INVL Logo

„INVL Asset Management“ informuotiesiems investuotojams siūlys investuoti į miškus

Viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“ įsteigė pirmą uždarojo tipo sudėtinį informuotiesiems investuotojams skirtą investicinį fondą „INVL Alternative Assets Umbrella Fund“ ir jo subfondą „INVL Baltijos miškų fondas I“. Jie veiklą pradėjo šių metų vasario 13 dieną, Lietuvos bankui pritarus fondo taisyklėms.
 
„INVL Baltijos miškų fondo I“ subfondo investicinės veiklos periodas truks 5 metus, o pats subfondas veiks iki aštuonerių metų, su galimybe pratęsti šį terminą dar dvejiems metams. Planuojama, kad subfondo vienetai informuotiesiems investuotojams bus pradėti platinti šį mėnesį.
 
„Plėsdami alternatyvių investicijų spektrą pirmiausia orientuojamės į kuriamą vertę, tad pristatydami naująjį fondą, siūlysime investuoti į turtą, kurį išmanome ir kuriuo tikime. Investicijas į Baltijos regiono miškus vertiname kaip galimybę išplėsti portfelį turto klase, išsiskiriančia kasmetiniu natūraliu prieaugiu ir pasižyminčia stabilumu bei patrauklia grąža, mažai priklausančia nuo pasaulio rinkų“, – sakė „INVL Asset Management“ Privataus kapitalo departamento vadovas Vytautas Plunksnis.
 
Naujasis „INVL Baltijos miškų fondo I“ subfondas investuos į Baltijos šalių, pirmiausia Lietuvos miškus, tinkamus miškininkystės veiklai. Bus siekiama sukurti konsoliduotą miško sklypų paketą, taip didinant jų vertę ir potencialias pajamas iš planuojamų kirtimų. Siekiama vidutinė metinė fondo grynoji investicijų grąža atskaičius numatytas išlaidas yra 8 proc.
 
„Vertiname, kad Baltijos šalių, o ypač Lietuvos miškai turi didelį potencialą. Tikime šia investicija ir esame pasirengę dalyvauti šioje rinkoje remdamiesi tvaraus miško valdymo principais“, – sako „INVL Baltijos miškų fondo I“ subfondo valdytoja Sigita Bizulienė, sukaupusi didelę patirtį miško ir žemės ūkio paskirties žemės valdymo srityje.
 
Aleksandro Stulginskio universitete įgijusi miškininkystės magistro laipsnį bei baigusi tarptautinę magistro studijų programą „Euroforester“ Švedijos žemės ūkio universitete, 2005-2014 metais S. Bizulienė „Invaldos INVL“ grupėje valdė žemės ūkio paskirties žemių portfelį, o 2014-2016 m. buvo miškų pirkimo vadovė tarptautinėje miškų valdymo bendrovėje.
 
Fondo vienetų galės įsigyti informuotiesiems investuotojams nustatytus kriterijus atitinkantys fiziniai ir juridiniai asmenys. Minimali investavimo į fondą suma profesionaliems ir informuotiesiems investuotojams sieks 30 tūkst. eurų. Pirmojo platinimo metu vienas investuotojas galės įsigyti fondo vienetų už ne daugiau kaip 1 mln. eurų, iš viso per pirmąjį platinimą tikimasi pritraukti 5 mln. eurų, o vėliau, sėkmingai plėtojant fondo veiklą, fondo valdomo turto dydis gali siekti iki 50 mln. eurų.
 
Leidimą „INVL Asset Management“ valdyti informuotiesiems investuotojams skirtus investicinius fondus Lietuvos bankas suteikė 2016 metų spalį. Bendrovė priklauso „Invaldos INVL“ grupei, kurios įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, alternatyvias investicijas, privataus kapitalo turtą, individualius portfelius bei kitas finansines priemones. 2016 metų pabaigoje joms daugiau kaip 170 tūkstančių klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo virš 500 mln. eurų vertės turto.