2016 m. spalis
KITOS NAUJIENOS

UTIB „INVL Technology“ sieks lokalias investicijas įsukti globaliu mastu

Šių metų liepą uždarojo tipo investicinės bendrovės (UTIB) statusą įgijusi „INVL Technology“ pradėjo naują veiklos etapą. Į informacinių technologijų verslus investuojanti bendrovė kaip UTIB veiks dešimt metų: pirmoji šio laikotarpio dalis bus skirta investavimui, antroji – „užaugintų verslų“ pardavimui. Be to, numatyta galimybė UTIB veiklos terminą pratęsti dar dvejiems metams.

2015 m. liepą išplatinusi 10 mln. eurų akcijų emisiją, bendrovė jau investavo į Lietuvos bendroves „Etronika“ ir „Algoritmų sistemos“, taip pat Estijos AS „Andmevara“. Šių įsigijimų bendra vertė yra 3,25 mln. eurų.

„Orientuojamės į valdomų įmonių vertės didinimą, tad ir toliau investuosime į nacionalines įmones Europoje, skatindami jų veiklos globalizaciją, tuo pačiu atverdami naujas rinkas bei suteikdami galimybes plėsti paslaugų portfelį ir esamoms „INVL Technology“ įmonėms“, – sakė Kazimieras Tonkūnas, bendrovės „INVL Asset Management“ UTIB „INVL Technology“ vadovaujantis partneris. Be to, nuo 2018 m. planuojama įgyvendinti įmonių jungimus, stambinimus derinant strategijas.

Bendrovės ilgalaikiuose planuose – pelningas valdomų įmonių pardavimas stambesniems žaidėjams, taip sukuriant reikšmingą investicijų grąžą investuotojams, taip pat akcijų likvidumo ir paklausos skatinimas.

Naujas veiklos etapas

„INVL Technology“ veikia kaip į stambaus verslo ir valstybinius segmentus orientuotas IT įmonių klasteris, kurio pagrindinės veiklos sritys yra verslo klimato gerinimas ir e. valdymas, IT infrastruktūra, kibernetinė sauga ir sprendimai IT imlioms pramonės šakoms.

Šiuo metu bendrovės tiesiogiai ir netiesiogiai valdomų įmonių portfelis siekia 16 įmonių, veikiančių Lietuvoje, Estijoje, Moldovoje, Norvegijoje, Tanzanijoje, Ruandoje bei Ugandoje. Skaičiuojama, kad „INVL Technology“ grupės įmonėse pagal darbo sutartis dirba daugiau kaip 300 darbuotojų.

Šiemet šios įmonės projektus vykdė 15-oje šalių, teikdamos paslaugas įvairių šalių stambioms valstybinėms ir komercinėms, nacionalinėms institucijoms, centriniams ir komerciniams bankams, teisėsaugos struktūroms, skaitmeninės ar ekonominės žvalgybos tarnyboms ir kitoms.

Siekdamos globalios verslo plėtros, grupės bendrovės pardavimų srityje užmezgė partnerystės ryšius Bangladeše, Malavyje, Burundyje, Lesoto, Butane, Vietname, Mianmare, Ugandoje, Zambijoje, Mauricijuje, Moldovoje, Kenijoje ir kitur.

Strategija pasiteisina

„INVL Technology“ orientacija į globalias rinkas per pastaruosius metus jau lėmė valdomų bendrovių pajamų pasiskirstymo Lietuvoje ir užsienyje pokytį.

Nuo 2012 m. pajamos iš užsienio nuosekliai didėjo – 2012 m. jos sudarė 18 proc. ir siekė 2,11 mln. eurų nuo bendros 11,73 mln. eurų sumos, o 2015 m. jau sudarė 36 proc. arba 8,84 mln. eurų nuo 24,67 mln. eurų sumos. Vien per pirmąjį 2016 m. pusmetį pajamų iš užsienio dalis pasiekė 48 proc. arba 4,74 mln. eurų nuo 9,88 mln. eurų sumos.

„Manome, kad mūsų pasirinkta verslo strategija globalizuoti verslą ir orientuotis į besivystančias rinkas pasiteisina, ypač turint galvoje, jog Europos ir Baltijos šalių IT rinkų augimo potencialas pastaraisiais metais mažėja“, – sakė K. Tonkūnas.

Remiasi pasaulio tendencijomis

Manoma, kad Europos IT rinkų potencialas trauksis ir ateityje, o šią tendenciją stiprins po 2020 m. mažėsiantis Europos Sąjungos finansavimas, augsiantys informacinių ir ryšio technologijų sektoriaus atlyginimai regione bei kitos priežastys. Tuo tarpu Azijos ir Afrikos, kaip paslaugų teikėjų ir investuotojų įtaka stiprės.

Pasak K. Tonkūno, planuojant verslo plėtrą, vertinami ne tik pasaulinių bei Europos organizacijų brėžiami strateginiai tikslai, bet ir naujos disciplinos bei idėjos, kurios artimiausią dešimtmetį ims dominuoti įmonių strategijose bei mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros veiklose – tai prognostika, dirbtinis intelektas, mechatronika informacinėse sistemose, skaitmeninis identifikavimas, e. šalių ir e. piliečio koncepcijų plėtra, finansinis įsitraukimas.

„Reaguojant į šiuos pokyčius bei pasitelkiant juos įmonių veiklos plėtrai, diversifikuoti rinkas, kuriose veikiama, taip pat orientuotis į daugianacionalines rinkas, tampa itin aktualu“, - sakė K. Tonkūnas.

Apie „INVL Technology“

„INVL Technology“ – investicijų į informacinių technologijų verslus bendrovė, sukurta 2015 m. pradžioje, susijungus turto valdymo ir informacinių technologijų verslo įmonėms AB „INVL Technology“ ir AB BAIP grupė.

Naujoji įmonė perėmė visas veiklą baigusios AB „INVL Technology“ teises ir pareigas bei sujungė abiejų įmonių kompetencijas, sukauptą patirtį, intelektinį kapitalą, sąsajas su mokslu ir kitas vertės auginimo praktikas.

„INVL Technology“ yra investavusi į Norvegijos Norway Registers Development AS su antrinėmis bendrovėmis Lietuvoje UAB NRD, UAB „Etronika“, Tanzanijoje Norway Registers Development East Africa Ltd., Ruandoje Norway Registers Development Rwanda Ltd. bei Ugandoje Infobank Uganda Ltd., Lietuvos UAB BAIP su antrine UAB „Acena“, Lietuvos UAB NRD CS, Lietuvos UAB „Algoritmų sistemos“ ir Estijos „Andmevara“ AS su antrine bendrove Moldovoje „Andmevara“ SRL. UTIB statusu veikiančios bendrovės valdymą perėmė viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“.

Daugiau informacijos apie „INV Technology“ ir jos perspektyvas

 

« Grįžti į 1 puslapį