← Atgal į sąrašą

„INVL Asset Management“ komentaras dėl Lietuvos banko priimto sprendimo

Lietuvos bankas priėmė sprendimą bendrovei „INVL Asset Management“ skirti baudą už pažeidimus, susijusius su investicinių fondų platinimu, ir įspėjimą už kitus trūkumus, susijusius su investicinių paslaugų teikimu bei investicinių fondų valdymo veikla. Pažymėtina, kad šis sprendimas nėra susijęs su pensijų fondų ir alternatyvių investicijų sritimis. Lietuvos bankas aukščiau nurodytus sprendimus priėmė atlikęs tikslinį planinį bendrovės inspektavimą. Turto valdymo bendrovė „INVL Asset Management“ pabrėžia, kad plėtodama turto valdymo paslaugas vadovaujasi teisės aktais ir siekia teikti kokybiškas turto valdymo ir investicines paslaugas. 
 
„Savo veiklai keliame aukštus reikalavimus, o kurdami ir valdydami investicinius produktus pirmiausia atsižvelgiame į klientų interesus. Įvertinę pateiktas pastabas, patobulinsime esamą procesą. Visgi situaciją, kai bendrovei buvo skirta bauda dėl grąžinto dalies valdymo mokesčio dalyvaujant Švedijos pensijų agentūros administruojamoje papildomos pensijos sistemoje, vertiname kaip paradoksalią. Toliau nagrinėsimės atvejį, kai skirtingose šalyse išsiskiria Europos Sąjungos teisės normų taikymo ir aiškinimo praktika, bei sieksime visiško teisinio aiškumo“, – sakė „INVL Asset Management“ generalinė direktorė Laura Križinauskienė.

Jos teigimu, įmonės dalyvavimas Švedijos pensijų agentūros fondų platformoje kartu su daugybe kitų pasaulio fondų valdytojų buvo svarbus pasiekimas ne tik įmonei, tačiau ir Lietuvos bei regiono finansų rinkai, lėmęs didelio investicinio srauto pritraukimą į šį regioną. Reikšminga šių lėšų dalis buvo investuota į Baltijos šalių įmonių akcijas. 
 
„Apmaudu, kad dalyvaudami pagal Švedijos teisę veikiančioje sistemoje, tapome pažeidėjais Lietuvoje. Švedijos pensijų agentūra yra nustačiusi Europos Sąjungos ir Švedijos teisę atitinkančias vienodas taisykles platformoje platinamiems fondams, todėl neturėjome pagrindo abejoti, kad pasirinkta partnerystės forma nėra galima“, – sakė vadovė.
 
Švedijos papildomos pensijos sistemoje 2018 m. dalyvavo 5,9 mln. dalyvių, kurie per platformą galėjo investuoti į įvairių pasaulio fondų valdytojų investicines priemones. Šių metų pradžioje sistemoje dalyvavo daugiau kaip 90 valdytojų, pristačiusių 782 investicinius fondus. Įvedus papildomų reikalavimų dėl fondų dydžio, INVL investiciniai fondai sistemoje nebedalyvaus nuo šių metų gegužės pabaigos.
 
Bendrovė peržiūrės su investicinėmis ir turto valdymo paslaugomis susijusius procesus, atsižvelgdama į inspektavimo metu gautas pastabas.
 
Su bendrovės pranešimu apie esminį įvykį galima susipažinti čia.