INVL Logo

„Adform Lithuania“ finansų viceprezidentas: motyvacija, kurią po pandemijos įvertino 85% darbuotojų

Ar kaupimas pensijai III pakopoje, kai darbuotojui vos 31 m., gali tapti darbdavio motyvacine priemone? Net 85% UAB „Adform Lithuania“ darbuotojų palankiai įvertino galimybę kaupti III pakopos pensijai kartu su darbdaviu. Todėl bendrovė kaip papildomą motyvacinę priemonę savo darbuotojams nuo naujų metų pasiūlė prisijungti prie programos ir kaupti III pakopos pensijų fonde, į kurį įmokas perves darbdavys.

Lietuvoje veikianti danų kapitalo programinės įrangos kūrėja „Adform”, teikianti skaitmeninės reklamos techninius sprendimus, savo biurus turi 24 valstybėse. Mūsų šalyje veikiančioje bendrovėje „Adform Lithuania“ Vilniuje ir Kaune dirba per 360 darbuotojų. Šiemet atlikus jų apklausą paaiškėjo, kad 43% darbuotojų motyvuotų sprendimas kaupti pensijai kartu su darbdaviu, o 42% – „galbūt“ ir apie tai pagalvotų.

Į III pakopos pensijų fondą – darbuotojų iniciatyva

„Iniciatyva dalyvauti III pakopos pensijų fonduose kartu su darbdaviu atėjo iš pačių darbuotojų, jie apie tai vis teiraudavosi vadovų. Be to, tai pamažu tampa standartu didžiosiose, sėkmingai dirbančiose IT kompanijose Lietuvoje, – pasakoja Aurimas Butavičius, „Adform Lithuania“ finansų viceprezidentas. – Visiems darbuotojams į jų pasirinktus III pakopos pensijų fondus bendrovė siūlo pervesti individualias įmokas. Tai bus papildoma motyvavimo priemonė šalia daugybės kitų, kurias turime savo įmonėje“.

Butavičius prisiminė, kad surengus tokią apklausą prieš 3 metus, gerokai mažiau darbuotojų palankiai vertino dalyvavimą III pakopos pensijų fonduose su darbdavio įmoka.

„Tam įtakos turėjo ir COVID-19 pandemija, nes vis daugiau žmonių ima galvoti apie savo ateitį, sveikatą. Gal todėl tarp populiariausių motyvacinių priemonių mūsų bendrovėje yra ir darbuotojų sveikatos draudimas, kuriuo naudojasi visi be išimties“, – teigia A. Butavičius.

Motyvacija – pagal darbuotojų poreikius

Dovilė Buinickaitė-Struckienė, „Adform Lithuania“ Žmogiškųjų išteklių skyriaus direktorė, akcentuoja, kad esant aštriai konkurencijai dėl darbuotojų, ypač IT specialistų, įmonės stengiasi pasiūlyti ne tik gerus atlyginimus, bet ir kuo įvairesnių motyvacinių priemonių.

„Mūsų motyvacines priemones galima skirstyti į grupes, pvz., susijusias su darbu (kompensacija už automobilio stovėjimą, pramoginiai renginiai), darbo laiku (lankstus grafikas, papildomos atostogų dienos, nuotolinis darbas), ugdymu (įvairios ugdymo programos, dalyvavimas mokymuose ir konferencijose), draudimu (sveikatos, nuo nelaimingų atsitikimų, III pakopos pensijų fondai). Bendrovė taip pat sveikina darbuotojus įvairiomis progomis, apdovanoja už pasiekimus, remia darbuotojų dalyvavimą sporto ir kituose renginiuose“, – vardija D. Buinickaitė-Struckienė.

Anot jos, visos motyvacinės priemonės didina darbuotojų įsitraukimą ir laimę darbe. „Kas mėnesį matuojamas darbuotojų eNPS (angl. Employee Net Promoter Score, darbuotojų įsitraukimas reklamuoti savo įmonę – red. pastaba) šiemet ypač augo. Tai mums padeda išlaikyti geriausius specialistus savo įmonėje, be to, laimingi darbuotojai, pasakodami savo ir įmonės istoriją, tampa organizacijos ambasadoriais ir taip padeda pritraukti naujų talentų“, – teigia D. Buinickaitė-Struckienė.

Kaip susidaro 68% didesnė nauda?

„INVL Pensija“ vyr. verslo klientų projektų vadovė Rūta Stanaitytė atskleidžia priežastis, kodėl pastaruoju metu vis daugiau darbuotojų kreipiasi į savo darbdavius, kad šie į motyvavimo arsenalą įtrauktų ir įmokas į darbuotojų III pakopos pensijų fondus.

„Apskritai keičiasi darbuotojų požiūris į kaupimą pensijai. Net daugiausia uždirbantys supranta, kad kaupdami tik Sodroje, palyginti su esamu atlyginimu, gaus kuklią pensiją. Todėl vienas iš sprendimų, padėsiančių pasirūpinti savo ateitimi – kaupti ir III pakopos pensijų fonduose, – sako R. Stanaitytė. – Pastebime, kad vis dažniau patys darbuotojai kreipiasi į darbdavius siūlydami tokią motyvacijos priemonę – jei į III pakopos pensijos fondą moka darbdavys, šios įmokos didesnės net 68%.“

68% nauda darbuotojui susidaro dėl taikomų mokesčių lengvatų. Įmokos į III pakopos pensijų fondus nėra apmokestinamos mokesčiais, kurie taikomi su darbo santykiais susijusioms pajamoms. Pvz., jei darbuotojui skiriamas 168 Eur priedas prie atlyginimo, „į rankas“ darbuotojas gauna tik 100 Eur, o 68 Eur atskaičiuojami mokesčiams. O jei 168 Eur motyvacija pervedama į darbuotojo III pakopos pensijų fondą, ten nukeliauja visa suma, nes mokesčiai nuo jos neskaičiuojami. Beje, pernai net 42% visų gautų įmokų į INVL III pakopos pensijų fondus sudaro darbdavio įmokos. „INVL Pensija“ ekspertė primena, kad ši mokesčių lengvata galioja, jei į pensijų fondą sumokėta suma neviršija 25% darbuotojui apskaičiuotų su darbo santykiais susijusių pajamų.

Kadangi III pakopos pensijų kaupimo sutartis darbuotojai sudaro savo vardu, visa sąskaitoje sukaupta suma, kurią pervedė darbdavys, yra darbuotojo nuosavybė, kuri yra paveldima. Beje, į šią sąskaitą savo lėšas gali pervesti ir patys darbuotojai, taip dar labiau didindami pensiją. Šiuo atveju dar „įsijungia“ mokesčių lengvata: nuo savo sumokėtos sumos gyventojas gali susigrąžinti 20% gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Lengvata taikoma maksimaliai 1 500 Eur įmokos sumai, t. y., galima susigrąžinti iki 300 Eur.

„Darbdaviai ir darbuotojai turi žinoti, kad įmokų į III pakopos pensijų fondus sistema lanksti – galima reguliariai mokėti tam tikram laikotarpiui nustatytą sumą, o galima pasirinkti, kiek ir kada jų mokėti, – sako „INVL Pensija“ vyr. verslo klientų projektų vadovė. – Darbuotojams, pakeitus darbovietę, iš naujo darbdavio galima prašyti šios motyvacijos priemonės bei tęsti kaupimą III pensijos pakopoje kartu su darbdaviu.“

„INVL Pensija“ vyr. verslo klientų projektų vadovė taip pat akcentuoja, kad į III pakopos pensijų fondus pervesti pinigai investuojami ir „dirba“. Pavyzdžiui, fondas „INVL EXTREMO III 16+“, į kurį savo įmokas rekomenduojama pervesti 16–46 m. darbuotojams, šiemet augo daugiau kaip 17%, o per 5 m. – daugiau kaip 72%.

„Žinant „Adform Lithuania“ darbuotojų amžiaus vidurkį, matyt, daugelis apsisprendusiųjų kaupti III pakopos pensijų fonde su darbdaviu rinksis „INVL EXTREMO III 16+“ fondą. Tačiau kiekvienu atveju, mūsų specialistai dėl pensijos fondo pasirinkimo konsultuoja individualiai ir kiekvienam padeda pasirinkti jo tikslus geriausiai atitinkantį pensijų fondą“, – teigia „INVL Pensija“ vyr. verslo klientų projektų vadovė.

Plačiau apie „INVL Asset Management“ siūlomas galimybes kaupti darbuotojų pensijai skaitykite čia. Plačiau apie VMI išaiškinimą dėl darbdavių kaupimo III pakopos pensijų fonduose – šiame komentare.

Tai yra reklaminio pobūdžio informacija. Investicijos į pensijų fondus yra susijusios su investicine rizika. Investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi, Jūs galite atgauti mažiau nei investavote. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Jūs esate atsakingi už savo investavimo sprendimus dėl pensijos kaupimo. Valdymo įmonė negarantuoja investicijų pelningumo. Prieš priimdami sprendimą investuoti, turite susipažinti su taikomais atskaitymais (mokesčiais), fondo taisyklėmis ir kitais dokumentais, kuriuos galite rasti čia, taip pat turite patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinti visas su investavimu susijusias rizikas ir susipažinti su pensijų fondo taisyklėmis, kurios yra neatsiejama papildomo savanoriško pensijų kaupimo sutarties dalis.