INVL Logo
Box with tasty Christmas cookies on wooden table

6 nebrangių kalėdinių dovanų idėjos

Daugelio žmonių asmeniniams finansams Kalėdos tampa išbandymu. Mat dažnai dovanoms išleidžiama daugiau nei buvo planuota. Nestresuokite ir prisiminkite, kad dovanų teikimas – tai džiaugsmas tiek dovanos gavėjui, tiek ir teikėjui, o ne bandymas pranokti patiems save, perkant brangias, įspūdingas ir įpareigojančias dovanas.

Dalinamės 6 dovanų idėjomis, kurios pravers šiuo šventiniu, tačiau finansiškai sudėtingu laikotarpiu:

  1. Valgomos rankų darbo dovanos. Tai visada pasiteisinanti kalėdinės dovanos idėja, kurią malonu gauti bei dovanoti. Tikriausiai nerastume žmogaus, kurio nenudžiugintų dailiai įpakuoti rankų darbo desertai ar gurmaniški užkandžiai. Iškepkite sausainių, duoną ar pyragą, supakuokite ir dovanokite. Jeigu esate labiau įgudęs virtuvėje – išvirkite karamelizuotų svogūnų džemo ar kvapnios uogienės, supilstykite į indelius ir užriškite raštelį su linkėjimu. Tokios dovanos visada paglostys širdį, nes į ją sudėsite savo laiką bei pastangas.
  2. Kalėdinės arbatos dėžutė su linkėjimais. Dekoruokite paprastą arbatos dėžutę. Arbatos maišelius įdėkite į rankomis pagamintus ir dekoruotus mažus vokelius, o ant kiekvieno jų užrašykite palinkėjimą. Dar geriau, jeigu turite savo pačių vasarą pridžiovintų arbatų. Šią dovaną gavęs žmogus supras, koks jis jums svarbus.
  3. Atsiminimų dėžutė. Ši dėžutė turėtų talpinti pačias gražiausias su artimuoju kartu praleistas akimirkas. Gražius atsiminimus užrašykite ant lapelių arba, jeigu turite, ant tas akimirkas įamžinusių nuotraukų ir sudėkite į dėžutę. Tai puiki dovana Kalėdų rytą ar net Naujųjų metų naktį.
  4. Nusiųskite kalėdinį video sveikinimą. Tai itin aktualu šioms Kalėdoms, kurias kausto karantino apribojimai. Visi turime išmaniuosius telefonus, tad tai padaryti lengva. Prieš kamerą pasakykite, kaip labai vertinate artimuosius ir palinkėkite gražių švenčių. Tai bus puiki staigmena bet kuriam brangiam žmogui.
  5. Dovana augintiniui. Jei žmogus, kuriam renkate dovaną, turi pūkuotą augintinį, jis tikrai įvertins dovaną, skirtą ir jo numylėtiniui. Dovanų nupirkite skanėstų pakuotę, žaisliuką, kalėdiniais motyvais margintą pavadėlį ar antkaklį. Laimingas augintinis – laimingas šeimininkas.
  6. Nusiųskite ranka rašytą sveikinimą. Kada paskutinį kartą gavote ranką rašytą atvirutę? Atsiradus išmaniosioms technologijoms linkėjimus ranka rašome itin retai. Parašykite ir nustebinkite savo artimuosius išsiųsdami atvirutę tikru paštu!

Ir nepamirškite, kad geriausia dovana artimiesiems – dėmesys! Tik žinoma, užtikrinkite saugumą, kuris šiuo metu itin svarbus, siekiant saugoti savo ir artimųjų sveikatą.