INVL Logo

„INVL Asset Management“ investiciniai ir pensijų fondai valdo 5 proc. „Linas Agro Group“ akcijų

Vienos pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“ valdomi investiciniai ir pensijų fondai valdo daugiau kaip 5 proc. žemės ūkio veiklą vystančios grupės „Linas Agro Group“ akcijų. Šią ribą įmonės valdomi fondai peržengė po paskutinio sandorio, užbaigto šių metų rugsėjo 10 dieną.
 
„Vertiname „Linas Agro Group“ verslo modelį bei per pastarąjį dešimtmetį pasiektus rezultatus. Nors ši įmonė aktyviai plečiasi ir auga, jos akcijų kaina biržoje nuo 2010 m. vykdyto pirminio viešo akcijų siūlymo išliko panašiame lygyje, todėl susidarė skirtumas tarp akcijų kainos ir tikrosios įmonės vertės. Paskutinieji metai „Linas Agro Group“ verslo pelningumui nebuvo sėkmingi, o tai lėmė didesnę akcijų pasiūlą ir leido sukaupti akcijų paketą, peržengusį 5 proc. ribą. Tikime, jog tęsiant ilgalaikį verslo modelį, veiklos pelningumas sugrįš, o kartu atsiskleis ir verslo vertė“, – sakė „INVL Asset Management“ Investicijų valdymo padalinio vadovas Vaidotas Rūkas.
 
Pasak jo, „Linas Agro Group“ yra naujos kartos vertikaliai integruota žemės ūkio bendrovė. Nuo 2010 m., kai įmonės akcijomis prekiaujama biržoje, įmonė aktyviai investavo Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Tai leido produkcijos prekybos apimtis išauginti dvigubai iki daugiau kaip 2,5 mln. tonų, pajamas per tą patį laiką padidinti daugiau kaip 3 kartus, išplėsti grūdų auginimo ir saugojimo pajėgumus bei žengti į maisto gamybos segmentą.  
 
Į „Linas Agro Group“ akcijas šiuo metu yra investavę šeši bendrovės valdomi antros pakopos pensijų fondai ir trys trečios pakopos pensijų fondai, taip pat investiciniai fondai „INVL Baltijos fondas“ bei „INVL absoliučios grąžos subfondas“.
 
„Mus džiugina tai, kad „Invalda INVL“ grupės valdomi pensijų ir investiciniai fondai yra pasirinkę investuoti į mūsų įmonę ir didina savo investiciją. Tai rodo, kad jiems svarbūs ne trumpalaikiai, o ilgalaikiai rezultatai, ir jie tiki Baltijos šalių žemės ūkio ir maisto pramonės augimo perspektyvomis, nes visas mūsų verslas sukasi apie maisto grandinę: tiekiame prekes žemdirbiams, perkame jų produkciją, patys auginame grūdus ir gaminame pieną, auginame paukščius ir gaminame išskirtinės kokybės vištieną bei jos produktus. Nors keleri pastarieji metai buvo nelengvi visų Baltijos šalių žemdirbiams bei stipriai paveikė visus mūsų verslus, mes tikime žemės ūkio ateitimi, todėl smagu, kad turime bendraminčių, kurie irgi tiki mūsų veiklos perspektyva“, – sakė „Linas Agro Group“ finansų direktorius Tomas Tumėnas.
 
„Linas Agro Group“ Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje valdo 40 įmonių. AB „Linas Agro Group“ valdomos įmonės užsiima prekių ir paslaugų tiekimu žemės ūkiui, žemės ūkio produkcijos gamyba ir perdirbimu, maisto produktų gamyba, tarptautine prekyba žemės ūkio produkcija. Pagrindiniai jų gaminami ir parduodami produktai yra grūdai, aliejinės sėklos, žaliavos pašarams, pienas, paukštiena ir jos gaminiai.
 
„INVL Asset Management“ priklauso „Invaldos INVL“ grupei, kurios įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, alternatyvias investicijas, privataus kapitalo turtą, individualius portfelius bei kitas finansines priemones. Joms daugiau kaip 200 tūkstančių klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo virš 900 mln. eurų vertės turto.