2016 m. balandis
REZULTATAI

„INVL Asset Management“ pensijų fondai šių metų pirmąjį ketvirtį – tarp sėkmingiausių

Nepaisant permainingų pasaulio finansų rinkų nuotaikų šių metų pirmąjį ketvirtį, „INVL Asset Management“ valdomi pensijų fondai pagal pasiektą grąžą išliko tarp sėkmingiausių Lietuvoje. Be to, rinkų svyravimai metų pradžioje dar kartą patvirtino orientacijos į ilgalaikę perspektyvą svarbą.

„Šių metų pradžioje ilgalaikio investavimo strategija pilnai pasiteisino: metų pradžioje „kritusios“ rizikingo turto klasės jau vasario pabaigoje susigrąžino tris ketvirtadalius per sausį prarastos vertės. Tad tie investuotojai, kurie sausio pabaigoje būtų keitę savo fondą į mažiau rizikingą, jau vasario mėnesį būtų netekę dalies potencialaus uždarbio“, - sako „INVL Asset Management“ Investicijų valdymo departamento direktorius Tomas Krakauskas.

Jo teigimu, šių metų bendrovės fondų rezultatų sėkmę lėmė investicijos į Centrinės ir Rytų Europos įmonių obligacijas ir pasaulio besivystančių rinkų valstybių obligacijas. Teigiamos įtakos akcijų daliai mišriuose fonduose turėjo investicijos į Baltijos šalių nekilnojamąjį turtą.

Remiantis fondus valdančių bendrovių skelbiama informacija, „INVL Asset Management“ fondai pagal pasiektus rezultatus šių metų pirmąjį ketvirtį buvo vieni iš sėkmingiausių. Bendrovės fondai pagal grąžą pirmavo dviejose iš keturių antrosios pakopos ir dviejose iš trijų trečiosios pakopos pensijų fondų kategorijų.

Tarp antros pakopos pensijų fondų pirmąsias vietas savo kategorijose pagal pirmojo ketvirčio grąžą pelnė pensijų fondai „INVL MEZZO II 53+“ ir „INVL MEDIO II 47+“, o fondas „INVL STABILO II 58+“ buvo antrojoje pozicijoje tarp konservatyvaus investavimo fondų.

Trečiosios pakopos „INVL Asset Management“ valdomi „INVL STABILO III 58+“ ir „INVL III akcijų“ fondai pagal pirmojo ketvirčio grąžą pasiekė geriausių rezultatų tarp obligacijų ir akcijų pensijų fondų, o mišraus investavimo pensijų fondas „INVL MEDIO III 47+“ buvo antrojoje pozicijoje.

Vertinant pastarųjų penkerių metų duomenis, „INVL EXTREMO II 16+“ ir „INVL STABILO II 58+“ pagal pasiektą grąžą savo kategorijose pirmavo, o „INVL MEZZO II 53+“ ir „INVL MEDIO II 47+“ buvo trečiosiose vietose. Bendrovės valdomi trečios pakopos fondai pirmavo visose kategorijose.

2016 m. kovo 31 d. „INVL Asset Management“ valdė po keturis antros ir trečios pakopos pensijų fondus, iš viso rinkoje buvo 21 antros pakopos ir 12 trečios pakopos fondų.

Su išsamia informacija apie šalies pensijų fondų 2016 m. pirmojo ketvirčio rezultatus galite susipažinti čia:
II pakopos pensijų fondų rezultatai
III pakopos pensijų fondų rezultatai

Išsamūs šalies II pakopos pensijų fondų rezultatai (Lietuvos banko skelbiama informacija)
Išsamūs šalies III pakopos pensijų fondų rezultatai (Lietuvos banko skelbiama informacija)

« Grįžti į 1 puslapį