← Atgal į sąrašą

„INVL Asset Management“ įsteigė uždarojo tipo investicinį fondą

Viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“ įsteigė naują uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtą sudėtinį investicinį fondą „INVL Alternative Assets Umbrella Fund II“ ir pirmąjį jo subfondą „INVL Partner Energy and Infrastructure Fund“. Jie veiklą pradėjo Lietuvos bankui šių metų lapkričio 20 dieną pritarus fondo taisyklėms.
 
„INVL Partner Energy and Infrastructure Fund“ veiks kaip uždaro tipo kolektyvinio investavimo subjektas, kuris iš esmės visą turtą investuos į investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ valdomą uždaro tipo informuotiesiems investuotojams skirtą investicinį fondą „Energy and Infrastructure SME Fund“.
 
„INVL Partner Energy and Infrastructure Fund“ fondo vienetus platins FMĮ „INVL Finasta“. Fondas nebus platinamas viešai.
 
„Infrastruktūros ir energetikos projektai dėl savo rizikos ir grąžos charakteristikų gali rasti vietą informuotųjų investuotojų portfeliuose. Tose turto kategorijose, kuriose neturime savo produktų, pristatome galimybę investuoti į partnerių fondus. Savo ruožtu, valdydami naująjį fondą, atstovausime į jį investavusiųjų interesams“, – sakė „INVL Asset Management“ Privataus kapitalo departamento direktorius Vytautas Plunksnis.
 
„Investuodami į infrastruktūros ir energetikos projektus siekiame šiam sektoriui būdingo mažesnio jautrumo ekonomikos cikliškumui bei tvarumo ilgesniame investavimo laikotarpyje. Mūsų komandai aktyviai dalyvaujant valdyme, kartu su šiais tikslais galėsime prisidėti ir prie portfelyje esančių įmonių vertės prieaugio. Vertiname „INVL Asset Management“ parodytą pasitikėjimą“, – sakė „Lords LB Asset Management“ vadovas Domas Kačinskas.                            
 
Uždaro tipo investicinis fondas „Energy and Infrastructure SME Fund“ veikia nuo 2016 m. liepos. Fondo veiklos trukmė – 8 metai. Šių metų rugpjūtį fondas įsigijo Vidurio Europos stovėjimo aikštelių operatorių „City Parking Group“, veikiantį Lenkijoje, Čekijoje ir Slovakijoje. Fondas prieš tai yra investavęs į atsinaujinančios energetikos, viešosios ir privačios partnerystės projektus Lietuvoje. Fondas taip pat vertina potencialias investicijas Latvijoje ir Estijoje.
 
„Lords LB Asset Management“ yra Lietuvos banko licencijuota investicijų valdymo bendrovė, nuo 2008 m. teikianti paslaugas instituciniams ir privatiems investuotojams. Iš viso „Lords LB Asset Management“ valdo 14 fondų: 9 nekilnojamojo turto fondus, 3 privataus kapitalo fondus ir 2 energetikos ir infrastruktūros fondus. Bendra fondų valdomo turto vertė 2017 m. birželio pabaigoje siekė 330 mln. eurų.
 
„INVL Asset Management“ priklauso vienai pirmaujančių turto valdymo grupių Baltijos šalyse „Invalda INVL“. Šios grupės įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, alternatyvias investicijas, privataus kapitalo turtą, individualius portfelius bei kitas finansines priemones. Joms daugiau kaip 180 tūkstančių klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo daugiau kaip 540 mln. eurų vertės turto.