INVL Logo

Kaip pasirinkti III pakopos pensijų kaupimo fondą?

„INVL Asset Management“ valdomi pensijų fondai skiriasi investavimo kryptimi, rizikos ir pelno santykiu. „INVL Asset Management“ pensijų fondus valdo remiantis gyvenimo ciklo koncepcija, todėl efektyviausiai kaupiama tada, kai kas tam tikrą laikotarpį pensijų fondas pakeičiamas, mažinant investavimo riziką. Rekomenduojame rinktis pensijų fondus, atitinkančius Jūsų amžių, o vėliau „INVL Asset Management“ pasirūpins, kad pensijų fondą laiku pakeistumėte į ne tokį rizikingą.

Jums 16–46 metai?

Tinkami „INVL Extremo III 16+“ ir „INVL Drąsus“ fondai.
Rekomenduojame rinktis pensijų fondus, kuriuose investicijų į akcijas dalis siekia iki 100 proc. Akcijų kainos kartais svyruoja ir tai gali virsti nuostoliais trumpalaikiu periodu. Tokie pokyčiai atspindi didesnę šių fondų vertės svyravimo riziką trumpuoju laikotarpiu, tačiau ilguoju laikotarpiu investicijos paprastai būna pelningos.

Jums 47–57 metai?

Tinkami „INVL Medio III 47+“ ir „INVL Apdairus“ fondai.

Rekomenduojame rinktis pensijų fondus, kuriuose iki 50 proc. investuojama akcijų rinkose, likusi dalis – į obligacijas ir terminuotuosius indėlius. Šių fondų vertė mažiau kinta trumpalaikiu periodu, o svyravimai atspindi mažesnę fondų vertės kitimo riziką, tačiau ir jų pelningumas mažesnis nei akcijų fondų.

58 metai ir daugiau?

Tinkamas „INVL Stabilo III 58+/INVL Stabilus“ fondas.
Rekomenduojame rinktis pensijų fondą, kuriuose 100 proc. lėšų investuojama į mažiausios rizikos vertybinius popierius, obligacijas ir terminuotuosius indėlius. Šis etapas vadinamas „pinigų išsaugojimo“ strategija – maža investicinė grąža, tačiau maža ir svyravimo rizika.

Kviečiame platesnei konsultacijai atvykti į skyrių Vilniuje, Kaune arba Klaipėdoje. Registruokitės čia

Turite daugiau klausimų? Rašykite mums el. paštu pensijos@invl.com arba skambinkite telefonu 8 700 55 959.

INVL komanda