INVL Logo

Artėjant Kalėdoms: kodėl kaupimas III pensijų pakopoje yra gera dovana?

Artėjant Kalėdoms vis dažniau galvojame apie savo šeimos narius, draugus bei kolegas, svarstome, kaip juos nustebinsime švenčių proga. Norime dovanoti prasmingas, netikėtas ir naudingas dovanas, todėl kasmet susiduriame su iššūkiu – ką sugalvoti naujo? Tikriausiai šiemet visų laukiamiausia dovana – COVID-19 vakcina, bet kol ji atkeliaus, mums visiems neįprasta, tačiau prasminga ir ilgalaikė dovana svarbiam žmogui gali būti rūpestis jo finansine ateitimi – įmoka į jo III-os pakopos pensijos fondą. Juk tokia dovana nustebintų kiekvieną!

Prasminga dovana jūsų artimiesiems

„Svarbioms šventėms tokią dovaną renkasi vis daugiau žmonių, įvertindami tai kaip puikią galimybę įprasminti sumas, dovanojamas gimtadienių, vardadienių, įvairių sukakčių ar pasiekimų progomis ir pasirūpinti artimo ateitimi. O juk dalis žmonių nė nesusimąsto, kad mokėti įmokas III pakopoje galima ne tik sau. Tai galima daryti ir savo antrai pusei, vaikui, mamai, tėčiui ar savo darbuotojui. III pakopa – tai sąskaita pensijų fonde, skirta taupyti ir investuoti ateičiai, į kurią įmokas pervesti gali tiek artimieji, tiek jūs patys“, – sako INVL Pensija vadovė dr. Dalia Kolmatsui.

Jos teigimu, tai ne tik leidžia taupyti dovanotas sumas, bet ir jas padidinti. III pakopoje kaupiamos gyventojų lėšos yra nuolat investuojamos, dėl to sukaupiama suma dėl investicinės grąžos auga. Po keleto metų tai gali tapti solidžia finansine dovana. Taip pat svarbu nepamiršti, kad kaupimui III pensijų pakopoje taikoma Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata. Pervedę įmokas dar šiais metais, lengvata galėtumėte pasinaudoti jau pavasarį deklaruodami savo pajamas ir susigrąžinti iki 300 eurų (susigrąžinti GPM galima tik už savo, sutuoktinio ar vaikų iki 18 metų įmokas). Daugiau apie GPM susigrąžinimą galite sužinoti INVL vebinaro įraše.

Geriausia dovana jūsų darbuotojams

„Šiemet kaip niekada iki šiol darbdaviai rūpinasi savo darbuotojais. Daugumai įmonių dirbant iš namų prasmės nebeteko iki šiol taikytos motyvacijos priemonės: bandelės ir picos penktadieniais, abonementai į sporto klubus, įvairūs vidiniai renginiai. Todėl sulaukiame vis daugiau norinčių savo darbuotojais pasirūpinti investuojant į jų III pakopos pensijų fondą“, – sako dr. D. Kolmatsui.

Jos teigimu, šiais metais darbuotojų kalėdinė dovana gali būti didesnė nei įprastai, o kainuoti tiek pat, jeigu kalėdines premijas skirsite įmokai III pakopos pensijų fonde. INVL klientais yra jau daugiau nei 700 socialiai atsakingų įmonių, supratusių, kad toks darbuotojų skatinimas yra ilgalaikę naudą teikianti galimybė abiem pusėms.

Darbdavio kaštai išlieka tie patys, ar jis mokėtų 100 eurų priedą darbuotojui „į rankas“, ar 168 eurus į jo pensijų fondą. O darbuotojui skirtumas yra esminis – jo gaunama pinigų suma, darbdaviui išleidžiant tiek pat, gali būti net 68 proc. didesnė.

Toks kaštų efektas gaunamas, darbdaviui pervedant įmokas į III pakopos pensijų fondus, jei jos neviršija 25 proc. darbuotojo metinių su darbo santykiais susijusių pajamų. Tada netaikomi darbdavio (1,77 proc.) ir darbuotojo (19,5 proc.) valstybinio socialinio draudimo įmokų mokesčiai bei gyventojo pajamų (20 proc.) mokestis.

„Šį mokestinį efektą rekomenduojama išnaudoti papildomai, prisidedant prie galimybės darbuotojams daugiau kaupti pensijai. Tai svarus indėlis į darbuotojo pajamas pensijoje. Be to, įmokų į fondus sistema labai lanksti – galima pasirinkti, kiek ir kada jų mokėti, todėl darbdavys pats sprendžia, ar darbuotojui į III pakopos pensijų fondus skirti tik kalėdines premijas ar ir kitokius priedus“, – sako dr. D. Kolmatsui.

Jeigu kyla klausimų, kaip tai padaryti, konsultuokitės su mumis nemokamai:

  • internetu mūsų savitarnos portale
  • užsiregistruodami į vaizdo konsultaciją su mūsų specialistais
  • skambindami 8 700 55 959
  • užsukdami į mūsų biurus Vilniuje: Gynėjų g. 14, Kaune: Jonavos g. 7, B sektorius, Klaipėdoje: Minijos g. 19