, siekdamas ilguoju laikotarpiu reikšmingai padidinti kapitalo vertę. Per 2019 metų vasarį užbaigtą pirmąjį platinimą pritraukęs 106 mln. eurų, „INVL Baltic Sea Growth Fund“ tapo didžiausiu privataus kapitalo investiciniu fondu Baltijos šalyse.
 
Pagrindiniu fondo investuotoju tapo Europos investicijų fondas (EIF), kuris yra Europos investicijų banko grupės dalis, įsipareigojęs investuoti 30 mln. eurų, paremtus Europos strateginių investicijų fondo, kuris yra Investicijų plano Europai arba Junkerio plano pagrindinė dalis. EIF įsipareigojo skirti išteklių ir iš Baltijos inovacijų fondo, „fondų fondo“ iniciatyvos, sukurtos bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos, Estijos vyriausybėmis, siekiant padidinti kapitalo investicijas į Baltijos šalių mažas ir vidutines įmones, turinčias didelį augimo potencialą.
 
Šiuo metu fondas toliau formuoja pagrindinių investicijų portfelį ir vykdo derybas dėl kitų potencialių investicijų. Vasario pradžioje paskelbta apie sutarties dėl akcinės bendrovės „Montuotojas“ kontrolinio akcijų paketo įsigijimo pasirašymą. Šis sandoris bus užbaigtas gavus Konkurencijos tarybos leidimą ir įvykdžius kitas sutartyje numatytas sąlygas. Planuojama, kad bendrą „INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondo portfelį gali sudaryti 8-12 investicijų.
 
„INVL Asset Management“ priklauso „Invaldos INVL“ grupei, kurios įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, alternatyvias investicijas, privataus kapitalo turtą, individualius portfelius bei kitas finansines priemones. Joms daugiau kaip 190 tūkstančių klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti virš 650 mln. eurų vertės turto.