INVL Logo

INVL antros pakopos klientų skaičius šių metų pirmąjį pusmetį išsiskyrė augimu

Įvairių kaupimo pensijai pasirinkimo galimybių šalies gyventojams suteikęs ir konkurenciją rinkoje išauginęs šių metų pirmasis pusmetis buvo sėkmingas INVL pensijų fondams. Per šį laikotarpį INVL antros pakopos klientų skaičius padidėjo 5,4 proc. – 2019 m. viduryje bendrovės antros pakopos pensijų fonduose kaupė jau 141,8 tūkst. gyventojų, o jų skaičius nuo metų pradžios išaugo 7,2 tūkst.

Tuo tarpu šalies mastu kaupiančiųjų pensijai antroje pakopoje skaičius per šių metų pirmąjį pusmetį išliko iš esmės nepakitęs ir metų viduryje siekė beveik 1,3 mln. Be to, kaip rodo šalies Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos paskelbti preliminarūs duomenys, šių metų liepos mėnesį kaupti savo lėšomis liko arba rinkosi 1,132 mln. gyventojų, o 90 tūkst. per pirmąjį pusmetį pasididino kaupimo tarifą iš 1,8 į 3 proc.

Nors 2019 m. pirmąjį pusmetį vykusi reforma suteikė galimybę ne tik didinti pensijų kaupimo tarifą, bet ir stabdyti, taip pat nutraukti kaupimą pensijų fonduose, tačiau pastarąjį kelią šalyje rinkosi vos 41 tūkst. gyventojų, dar 204 tūkst. kaupimą šių metų liepą buvo sustabdę palikdami lėšas pensijų fonduose, tad didžioji dauguma apsisprendė kaupti toliau.

Didėjo konkurencija

„Šių metų pradžia išsiskyrė ne tik išaugusiu dėmesiu pensijų kaupimo galimybėms, bet ir konkurencija, kurią ypač sustiprino nuo šių metų itin supaprastėjusi galimybė keisti antros pakopos pensijų kaupimo bendrovę. Džiaugiamės, kad nepaisant išaugusio pensijų fondų dalyvių „judėjimo“ tarp bendrovių, šiuo laikotarpiu ir toliau fiksavome klientų skaičiaus augimą. Vertiname jų pasitikėjimą bei sieksime ir toliau profesionaliai kurti ilgalaikę vertę pasirinkusiems mūsų pensijų fondus“, – sakė „INVL Asset Management“ pensijų fondų ir mažmeninių pardavimų padalinio vadovė dr. Dalia Kolmatsui.

INVL antros pakopos pensijų fondai klientų skaičiaus augimą fiksuoja pastaruosius 3,5 metus. Nuo 2016 m. pradžios iki 2019 m. vidurio INVL antros pakopos pensijų fondų dalyvių skaičiaus augimas buvo 33,6 proc. ir beveik penkis kartus viršijo rinkos augimą, siekusį 7 proc.

Didėjo ir INVL pagal klientų skaičių užimama antros pakopos rinkos dalis. 2016 m. pradžioje ji siekė 8,7 proc. ir iki 2019 m. vidurio padidėjo daugiau kaip 2 procentiniais punktais – iki 10,9 proc. Tai rodo Lietuvos banko skelbiami 2019 m. vidurio rinkos duomenys.

Plečia modernias galimybes klientams

D. Kolmatsui teigimu, siekdama patenkinti klientų poreikius, bendrovė pasitelkia ir modernius technologinius sprendimus. Pirmąjį šių metų pusmetį INVL išplėtė kaupimo pensijai galimybes internetu.

Pradėti kaupti bendrovės pensijų fonduose ar perkelti pensijų kaupimą iš INVL iš kitos bendrovės dabar galima iš bet kurios patogios vietos, naudojantis galimybe sudaryti sutartį nuotoliniu būdu – tam pakanka kokybiško interneto ryšio ir kompiuterio ar mobiliojo telefono su integruota vaizdo kamera.

Tokiu atveju kliento tapatybė nustatoma pasitelkiant dirbtinio intelekto sprendimą – biometrinį atpažinimą. Taip pat pradėti naudotis bendrovės pensijų kaupimo paslaugomis galima ir naudojantis mobiliu parašu arba „Smart-ID“ programėle.

„Patogumas šiandien yra neatsiejamas nuo finansinių reikalų tvarkymo, tad pasiūlėme modernią prieigą ir galimybę įvairius pensijų kaupimo poreikius susitvarkyti patiems internetu, bet kokiu patogiu metu“, – sakė D. Kolmatsui.

Savitarnoje – kaupimo duomenys realiu laiku

INVL savitarnoje internete galima tapti bendrovės klientu ir sudaryti naują antros ar trečios pakopos pensijų kaupimo sutartį. Taip pat čia bendrovė klientams realiu laiku pateikia duomenis apie sukauptą pensijų turtą – įmokas ir uždirbtą investicinę grąžą – nuo kaupimo ir einamųjų metų pradžios. Interneto savitarnoje galima ir pasikeisti pensijų fondą, susipažinti su kaupimo ataskaitomis.

Iš viso INVL valdo aštuonis antros pakopos, taip pat penkis trečios pakopos pensijų fondus. INVL šių metų vasarį tapo pirmąja šalies bendrove, perkėlusia klientus į gyvenimo ciklo principu veikiančius antros pakopos pensijų fondus ir užtikrinusia, kad jie kuo anksčiau pradėtų kaupti savo amžiui tinkamame pensijų fonde. „Invaldos INVL“ grupei priklausanti „INVL Asset Management“ valdo antros ir trečios pakopos pensijų fondus, investicinius fondus, alternatyvias investicijas ir kitas priemones.

2019 metų birželio 30 dienos duomenimis, INVL antros pakopos pensijų fonduose kaupė 141,8 tūkst. dalyvių, o trečios pakopos pensijų fonduose – 14,3 tūkst. dalyvių. Bendrovės antros pakopos pensijų fondų valdomas turtas tuo pačiu metu siekė 453,87 mln. eurų, trečioje pakopoje – 31,1 mln. eurų.

Su Lietuvos banko skelbiama informacija apie šalies pensijų fondus galite susipažinti čia.