INVL Logo

Iš ko susideda pensijų kaupimo sistema Lietuvoje?

Lietuvos pensijų kaupimo sistema yra sudaryta iš 3 pakopų. 

Pirmąją pakopą sudaro valstybinis socialinis draudimas, kai dirbantys Lietuvos gyventojai nuo savo darbo užmokesčio moka įmokas „Sodrai“. Teisę į senatvės pensiją asmuo įgyja, kai sukaupia reikiamą stažą. Minimalusis stažas senatvės pensijai gauti Lietuvoje yra 15 metų, būtinasis – 30,5 metų, bet 2027-aisiais jis pasieks 35-erius metus. Norint sukaupti stažo metus, reikia mokėti įmokas bent nuo 12 minimalių mėnesinių algų per metus.

Antrąja pakopa vadinamas kaupimas pensijų fonduose, kai dalis ar visa įmoka į pensijų fondus pervedama iš „Sodros“ ir/ar valstybės biudžeto, taip pat prie kaupimo gali prisidėti ir pats dirbantysis. Nuo 2019 metų antroji pensijų pakopa Lietuvoje reformuojama taip, kad 3 proc. nuo darbo užmokesčio „ant popieriaus“ prisidėtų dirbantysis, o valstybės paskata sudarys 1,5 proc. nuo užpraeitų metų šalies vidutinio darbo užmokesčio.

Trečioji pensijų kaupimo pakopa – tai visiškai privatus kaupimas, kai norimo dydžio ir dažnumo įmokas moka pats dirbantis asmuo, sudaręs sutartį su pensijų kaupimo bendrove.

Turite daugiau klausimų? Rašykite mums el. paštu [email protected] arba skambinkite telefonu 8 700 55 959.
INVL komanda