INVL Logo

Kaip gausiu II-oje pensijų pakopoje sukauptas lėšas?

Pensijų fonde sukauptų lėšų išmokėjimas priklausys nuo to, kokią sumą bus sukaupęs į pensiją išėjęs asmuo ir kokį išmokų būdą jis pasirinks:
• Jeigu sukaupta iki 5 tūkst. eurų, mokama vienkartinė išmoka.
• Jeigu sukaupta nuo 5 iki 10 tūkst. eurų, mokamos periodinės išmokos tol, kol pasibaigs lėšos.
• Jeigu sukaupta nuo 10 iki 60 tūkst. eurų, perkamas pensijų anuitetas ir išmokos bus mokamos iki pat mirties. Bus galima įsigyti vieną iš trijų rūšių anuitetų:
o Standartinį (pensijų išmokos pradedamos mokėti iškart įsigijus anuitetą ir mokamos iki gyvenimo pabaigos. Išmokas mokės „Sodra“ papildomai prie valstybės mokamos senatvės pensijos);
o Standartinį anuitetą su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu (nuo pensinio amžiaus pradžios nustatyto dydžio išmokos mokamos garantinį laikotarpį. Nesulaukus garantinio laikotarpio pabaigos, likusi nesumokėta garantuojamo laikotarpio suma yra paveldima. Garantuojamam laikotarpiui pasibaigus, ir toliau gaunamos išmokos iš „Sodros“ iki gyvos galvos, tačiau po garantuojamo laikotarpio mokama lėšų dalis nėra paveldima.)
o  Atidėtąjį (nuo pensinio amžiaus pradžios iki 85 metų išmokos mokamos iš privataus pensijų fondo, ir šios lėšos bus paveldimos, – tam būtų skiriama dalis nuo fonde sukauptų lėšų, o nuo 85 metų amžiaus išmokas mokės „Sodra“, o šiam tikslui taip pat skiriama dalis nuo visos II pakopos fonde sukauptos sumos, tačiau šios išmokos nepaveldimos).
• Jeigu sukaupta daugiau kaip 60 tūkst. eurų, turto dalis, viršijanti šią sumą, gali būti išmokama vienkartine pensijų išmoka, o likusi dalis mokama iki mirties pagal įsigytą anuitetą.

Tvarka įsigaliojo nuo 2020 metų liepos 1 dienos.

 

 

Turite daugiau klausimų? Rašykite mums el. paštu pensijos@invl.com arba skambinkite telefonu 8 700 55 959.

INVL komanda