INVL Logo

20 eurų darbuotojų ateičiai: ar misija įmanoma?

Darbuotojų skatinimas papildomu pensijos kaupimu nebūtinai turi būti brangus – ir mažos įmokos kuria vertę. Skirdami vos 20 eurų per mėnesį jūs ne tik sustiprinsite savo darbuotojų lojalumą, užtikrinsite tvirtesnę jų ateitį, bet, svarbiausia, supažindinsite kolegas su poreikiu ir būdais patiems rūpintis savo rytdiena. Šį tikslą išsikėlė Lietuvoje veikianti tarptautinės įmonių grupės J. S. Hamilton įmonė, visiems savo darbuotojams pasiūliusi galimybę užsitikrinti didesnę pensiją.

„Mes, matydami besikeičiančius darbuotojų lūkesčius, įgyvendiname šiuolaikinių įmonių gerąsias praktikas ir siekiame, kad mūsų darbuotojai būtų motyvuoti ir patenkinti darbdaviu. Sau išsikėlėme ir socialinės atsakomybės tikslą – supažindinti kolegas su poreikiu papildomai rūpintis senatvės pensija ir bent simboliškai prie šio tikslo prisidėti“, – sako Edgaras Šedys, įmonės „Sekargas Hamilton“, užsiimančios laboratorinių tyrimų, krovinių inspekcijos ir fumigacijos paslaugų teikimu Baltijos šalyse, direktorius.

Socialiai teisingas požiūris

„Sekargas Hamilton“ visiems darbuotojams, išdirbusiems įmonėje bent metus, pasiūlė pervesti į jų III pakopos pensijų fondo sąskaitą 20 eurų įmoką kas mėnesį. Direktoriaus teigimu, išsamūs INVL pristatymai darbuotojams bei klausimų-atsakymų sesija po jų daugeliui darbuotojų išsklaidė abejones dėl kaupimo, todėl jau pirmąją savaitę pusė kolegų pasirašė sutartis ir pradėjo kaupti pensijai darbdavio lėšomis.

Anot E. Šedžio, pirmiausia suprantama, kad tai socialiai teisingas požiūris, nes tokia nauda tampa daug svarbesnė mažesnes pajamas gaunantiems darbuotojams. Bet tuo pačiu tai skatina susimąstyti ir didesnes pajamas gaunančius vadovus.

„Jau dabar turime kolegų, kaupiančių papildomai savomis lėšomis ar svarstančių pradėti tai daryti greitu metu. Tai džiugina, nes mūsų kelti tikslai iš dalies jau yra pasiekti“, – sako direktorius.

Finansų ekspertų teigimu, investicijos į trečiąją pensijų pakopą turi aiškią žinutę. Darbdavys didina darbuotojų finansinį raštingumą ir, mokėdamas įmokas į darbuotojo III pakopos pensijų fondą, rodo pavyzdį. Skatina ne tik sąmoningą rūpinimąsi rytojumi ir taupymą, bet ir optimizuoja taupymo galimybes.

Daugelis įsivaizduoja, kad įmokoms į pensijų fondus reikia didelių biudžetų. „INVL Pensija“ vyr. verslo klientų projektų vadovė Rūta Stanaitytė mano kitaip. Jos teigimu, „Sekargas Hamilton“ pavyzdys visiems skirti po optimalią 20 eurų dydžio įmoką kas mėnesį, kuri išties yra vertę kurianti suma. Juk tai yra ilgalaikė motyvacijos priemonė. Per 10 metų susidaro net keli tūkstančiai eurų.


„INVL Pensija“ vyr. verslo klientų projektų vadovė Rūta Stanaitytė

Spendimą lemia vadovų įsitraukimas ir kolegų patirtis

„Išties labiausiai padeda ne skiriama suma, o vadovų įsitraukimas, siūlant naują naudą. Iš savo patirties galime pasakyti, kad darbuotojai linkę vadovautis kolegų patirtimi, t. y., nebūtinai iš karto prisijungia prie siūlomų galimybių, bet, laikui bėgant, matydami teigiamas kolegų reakcijas, kai jų sumos pensijų fonde auga, nusprendžia ir patys pasinaudoti tokia galimybe“, – pasakoja R. Stanaitytė.

Be to, anot R. Stanaitytės, darbuotojai visada gali ir patys savo lėšomis prisidėti prie kaupimo III pakopos pensijų fonde, taip dar labiau prisidėdami prie sukauptos sumos augimo.

„Tai ne tik indėlis į darbuotojo pajamas pensijoje, bet ir finansiškai naudinga priemonė abiem pusėms dėl valstybės taikomų lengvatų. Darbuotojai taip gali gauti daugiau, o darbdavys gali suteikti didesnę naudą darbuotojui išleisdamas tiek pat. Taip pat įmokų į fondus sistema lanksti – galima pasirinkti, kiek ir kada jų mokėti“, – sako „INVL Pensija“ vyr. verslo klientų projektų vadovė.

Rekomenduojama mėnesio įmoka į III pakopos pensijų fondą yra dešimtadalis gaunamų pajamų – tad, jei yra išnaudojamas kaupimo kartu su darbdaviu gaunamas mokestinis efektas, šią sumą galima pasiekti žymiai lengviau bei greičiau. Darbuotojams svarbu nepamiršti, kad naujame darbe taip pat galima darbdavio prašyti tokios motyvacijos priemonės ir toliau tęsti kaupimą III pensijos pakopoje kartu su darbdaviu.

Plačiau apie „INVL Pensija“ siūlomas galimybes kaupti darbuotojų pensijai skaitykite www.invl.com/verslui.