INVL Logo

Deklaruodami pajamas susigrąžinkite iki 300 eurų

Primename, kad iki gegužės 3 d. Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikdami savo pajamų deklaraciją galite pasinaudoti Lietuvoje taikoma gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata ir susigrąžinti iki 20 proc. sumokėtų įmokų už:

  • trečios pensijų pakopos įmokas,
  • antros pakopos pensijų fondo įmokas, viršijančias 3 proc. asmens pajamų,
  • gyvybės draudimo įmokas.

Ši lengvata taikoma ne didesnei nei 1500 eurų įmokų sumai, neviršijančiai 25 proc. kliento apmokestinamųjų pajamų*, todėl Jūs galite atgauti net iki 300 eurų per metus.

Tad, jei 2020 metais mokėjote įmokas į trečios pakopos pensijų fondus – nepamirškite pasinaudoti Jums taikoma lengvata.

Jei praėjusiais metais į savo trečios pakopos pensijų fondus įmokų nemokėjote, perveskite įmokas jau dabar INVL savitarnoje ir kitais metais pasinaudokite GPM lengvata.

Dar nekaupiate trečios pakopos pensijos fonduose? Savo geriausiems metams ruoškitės jau dabar. Sudaryti sutartį galite jums patogiu metu vos per kelias minutes INVL savitarnoje arba konsultuokitės su profesionalais, kurie padės atrasti geriausią sprendimą Jums.

Kiek jau sukaupėte? Sumą, kurią jau esate sukaupę INVL pensijų fonduose, sužinosite INVL savitarnoje. Ar Jūsų įmokų užteks parūpinti norimai pensijai? Pasvarstykite, galbūt reikia didinti metines pensijų kaupimo įmokas į trečios pakopos pensijų fondą iki 1500 eurų ir gauti didžiausią įmanomą – 300 eurų vertės lengvatą? Sužinokite daugiau INVL svetainėje.

Taip pat primename, kad Lietuvoje nuo 2019 metų taikoma nauja GPM lengvata išlaidoms už būsto remontą, lengvųjų automobilių remontą ir nepilnamečių vaikų priežiūros paslaugas, kuria pasinaudoję galite susigrąžinti dalį sumokėtų mokesčių. Detaliau apie šias GPM lengvatas rasite VMI svetainėje. GPM lengvata taikoma ir už studijų įmokas bei būsto kredito palūkanų bei būsto lizingo įmokas (galioja tik iki 2008-12-31 sudarytoms būsto kredito sutartims).

 *Bendra iki metų pabaigos sumokėtų visų įmokų / išlaidų, už kurias galima susigrąžinti sumokėtą gyventojų pajamų mokestį, suma gali būti ne didesnė kaip 25 proc. gyventojo metinių apmokestinamųjų pajamų (vertinama pagal pajamas prieš mokesčių sumokėjimą), tačiau bendra gyvybės draudimo ir pensijų kaupimo įmokų (tiek II, tiek III pakopos) suma bet kuriuo atveju negali būti didesnė kaip 1 500 EUR.

Pateikta informacija yra paremta Gyventojų pajamų mokesčio įstatymu ir kitais jos rengimo metu galiojančiais teisės aktais bei Valstybinės mokesčių inspekcijos skelbiamais išaiškinamais ir apibendrintais komentarais, kurie ateityje gali keistis. Pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, o galutinis gyventojų pajamų lengvatos dydis ir jos taikymas priklauso nuo individualių su gyventoju susijusių aplinkybių. Dėl individualios konsultacijos mokesčių klausimais turėtumėte kreiptis į VMĮ (www.vmi.lt) arba savo mokesčių ar teisės konsultantą.

Kaupiant pensijų fonduose yra prisiimama investavimo rizika, o praeities investicijų rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Jūsų pensijų turto vertė gali tiek didėti, tiek mažėti, Jūs galite atgauti mažiau, nei investavote. Pensijų kaupimo bendrovė negarantuoja pensijų fondų pelningumo.

Prieš pradėdami pensijų kaupimą, turėtumėte išsamiai susipažinti su pasirinkto pensijų fondo investavimo strategija ir pensijų fondų taisyklėmis, kurios yra neatskiriama pensijų kaupimo sutarties dalis, taip pat III pakopos pensijų fondų pagrindinės informacijos investuotojams dokumentu. Šiuos dokumentus kartu su fondų ataskaitomis, su investavimu į pensijų fondus susijusių rizikų aprašymu, taikomais mokesčiais ir kita aktualia informacija galite rasti UAB „INVL Asset Management“ interneto svetainėje www.invl.com.