INVL Logo
Dantų priežiūros centro CLINIC | DPC direktorė Irma Kvedarienė

Odontologinių klinikų tinklo vadovė Irma Kvedarienė: įmokos į pensijų fondus didina darbuotojų lojalumą

Ilgiau nei dešimtmetį veikiantis odontologinių klinikų tinklas CLINIC | DPC nuo 2019 m. pabaigos darbuotojų motyvavimo sistemą papildė ilgalaike skatinimo priemone – galimybе rinktis darbdavio įmokas į pensijų fondus. Ir labai greitai įsitikino šios priemonės lankstumu bei patogumu, nes, netikėtai pasikeitus finansinei situacijai, įmokų į trečios pakopos pensijų fondą mokėjimą galima stabdyti ar keisti jų dydį.

„Pandeminės krizės akivaizdoje susidūrėme su iššūkiais. Netikėtinai prasidėjus karantinui, būtinybė visiškai sustabdyti veiklą privertė susitelkti. Tokiomis aplinkybėmis visas ne pirmo būtinumo išlaidas teko pristabdyti. Džiaugiamės, kad netikėtai pasikeitus sąlygoms neteko rinktis ką tik pradėtos taikyti darbuotojų motyvavimo priemonės atsisakymo visam laikui – ši paslauga taikoma itin lankščiai, galėjome rinktis laikiną stabdymą, kol situacija taps stabilesnė“, – sako dantų priežiūros centro CLINIC | DPC direktorė Irma Kvedarienė.

Po kurio laiko odontologinių klinikų tinklui atnaujinus veiklą, įmonė kartu atnaujino įmokas į darbuotojų pensijų fondą ir šiandien mato teigiamas pasekmes – tokia priemonė ne tik išplėtė įmonės skatinimo paketą ilgalaike nauda, bet ir padidino patyrusių darbuotojų lojalumą. Svarbus ir socialinės atsakomybės požiūris – darbuotojai supažindinti su poreikiu papildomai rūpintis senatvės pensija, o įmonė praktiškai prie to prisideda.

Tikslas – motyvuoti ir išlaikyti lojalius bei patyrusius specialistus

Dvylika klinikų visoje Lietuvoje turinčio dantų priežiūros centro CLINIC | DPC direktorė pasakoja, kad anksčiau darbuotojų skatinimo sistema buvo plati ir visapusiška, tačiau orientuota į trumpalaikes naudas – trūko ilgalaikio motyvavimo.

Nuo 2019-ųjų CLINIC | DPC daugiau kaip trejus metus išdirbusiems darbuotojams pasiūlė naujovę – galimybę rinktis darbdavio įmokas į trečios pakopos pensijų fondus.

„Nors mūsų bendrovėje ši motyvavimo priemonė taikoma dar antrus metus, tačiau jai atsiradus jaučiame padidėjusį darbuotojų lojalumą. Kaupdami jiems papildomą pensiją, skatiname ir siekiame išlaikyti patyrusius darbuotojus. Išdirbusiems ilgiau nei 5 metus įmoka į pensijų fondus padidėja dvigubai. Lojalūs medikai, turintys patirties įmonėje, įgiję aukščiausią kvalifikaciją, neabejotinai yra verti tokio darbdavio rūpesčio“, – įsitikinusi I. Kvedarienė.

Sukuria daugiau saugumo medikams, laimi ir pacientai

Kompetentingi ir gerai besijaučiantys darbuotojai puikiai rūpinasi ir pacientais. „Odontologija daugeliui kelia baimę, o nuraminti įsitempusius pacientus paprasčiau kvalifikuotiems, patyrusiems ir saugiai besijaučiantiems darbuotojams“, – priduria vadovė.

CLINIC | DPC direktorės teigimu, konkurencingoje rinkoje iš darbdavio tikimasi daugiau nei pagrindinių darbuotojų poreikių užtikrinimo.

„Atėję į atrankas žmonės domisi, ką daugiau darbdavys gali pasiūlyti nei vien darbo užmokestis. Ir tikrai labai gera, kai gali pasakyti, kas jų laukia trumpalaikėje ir  ilgalaikėje perspektyvoje. Atlyginimo didinimo galimybės įmonėje yra aiškiai apibrėžtos, kaip ir visos motyvacinės priemonės – taigi, aiški ir skaidri sistema leidžia žmonėms jaustis saugiai. Medicinos srities personalo darbas yra ypač sudėtingas, įvairios situacijos kasdieniame darbe sukelia streso ir įtampos, todėl norime, kad jie galėtų koncentruotis į savo tiesioginį darbą, o mes, kaip darbdavys, stengiamės pasirūpinti jų šiandiena ir rytojumi“, –  sako I. Kvedarienė.

Darbdaviai vis labiau prisideda prie papildomos pensijos

„INVL Pensija“ vyr. verslo klientų projektų vadovė Rūta Stanaitytė sako, nepaisant tebesitęsiančio karantino, pastebinti darbdavių susidomėjimą galimybe kaupti darbuotojams papildomą pensiją ir taip juos motyvuoti.


„INVL Pensija“ vyr. verslo klientų projektų vadovė Rūta Stanaitytė

„Papildomai pensijai savo darbuotojams vis dažniau kaupia ne tik stambios tarptautinės įmonės didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet ir lietuviškos bendrovės. CLINIC | DPC pavyzdys yra vienas iš labiausiai džiuginančių: tokiu būdu ši į ilgalaikę naudą orientuota skatinimo priemonė gali pasiekti ir mažesniųjų šalies miestų darbuotojus. Taip ji prisideda ne tik prie savo darbuotojų orios senatvės kūrimo, bet ir socialinės atskirties mažinimo regionuose ateityje“, – pastebi R. Stanaitytė.

Skaičiuojama, kad net 42 proc. visų gautų įmokų per praėjusius metus į INVL trečios pakopos pensijų fondus sudaro darbdavio įmokos.

Darbdavio pareiga – ir paaiškinti, ir išsklaidyti baimes

CLINIC | DPC direktorė sako, kad šią priemonę pasirinko kiek daugiau nei pusė įmonės darbuotojų, galinčių rinktis tokią motyvacijos priemonę.

„Mūsų kolektyvas tikrai jaunas, jiems pensija dar neatrodo realus dalykas. Taigi, kai kuriuos teko ir įtikinti, kad rūpintis senatve negali būti per anksti“, – darbdavio vaidmenį skatinant savo darbuotojus rūpintis oria senatve pabrėžia I.Kvedarienė.

„INVL Pensija“ vyr. verslo klientų projektų vadovė savo praktikoje pastebi, kad, siūlant naują naudą, išties labiausiai padeda vadovų įsitraukimas. Taip pat darbuotojai linkę vadovautis kolegų patirtimi, t. y., nebūtinai iš karto prisijungia prie siūlomų galimybių, bet, laikui bėgant, matydami teigiamas kolegų reakcijas, kai jų sumos pensijų fonde auga, nusprendžia ir patys pasinaudoti tokia galimybe.

R. Stanaitytė ragina nepamiršti ir kaupimo pensijai finansinės naudos abiem pusėms.

„Jei darbdavys skiria premiją, į sąskaitą darbuotojas gaus net 68 proc.* mažesnę sumą nei tuo atveju, jeigu gautų įmoką į pensijų fondą, nors darbdavio kaštai abiem atvejais išlieka tokie patys. Įmokos į III pakopos pensijų fondus nėra apmokestinamos mokesčiais, kurie taikomi su darbo santykiais susijusioms pajamoms“, – vieną iš svarbių privalumų aiškina R. Stanaitytė.

Ji taip pat primena, kad darbdavio įmokos yra skiriamos darbuotojų pensijai kaupti bei jų ilgalaikei motyvacijai didinti ir tai nėra atlyginimo dalis. Trečios pakopos pensijų kaupimo sutartis darbuotojai sudaro savo vardu ir visa sąskaitoje sukaupta suma yra darbuotojo nuosavybė.

 

*Šios mokesčių lengvatos galioja, jeigu į pensijų fondą sumokėta įmoka neviršija 25 proc. darbuotojui apskaičiuotų su darbo santykiais susijusių pajamų. Skaičiavimuose nevertintas NPD.

Plačiau apie „INVL Asset Management“ siūlomas galimybes kaupti darbuotojų pensijai skaitykite čia: invl.com/verslui. Plačiau apie VMI išaiškinimą dėl darbdavių kaupimo trečios pakopos pensijų fonduose – šiame komentare.

Tai yra reklaminio pobūdžio informacija. Investicijos į pensijų fondus yra susijusios su investicine rizika. Investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi, Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Jūs esate atsakingi už savo investavimo sprendimus dėl pensijos kaupimo. Valdymo įmonė negarantuoja investicijų pelningumo. Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite susipažinti su taikomais atskaitymais (mokesčiais), fondo taisyklėmis ir kitais dokumentais, kuriuos galite rasti čia, taip pat turite patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinti visas su investavimu susijusias rizikas ir susipažinti su pensijų fondo taisyklėmis, kurios yra neatsiejama papildomo savanoriško pensijų kaupimo sutarties dalis.