INVL Logo

Iš ko susideda pensijų kaupimo sistema Lietuvoje?

Lietuvos pensijų kaupimo sistema yra sudaryta iš 3 pakopų. 

Pirmąją pakopą sudaro valstybinis socialinis draudimas, kai dirbantys Lietuvos gyventojai nuo savo darbo užmokesčio moka įmokas „Sodrai“. Teisę į senatvės pensiją asmuo įgyja, kai sukaupia reikiamą stažą. Minimalusis stažas senatvės pensijai gauti Lietuvoje yra 15 metų, būtinasis – 32 metai (2021 m.), bet 2027-aisiais jis pasieks 35-erius metus. Norint sukaupti stažo metus, reikia mokėti įmokas bent nuo 12 minimalių mėnesinių algų per metus.

Antrąja pakopa vadinamas kaupimas pensijų fonduose, kai dalis įmokos į pensijų fondus pervedama iš valstybės biudžeto, taip pat prie kaupimo prisideda ir pats dirbantysis. Nuo 2019 metų antroji pensijų pakopa Lietuvoje buvo reformuota taip, kad 3 proc. nuo darbo užmokesčio „ant popieriaus“ prisidėtų dirbantysis, o valstybės paskata sudarytų 1,5 proc. nuo užpraeitų metų šalies vidutinio darbo užmokesčio.

Trečioji pensijų kaupimo pakopa – tai visiškai privatus kaupimas, kai norimo dydžio ir dažnumo įmokas moka pats dirbantis asmuo, sudaręs sutartį su pensijų kaupimo bendrove.

Turite daugiau klausimų? Rašykite mums el. paštu pensijos@invl.com arba skambinkite telefonu 8 700 55 959.
INVL komanda